FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolki na zegarach
  • Pojawił się "temat" kontrolek na wyświetlaczu w R.
    Okazuje się, że pomimo ich fizycznego umieszczenia w zestawie wskaźników, nie wszystkie są bezpośrednio/pośrednio działające. Jest to również zależne od wersji i MR.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Chyba aktualne zegary nie są wyposażone w taką kontrolkę...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Zegary R mają wiele kontrolek. Kontrolki są w wykonaniu LED. Występowanie większości z nich jest oczywiste. Natomiast R posiada jeszcze włożoną do zegarów m.in. kontrolkę K106 - braku płynu w spryskiwaczu oraz kontrolkę K266 - świateł mijania.
    Kontrolki w R mają jedną "wadę" - jak padnie dowolna z nich - to nie ma możliwości jej naprawy - należy wymienić cały panel.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jurku, zgadza się z tym co piszesz ale pytanie było czy pewne kontrolki, które są w zegarach a u nas są nieaktywne da się aktywować.
    Co do kontrolki świateł mijania to ja ten temat kiedyś wywołałem po tym jak w F2 FL, która ma praktycznie identyczne z wyglądu zegary jak Rapidy do MY15 włącznie, widziałem tą kontrolkę zapaloną przy włączonych światłach mijania.
    Kombinowałem na wiele sposobów ale nie udało mi się jej włączyć i nikt tego tematu chyba nie rozgryzł. Jurek wspomniał o kontrolce plynu do spryskiwaczy. Tą akurat uruchomiłem ale to był raczej efekt uboczny uruchomienia kontroli poziomu płynu do spryskiwaczy przy braku odpowiedniej instalacji i czujnika. W zegarach zapaliła się odpowiednia lampka a na Maxi pojawił się komunikat z prośbą o uzupełnienie płynu. 
    Z innych rzeczy związanych z zegarami to próbowałem zakodować wyświetlanie informacji na jaką prędkość zaprogramowany jest w danej chwili tempomat. Tu też inspiracją był inny samochód a konkretnie Golf V z identycznie wyglądającym Maxi-Dotem. Da się to zakodować u nas ale efektów brak. Od modelu MY16 gdy zakładane są zegary takie jak w O3 i F3 tempomat chyba już informuje o ustawionej prędkości  (a napewno było tak w O3, którą kiedyś jeździłem).

    Żartobliwie mówiąc Rapid jest jedyny w swoim rodzaju ze swoimi cięciami w funkcjonalności.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @maciektsi, licznik jest wyposażony w kontrolkę, ale nie wiedząc czemu nie świeci
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 To może mi pokażesz tą kontrolkę skoro twierdzisz że w MY 16 kontrolka świateł mijania jest
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Nie wiem czy w MY16 jest na 100 %, ale w MY15 jest na obrotomierzu nad kółkiem od wskazówki. Musisz przyświecić latarką.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Sprawdzałem przed chwilą na stronie skody instrukcje obsługi każdego z aut tj. F2 F3 S3 O3 i R. Tylko instrukcja od F2 ma w opisie kontrolkę świateł mijania. Pozostałe nie mają jej uwzględnionej
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Instrukcja podaje, bo się świeci. U nas jest nieaktywna i sprawdź to u siebie czy masz, ale na 99,999% tak
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Niemal po roku zostałem wywołany ponownie do tablicy ws. kontrolki świateł mijania. Jak pisałem wcześniej, kontrolka taka jest w zestawie wskaźników R. Przynajmniej w pierwszych rocznikach modelowych. Nie mam dostępu do R po FL. Sam mam taką kontrolkę. Tyle tylko, że nie jest aktywna po załączeniu świateł mijania. Nedowiarków zapraszam do siebie.
    Kontrolka znajduje się również w schematach elektrycznych wielu roczników R, opisana, podłączona do kompa.   
    Porównywanie do innych modeli Skody nic tu nie da. Wygląda na to, że projektowaniem każdego modelu Skody zajmuje się inny zespół, czego efektem jest wielkie zróżnicowanie funkcjonowania poszczególnych, drobnych elementów w eksploatacji samochodu. Dla elektroników jest to okazja do wielu popisów i modów, jednak często jest to tylko w ramach jednego modelu, pomimo zastosowania podobnych jednostek w gamie pojazdów Skody.
    Samą kontrolkę można zlokalizować na lewym wskaźniku, powyżej osi obrotu wskazówki obrotomierza. Do jej "zobaczenia" trzeba trochę cierpliwości i wprawy w znalezieniu odpowiedniego kąta padania światła latarki. Samo szukanie lepiej przeprowadzić przy słabym oświetleniu zewnętrznym, wieczorem lub w garażu.
    Sądzę, że nie warto prowadzić dyskusji o stosowności widocznej kontrolki świateł mijania. Takie rozwiązanie wybrała Skoda. Może to i lepiej - kiedy jadę o zmroku lub w nocy nie mam dodatkowej, ciągle świecącej kontrolki świateł. Jest to kwestia przyzwyczajenia. Natomiast zapalenie się jakiejkolwiek kontrolki na zestawie podczas jazdy jest wtedy lepiej i szybciej zauważalne. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A czy da sie poprosić w serwisie, aby ją włączyli?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Witam. Wypsikalem caly plyn ze spryskiwaczy i nic mi sie nie zaswiecilo zadna kontrolka to oznacza ze jej nie ma w ogole czy ze mam coś zepsute? 
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • Jw. Kontrolki są, ale nie zawsze działają. Kontrolka braku płynu w spryskiwaczu działa dla modeli ze spryskiwaczem ksenonów. W pozostałych modelach należy dołożyć czujnik poziomu w zbiorniku, przewód i nastawić komp VCDS. Kontrolkę świateł mijania prawdopodobnie nie udało się jeszcze aktywować.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Postanowiłem wtrącić swoje trzy grosze.
    Nie wiem po co komu DODATKOWA kontrolka świateł mijania?
    Przecież jest wystarczające info o tym, czy światła są włączone, czy nie.
    W autach bez funkcji świateł automatycznych o tym, czy światła są włączone, czy nie, jednoznacznie informuje położenie włącznika (tylko w jednej pozycji światła mijania świecą).
    W samochodach z funkcją automatycznych świateł, pomijając powyższe (wspólne dla obu), po przełączeniu w pozycję AUTO, gdy zapalą się światła mijania, mocniej podświetla się symbol "pozycyjne" i dodatkowo podświetlają się wszystkie przyciski...
    Włącznik świateł jest dobrze widoczny. I tak jak pisał @jercen - takie rozwiązanie nie "daje po oczach".
    Tak że nie wiem po co w ogóle zawracać sobie tym zagadnieniem głowę.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czy u Was także nie zapalają się żadne kontrolki przy  zegarkach informujące o światłach postojowych i mijania.
    Mijania chyba nie miałem od nowości ale postojowe wydaje mi się że działały. O swiatlach mijania u mnie informuje tylko sciemnianie się zegarow w ciemnosciach I rozswietlanie się ich gdy włączę światła mijania.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Temat jak widzę dotyczy głównie kontrolki świateł mijania. 
    Powiedzcie mi jak wyglada sytuacja z kontr9lka świateł postojowych. 
    Rozumiem ze kontrolki dziennych świateł też w rajdzie nie ma?
    Wydaje mi się że u mnie świeciła A po wymianie kierownicy na nową przestała.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Do świateł dziennych nie potrzebujesz kontrolki. Światła te zapalają się i wyłączają wraz z zapłonem (uruchomieniem silnika). Chodzi o to, że w ciągu dnia, przy dużym nasłonecznieniu, kontrolki nie zawsze są dobrze widoczne. I dalej, po co kierowca ma się stresować, czy ma włączone dzienne, jak to robi się automatycznie. W polu zegarów powinne być kontrolki niezbędne, a nie wszystkie po kolei, jak w starszych generacjach samochodów.
    W pierwszych seriach Rapidów był wyłącznik świateł dziennych, ale Skoda szybko z niego zrezygnowała.
    Również światła postojowe nie mają kontrolki. Masz przełącznik, w którym wg położenia uchwytu, widzisz, które światła są włączone. Jedynie zegary mają wtedy pełne podświetlenie.
    Ogólnie - jest to kwestia przyzwyczajenia i zaakceptowania.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?