FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Brak osłony silnika po serwisie
  • Czy ktoś z was spotkał się z problemem braku osłony na silniku po serwisie?
    Mam niespotykany problem otóż przed przyjazdem do serwisu miałem plastykową osłonę na silniku z logiem skody
    po wyjeżdzie ze serwisu osłony brak. Na wielokrotne nawoływanie do oddania mi osłony dostaję odpowiedź że w moim modelu nigdy nie było osłony!? Odwiedziny serwisu były przy przeglądzie gwarancyjnym na 30 tys przebiegu. Poradzicie co z tym zrobić?
    Rapid FL | 1.4 TDI 90 KM | MY17 | Ambition | 31000km | Poznań
  • a czy ta osłona była dokupiona przy zamawianiu/odbieraniu auta? Bo standardowo nie było osłony w tym silniku niestety, w Fabii II miałem w standardzie.
    Raczej mają monitoring w ASO, więc napisz oficjalne pismo z prośbą o zwrot osłony, ewentualnie udostępnienie zapisu monitoringu z serwisowania Twojego auta i wtedy sprawa się rozstrzygnie, czy była, czy nie.
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • U mnie w 1.2 tsi 110KM w serii dostałem pełną osłonę silnika, bez zamawiania, rocznik auta 2016, model MY17.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • TSi miały pełna pokrywę silnika ? Nie mylić z pełną osłona pod silnikiem.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dział dotyczy silnika 1.4 TDI. Kol. itor oczekuje na podpowiedzi dotyczące jego wersji. Z wpisów o silnikach TSI nic nie wynika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Sorki, mój błąd ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @itor
    A w którym to ASO takie numery? Może warto ich z daleka omijać?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Mi kiedys zniknely nakladki na śruby przy kolach w aso, oczywiscie winnych nie bylo... 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ASO to SKODEX Krotowski Cichy w Poznaniu, co ciekawe w specyfikacji jest pokrywa i być powinna na 100% w MY17.
    Dla uściślenia przywłaszczyli sobie osłonę(lub pokrywę) NA silniku z numerem katalogowym 04B103925C.
    Serwis jest na tyle niekompetenty iż wmawia mi że w silnikach TDI w skodach osłona jest od pojemności 2.0 :/ po udowodnieniu przeze mnie że jednak być powinna, zmienili podejście i wciskają kit że w niektórych egzemplarzach jest a w niektórych nie.
    Nagle się okazało(wg Pana serwisanta) że podczas produkcji założenie osłony zależy od kaprysu pracownika bo jednym zakłada a innym nie, ja najwyraźniej trafiłem na zły dzień bo mi nie założyli. Szkoda tylko że nie pasuje mi to z moją pamięcią bo osłonę doskonale pamiętam sprzed wizyty w serwisie!

    Po nowym roku wrzucę zapiski z rozmowy telefonicznej dla przestrogi przed tym serwisem.
    Rapid FL | 1.4 TDI 90 KM | MY17 | Ambition | 31000km | Poznań
  • Trza było fotki auta porobić po odbiorze...
    Kosmos! W pale się nie mieści!
    :/
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W wątku Diesel 1.4 90 KM, na początku opisu silnika, zamieszczone są fotki tego silnika. Pierwsza fotka przedstawia silnik z pokrywą z logiem Skody. Czyli Skoda przewidziała i montuje takie pokrywy silnika 1.4.
    Pewnie nie masz swoich fotek silnika z pokrywą. A może wśród klubowiczów z tym silnikiem, jest ktoś, kto może przesłać Tobie kilka fotek z osłoną?
    Może to by pomogło w sporze z ASO?
    Jeszcze jedna uwaga: wg VIN (lepiej tabeli kodów samochodu) można dokładnie "odczytać" skompletowane fabryczne wyposażenie samochodu. Zerknij - czy w takim zestawieniu jest/nie ma wymienionej pokrywy silnika. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Trochę dziwna sprawa powiem szczerze ale.......... jak w każdym ASO, trzeba stać przy przeglądzie i patrzeć na ręce.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dla mnie cała ta sprawa to jakiejś nieporozumienie, w życiu bym nie przypuszczał że serwis takie numery może robić. Zostawiłem samochód wierząc że prawidłowo wykonają usługę przeglądu serwisowego wraz z wymianą oleju. Dodam jeszcze że w motoryzacji jestem zupełnym laikiem i nie po to kupiłem nowy samochód by na przeglądy gwarancyjne brać zaufanego specjalistę do stwierdzenia iż samochód został mi zwrócony we właściwym stanie.
    Ponieważ samochód jest cały czas w trasie, to odebrałem i użytkowałem dalej. Problem z osłoną zauważyłem dopiero podczas dolewki płynu do spryskiwaczy!
    @jercen jak mogę to odczytać? tzn. skąd lub kto może zajrzeć mi do takiej bazy?
    Czy ktoś się orientuje co to jest "akcja 19M5 kr.01 - płyn chłodzący"? Ponoć wykonali mi to w ramach przeglądu.
    Rapid FL | 1.4 TDI 90 KM | MY17 | Ambition | 31000km | Poznań
  • Na stronie http://igorweb.org/equidec.aspx
    jest dekoder kodów producenta Skody. Jest w j. angielskim i czeskim. 
    Na stronie https://www.automo.pl/vag-kody-opcji-wyposazenia
    jest z kolei dekoder w języku angielskim.
    Z pewnością takich dekoderów na internecie jest więcej.
    Zasada "obsługi" jest prosta - wpisujesz/wklejasz zestaw kodów podany dla Twojego Rapida. Powinien być w książce i wklejony w bagażniku. Po kliknięciu - otrzymujesz zestawienie z opisem poszczególnych kodów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Niestety w tych kodach nie ma takiej informacji :(
    Natomiast udało mi się znaleźć identyczną osłonę do mojej:
    http://allegro.pl/pokrywa-oslona-silnika-skoda-rapid-1-4-tdi-17r-i7089896924.html
    i właśnie coś takiego gdzieś wyparowało w ASO
    Na Youtube też znalazłem taką pokrywę w identycznym silniku:
    https://www.youtube.com/watch?v=JRuJHmpgHs0
    Rapid FL | 1.4 TDI 90 KM | MY17 | Ambition | 31000km | Poznań
  • Zastanawiałem się, czy jak by wystąpić do Skody w Czechach, czy podali by wg VIN-u czy była zamontowana osłona silnika? Pewnie dealer potwierdzi to, co aktualnie mówi. Może sam producent będzie obiektywny i odpowie rzeczowo na Twoją sytuację? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?