FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Żarówki - zestawienie
  • Dokonałem kilku pomiarów i tak oto:
    Napięcie po wygaszeniu światła wewnętrznego, bez żarówek to ok. 1V.
    Prądu zwarciowego w takim stanie nie byłem w stanie zmierzyć, bo nie dysponuję wystarczająco dokładnym przyrządem (zmierzony prąd był nierealnie niski: 0,0011 mA) - przypuszczam, że rezystancja wewnętrzna miernika jest za duża.
    Wsadziłem też jednego swojego leda bez canbusa i on się nie żarzył.
    Ciekawe te twoje ledy są...
    Przy okazji przekonałem się, że z tyłu nie ma żarówek C10W 42mm tylko są C5W 36mm.
    Zestawienie poprawione.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No właśnie z tylu są inne żarówki..zdecydowanie krótsze. 
    Czytałem że przy włożeniu jednej chociaż żarówki zwykłej w obwód powoduje że pozostałe ledy nie żarzą. Jedynie gdy mamy założony cały komplet ledow to one wtedy żarzą. 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Bo już ta jedna powoduje, że napięcie wyłączenia siada do zera.
    Edit:
    Aaaa, ty do tego mojego testu z ledem...
    To był jeden led. I tylko on. Znaczy bez ani jednej zwykłej żarówki.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkPloyd, podrzuciłem ten zestaw, ale Kolegów przeraziła cena...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Takie dedykowane że hoho, co najwyżej "dopasowane" i dużo za drogie...
    Z doświadczenia mogę polecić żarówki z diodą led COB. Kupiłem "zwyczajne" raz i drugi i zaczynały mrugać rzędy diod po krótszym lub dłuższym czasie, z nieco droższą typu COB nie mam problemu np. przód podsufitka: http://allegro.pl/rurka-led-c5w-cob-24-chip-zarowka-h-power-42-mm-i6101376602.html
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • ja do starego auta kupiłem takie dedykowane , wydałem więcej ale przez 3 lata zero problemu i auto poszło do sprzedania.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Pytanie do van_daal
    Zakupiłem do bagażnika polecaną żarówkę:
    Do bagażnika i schowka kupiłem http://allegro.pl/w5w-t10-plaska-1s-canbus-led-6smd-2835-zimna-c06z-i5541771175.html i one są naprawdę mocne. Polecam zwłaszcza do bagażnika.
    Jednak ma ona odwrotną polaryzację tzn. świeci tylko w stronę obudowy lampki a nie świeci w kierunku bagażnika. Czy u Ciebie też był taki problem?
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • zamień piny w kostce lampki
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

  • @kerad555
    U mnie takiego problemu nie było. Tak jak napisał kol. PinkFloyd - zamień piny.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Panowie, na 1 stronie jest podane żarówki PY21W kierunki 2+2 a u mnie w sumie w 2 lampach z tyłu mam 4 żarówki+2 z przodu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No coś ty? Masz po 2 pomarańczowe żarówki w każdym z tylnych kloszy?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Niemożliwe, pewnie odbłyśnik daje złudzenie, sam nieraz się naciąłem :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Szybkie pytanko - Jak wymienić żarówkę H7? Nie chodzi o wciskanie ręki a o sposób zamocowania żarówki.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Dosyć dobrze przedstawiona jest wymiana żarówki świateł mijania w instrukcji obsługi.
    Żarówka jest zbliżona konstrukcyjnie i sposobem założenia do dawnej H4.
    Po zdjęciu kapturka (osłony) z całego reflektora, wyciągasz wtyk z żarówką poprzez "kiwanie" w prawo i w lewo, rozłączasz wtyk, zamieniasz żarówkę. Wkładasz i montujesz w kolejności odwrotnej.
    Z pewnością poradzisz sobie sam, bez konieczności wizyty w ASO.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Uff .. tak zrobiłem, bo już się bałem, że coś przegapiłem (jakieś dodatkowe zabezpieczenie i coś zniszczyłem). Z drugiej strony nie mam jakoś zaufania do takich montaży "na wcisk".
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Ja wczoraj u siebie wymieniałem na H7 na Osramy NBU i z prawej strony jest dobry dostęp, chociaż mocowanie na wcisk jest takie sobie, ale z lewej to masakra przez nadkole.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • polecam oryginalne ledy do tablicy rej. Są w dobrej cenie ori z homologacją. same plusy
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Supermajku masz namiar na takie ledy?
    Ogólnie ktoś rozwiązał problem z oświetleniem rejestracji, tak żeby nie trzeba było kodować. 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • kupiłem lampki do tablicy w sklepie w katowicach,nic nie trzeba kodować świeca bardzo fajnie juz nie pamiętam,ale chyba coś koło 60zł kpl
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?