FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podświetlenie deski i radia - o co chodzi?
  • @van_daal Pan nie pracuje czy jak? Calymi dniami na forum? :)
    Skoro tak piszesz ze podświetlenie załączone jest przez BMC na podstawie informacji o włączonych światłach a nie bezpośrednio z załącznika to pewnie tak jest.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Przemyślałem sprawę włącznika i przyznaję Ci Grzechu rację.
    Normalnie podaje on do BCM-a sygnał dla KAŻDEGO położenia czyli (bez AUTO):
    - "0" (dzienne włączone)
    - "pozycyjne" włączone
    - "mijania" włączone.
    Coś mi świta, że ze względów bezpieczeństwa, gdy do BCM-a dociera niewłaściwy sygnał - np. brak któregokolwiek albo dwa jednocześnie - BCM interpretuje to jako uszkodzenie włącznika i wymusza włączenie świateł mijania. Nie wiem czy tak jest na pewno i nie mam pojęcia, co wówczas z podświetleniem zegarów. Nie wiem też, czy wówczas powinien pojawić się jakiś komunikat na MD i/lub pomarańczowy trójkąt.
    Niemniej może faktycznie włącznik szwankuje i warto go sprawdzić...
    Może włączenie świateł mijania nie jest efektem pojawienia się sygnału "mijania" na BCM-ie tylko np. jego braku?

    PS. Nie siedzę "całymi dniami" tylko dostaję info na maila gdy ktoś, coś w wybranych wątkach. :)

    Z ciekawości sprawdziłem przed chwilą.
    Przy włączniku w pozycji "0" wyjąłem wtyczkę z włącznika i po 2s włączyły się światła mijania. Te 2s zwłoki to u mnie normalne, bo mam xenony - przy zwykłych może być krócej. Co ciekawe - nie było żadnego komunikatu błędu - ten na pewno będzie do odczytu i skasowania w VCDS.
    Niestety - przyciski i zegary podświetliły się normalnie. Zatem nawet jeśli włącznik jest uszkodzony nie powinno mieć to wpływu na działanie ich podświetlenia.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czyli kolejna teoria obalona... myslimy dalej :)
    Paweł, z pracą to taki żart, sam odwiedzam forum z 20x dziennie :)
    Podaje link do ruskiej strony traktującej o  podswietleniu w rapidzie
    https://www.drive2.ru/l/477197943133176054/
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Wiem, że żart... :)
    A co do myślenia, to już nie bardzo jest nad czym dumać.
    Teraz to trzeba
    1. sprawdzić bezpieczniki
    2. sprawdzić na schemacie el. (poszukać wśród tych właściwych rocznikowo) czy istnieje podłączenie potencjału B340 (podświetlenie nocne przycisków) do modułu zegarów - jak istnieje, to sprawdzić czy z nim wszystko ok,
    3. jak powyższe nic nie dadzą, to raczej już tylko wymiana zegarów. Można jeszcze w środku - jak da się rozebrać ten moduł - poszukać zimnych lutów, skorodowanych ścieżek, może uwalonego (zjaranego/okopconego) jakiegoś elementu elektronicznego - rezystorka, diody, warystorka, tranzystorka może... Ale to raczej "marneszanse".

    Jak jest gwarancja to się nie szczypać, tylko do ASO.

    EDIT:
    Jeszcze VCDS-em sprawdzić, czy da się zmienić krzywą podświetlenia zegarów tak, by się nigdy nie ściemniały do zera (czyli dla dnia, bo w nocy i tak się nie powinny).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Panowie, umówiłem na wtorek wizytę w salonie Toyoty , gdzie większość pracowników pracowało wcześniej w Skodzie, która pół roku temu zakończyła swoją działalność i pracownicy zostali na swoich stanowiskach ale pod logiem Toyoty. Jutro jeszcze sprawdzę bezpieczniki i zdam wam relację, czy coś znalazłem. 
    A tak na marginesie- gdzie w Rapidzie znajdują się owe bezpieczniki? 
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • W instrukcji! ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Kurczę, głupio się przyznać, ale dopiero zauważyłem że nie mam też podświetlenia tablicy rej. I postojowych z tylu. Czy to by wskazywało na bezpiecznik?
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • Sprawdź dokładniej, co jeszcze nie działa/nie świeci. Forum już się martwi i przejmuje Twoimi zegarami, a być może to kabelek czy bezpiecznik ...
    Im więcej jest szczegółów w opisie usterki czy problemu, łatwiej skierować poszukiwania we właściwym kierunku.  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ok. Dajcie mi czas do jutra, w sobotę mam dużo wolnego czasu i będę mógł wszystko sprawdzic.

    Sprawdziłem schemat bezpieczników i okazało się, że to bezpiecznik nr. 35, który odpowiada za podświetlenie przycisków, tablic rej. i świateł tylnych postojowych. Bezpiecznik wymieniłem na nowy, ale ten po kilku sekundach się spalił. Wychodzi na to, że mam gdzieś zwarcie. Później sprawdzę jeszcze tylne żarówki postojowe i te od podświetlenia rejestracji.
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • Czyli to co zawsze podkreślamy, problemy z elektryką zaczynamy rozwiązywać od ... skrzynki bezpieczników. Szukaj zwarcia, najlepiej gdzieś w obrębie szyb oklejanych, w klapie bagażnika, może gdzieś jakiś kabel został przygnieciony, przycięty itp.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Szyby samochodowe okleja się na mokro. Duża ilość wody musi zostać odprowadzona spod folii. Czy przypadkiem panowie od oklejanie nie zalali wodą instalacji. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • mówiłem, że bezpiecznik.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Problem rozwiązany. Kabel został przycięty przy zakładaniu boczków i to powodowało zwarcie. Dziękuję za zaangażowanie w sprawę wszystkim, którzy się tutaj udzielali :)
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm
  • Fajnie, że problem rozwiązałeś. Jeszcze lepiej, że napisałeś, co było przyczyną. Rzadko kto, po wrzuceniu problemu na forum, opisze swoje zmagania do końca. Brawo!
    Możesz jeszcze opisać, czy firma uznała swoje zawinienie - i czy jakoś chciała pomóc w usunięciu usterki?  
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak. Gość sam zaproponował, że odbierze auto i sprawdzi o co chodzi, także podejście do klienta odpowiednie. W ramach przeprosin dostałem jeszcze przyrząd do zrywania folii z szyb, gdyby policja się doczepiła że mam przód przyciemniony :)
    Rapid LiftBack 1.6 TDI 2013 Abition Czarny Magic perłowy 120tkm

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?