FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak usunąć inspekcje serwisową?
  • Czy istnieje możliwość całkowitego usunięcia informacji o czasie wykonania przeglądu?
    Mam zamiar robić przegląd co 15 tys km przy wymianie oleju, a nie osobno wymianę oleju i osobno przegląd. Nie chce 2 razu w roku jeździć do serwisu.

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Można przestawić wskaźnik przeglądów z Longlife(30 kkm) na normalny(15kkm), ale jeżeli masz pakiet przeglądów musisz zostać przy Longlife, ewentualnie zrobić ekstra wymianę we własnym zakresie. Poczytaj: http://rapidklub.pl/discussion/105/wymiana-oleju Tutaj chyba zostało wszystko rozpisane na najdrobniejsze szczegóły.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991 nie o to pytałem. Już mam przestawione z 30 tys na 15 tys km. 
    Robię przeglądy olejowe na 15 tys. 
    Pytam czy można całkowicie usunąć z komputera drugą wyświetlaną informacje o przeglądach. Tak żeby był wyświetlany jeden komunikat o przeglądzie, a  nie dwa.
    Teraz wygląda to tak, że jade na przegląd wymienić olej i filtry, a za 2 miesiące komputer informuje żeby jechać na dodatkowy przegląd.

    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Nie musisz jezdzic dwa razy, roznica miedzy tymi wskazaniami jest zawsze, jedziesz na pierwszy termin i robia ci obie czynosci.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Aha, w ten sposób... Jeżeli o to chodzi, to @gross81 dobrze gada :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wiem, że nie muszę jeździć 2 razy i nie zamierzam.  Tylko moje pytanie jest czy można usunąć na zawsze z komputera jedno z przypomnień o serwisie. Tak żeby tylko komputer pokazawał informacje o jednym przeglądzie, a nie dwóch.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • W MY16, moduł zegarów (17), jest kilka adaptacji, w których ustawia się ilości dni do inspekcji. Być może tam dało by się ustawić bardzo dużą wartość i tym sposobem wezwanie na inspekcję z tego powodu nigdy nie nastąpi.
    Ale jak to jest w MY15 to nie wiem.

    EDIT:
    @lookashECL ma MY15 i ma kabelek. Poproś go by ci to sprawdził.
    W MY16 są takie adaptacje:
    "ESI: maximum value of time between inspections" (730 dni)
    "ESI: minimum value of time between inspections" (365 dni)
    "ESI: minimum value of time between inspections" (365 dni)
    "SIA: maximum value of time to service" (365 dni)
    "FIX: Maximum time until next time-dependent inspection" (730 dni)
    "FIX: Time since last time-dependent inspection" (u mnie 563 dni ale to chyba się zmienia)
    "FIX: Reset value for next time-dependent inspections" (365 dni)
    i może jeszcze coś?
    I tu można by coś kombinować o ile w MY15 jest podobnie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja dzisiaj grzebałem i w MY15 da się przestawić wymianę oleju z 30000 km/2 lata (good oil quality) na 15000/1 rok (poor oil quality), ale przeglądu nie da się zmienić z 30000 na 15000 km. Jest kanał w adaptacji, gdzie można wpisać "z palca" przebieg do następnego przeglądu, ale przy zapisaniu wyskakuje ERROR. Czy każdy tak ma?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ale koledze nie chodzi o kilometry (dystans) tylko dni (czas).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ale mi chodzi o dystans :)
    EDIT: Udało się zmienić przebieg do przeglądu, wrzuciłem screeny do działu "sprawdzone kodowania".
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W temacie cofnięcia terminu przeglądu bez komputera Rapid 2014 1,6 tdi https://www.youtube.com/watch?v=SHllk4n_cZY
    u mnie zadziałało.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • hahahaha. fajne.
    na pewno się przyda :)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • @wojtekmel U mnie w Rapid 1,6 tdi 2014 nie działa. Jaki masz typ wyświtlacza przy zegarach - taki jak na filmie (MaxiDot)? Bo ja mam ten starszy i lipa.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Maxi dot
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Tu jest filmik jak usunąć przy innym wyświetlaczu na przykładzie VW Polo, działa, sprawdzone u żony w aucie ;)
    https://www.youtube.com/watch?v=KcM_OgduqhU
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY15 | Elegance MAX | Biel Moon | 93000km | Białystok
  • a jak usunąc inspekc z ikonką kluczyka skoda rapid 1,6 66 kw


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?