FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Moze mi ktos podpowie mam Rapidem przejechane 60 tys. km. przy przyspieszaniu docisne pedal gazu i zaczyna silnik przerywac poprostu cos go dławi jeszcze zatankuje na innej stacji ale w ogóle nie ma nw wyzszym biegu przuspieszenia dopiero jak zdejme nogę z gazu i dociskam gaz powoli zaczyna przyspieszac jak mia ktos podobne objawy prosze o pomoc dziekuje
  • Miałeś serwis po 60 tkm? Miałeś wymieniane świece? Masz LPG? A jak się rozkręci (nawet z przerywaną pracą) to potem już jedzie w miarę spokojnie?
    Uzupełnij stopkę, będzie więcej info o samochodzie i wyposażeniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Kiepskie paliwo lub filtr paliwa......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mam to samo. Przy jeździe na IV i V biegu, przy powolnym przyspieszaniu i całkowitym wciśnięciu pedału gazu, przy prędkości ok. 70km/h i obrotach silnika o. 1500obr/min zaczyna przerywać. Co ciekawe nie występuje to zawsze. Czasami 2-3 razy dziennie, a czasami raz na tydzień. Zmiana paliwa nie pomogła. W serwisie rozkładają ręce, bo akurat jak to zgłaszałem, to  na jeździe próbnej było ok. Nie wiem co robić - za 2mies. koniec gwarancji.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Zobacz w vcdsie ilość wypadanych zapłonów na 1000 cykli pracy dla poszczególnych cylindrów. Podaj czy są same zera.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam to samo co nowy4444 a samochodu nie serwisuje szkoda kasy skoda to dziady tydzień po gwarancji zajechalem bo byly drgania na drążku to juz kazali wymienic ale na wlasny koszt dlatego do nich nie zagladam za wymiane oleju u siebie prywatnie place 200 zeta a u u nich a serwisue prawie 700 wiec gdzie sens i logika a usterka z tym przyspieszaniem jak zacznie sie powtarzac poszukam jakiegos dobrego zakladu prywatnego serwis jes 200% drozszy

  • @Mundek53 - pisałeś o konkretnym, nietypowym zachowaniu silnika. Na kilka podpowiedzi - nic, a zacząłeś narzekać na serwis ASO. Zawsze możesz podać swój ASO a temacie Serwisy Škody (opinie).
    Nadal klubowicze nie wiedzą czy masz gaz, co z serwisem silnika czy inne objawy i działania.
    Swego czasu pisałeś w sprawie przyspieszania samochodu. Czy tak masz od dłuższego czasu? Czy to kwestia ostatnich dni, tygodni?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W moim rapidzie czasami jedno szarpniecie przy przyspieszaniu .Silnik 1.2 tsi bez lpg.Najczesciej szarpnie gdy gwaltownie wcisnie sie pedal gazu nie ma znaczenia na ktorym biegu.Moze ktos mial ten problem i wie co jest przyczyna
    Rapid Spaceback/1.2 tsi/2015/Ambition Komfort/Czarny metalik/59000km/Chodecz
  • Silnik o jakich oznaczeniach?

    <mod> masz podany w temacie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Silnik benzynowy 1.2 tsi 85 KM .
    Rapid Spaceback/1.2 tsi/2015/Ambition Komfort/Czarny metalik/59000km/Chodecz
  • Zdecydowałem się na wymianę świec zapłonowych i kompletu przewodów zapłonowych. Szarpanie ustało jak ręką odjął. W podobnym wątku ( Szarpanie silnika pomiędzy 2 a 3 tys. obrotów ) dotyczącym silnika 105 konnego, koledze "roca" szarpanie ustało po wymianie przewodów zapłonowych i cewki zapłonowej. Tak więc koledzy, przyczyny szarpania silnikiem szukajcie w układzie zapłonowym. Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • @zibiwoj1, wszyscy czytający temat wiedzą, że chodzi o 1,2 TSi ale niektórym chodzi
    o oznaczenie ( kod ) silnika.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Co za różnica, czy podasz silnik 1.2 TSI 63 kW czy 85 KM. Ten typ silnika nosi tylko jedno oznaczenie: CBZA.
  • Może nie wszyscy wiedzą ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?