FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problem z Bolero
  • Witam wszystkich
    Mój Rapid ma półtora roku. Bardziej mroźną zimę przeżywa pierwszy raz. I właśnie w tym roku zaczął się problem z radiem. Mam w nim założone Bolero razem z pakietem audio. W lecie było wszystko ok, natomiast gdy temp. spada poniżej zera giną mi basy. Dźwięk staje się płaski i matowy. W miarę rozgrzewania auta po paru godzinach jazdy wraca do normy. Czy ktoś miał coś podobnego?
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • Mam dokładnie to samo i miałem pisać na forum czy ktoś miał taką przypadłość. Od kilku dni, od tych mrozów mam to samo, grają tylko tony wysokie, basów w ogóle nie słychać. po nagrzaniu wnętrza jest ok. Wydaje mi się, że to membrany w głośnikach,  nie są w stanie się ruszyć od tych mrozów. 
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • To nie problem z Bolero ani ogólnie z radiem. Jest to poniekąd związane z konstrukcją drzwi, ich wentylacją. Standardowe głośniki są tanimi, prostymi elementami, nie zabezpieczonymi przed warunkami atmosferycznymi, przed wilgocią. W drzwiach montowane są dwa głośniki, jeden nisko - drugi wysokotonowy. Stąd po nocy, pod chmurką, przy ujemnych temperaturach, membrany sztywnieją. Po dłuższej jeżdzie, głośniki stopniowo są "rozgrzewane" ciepłem z kabiny, dochodzi do "powrotu" ich możliwości akustycznych. Głośniki wysokotonowe mają względnie małą średnicę, pracują na innych, wyższych częstotliwościach, są umieszczone zdecydowanie wyżej i mniej są narażone na wpływy wilgoci. Dlatego nie zwracamy uwagę na wysokie tony, przy zdecydowanym osłabieniu natężenia tonów niskich.
    Rozwiązanie: 1 - pogodzić się z takim stanem i poczekać do dodatnich temperatur, 2 - wymiana głośników.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zastanawiam się czy zgłaszać to do serwisu. Kończą się mrozy i nie będę mógł potem zademonstrować tego problemu. Nawet jak zostawię auto u nich to wprowadzą je do budynku i po jakimś czasie problem sam zniknie i powiedzą że naprawili. 
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • Porozmawiać możesz. Podejrzewam, że serwis nawet przy ewidentnym braku niskich tonów z głośników, nie zareaguje ich wymianą. Na forum na razie nikt nie opisał wymiany głośników w ASO z powodów niskich temperatur.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzisiaj spróbuję podjechać do serwisu. Zobaczę co powiedzą.
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • Koniecznie pochwal się tym co powiedzieli Ci w serwisie.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • w sumie ja mam identycznie. ale wydawało mi się to naturalne. od razu wytłumaczyłem sobie to tak jak jercen.
    jeśli ugrasz coś tym to możemy porozmawiać dalej z ASO ale to jest dla mnie tak oczywiste jak to, że silnik pali w normalnych warunkach zdecydowanie więcej niż w warunkach laboratoryjnych.
    a z zawyżonym spalaniem nikt do ASO nie jeździ.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • To ewidentna wina głośników - ja mam Swinga i taki sam efekt.
    Wcześniej w fabii I nagłośnienie było o niebo lepsze choć miałem tylko 4 głośniki a nie 6.
    Zimą nie było poroblemu
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • ja mam to samo rano brak niskich tonów, jade na serwis w przyszłym tygodniu to im to zgłoszę i zobaczymy jak podejdą do tego tematu
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Potwierdzam, u mnie jest to samo. Pierwszym razem stwierdziłem, że coś padło, ale po rozgrzaniu basy "wróciły". Zachodziłem w głowę o co może chodzić. Nawet miałem przez chwilę koncepcję, że coś z moim słuchem nie tak -:). Ale okazuje się, że chyba nie jest jeszcze z nim najgorzej - mimo siarczystych mrozów...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mam to samo. Wątpię, że serwis coś z tym zrobi. Idzie ocieplenie i problem zniknie:):)
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • wczoraj było u mnie już około -2.
    od razu lepiej
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • A odnośnie typowo Bolero mieliście kiedy kolwiek problem z samoczynnym wyłączaniem się radia i chwilowym brakiem sterowania z kierownicy, miałem już 2 razy taki przypadek jeżeli chodzi o wyłączenie się w czasie jazdy i chyba 5 razy brakiem sterowania
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Nie zauważyłem problemu ze sterowaniem radiem z kierownicy, ale już kilka razy radio wyłączyło się w czasie jazdy, a następnie po kilku sekundach uruchomiło się ponownie.
    Rapid SB | 1.2 110KM | MY2017 | Style Comfort | Beż Cappucino | 30000km | Warszawa
  • Niestety nie dowiozłem usterki do serwisu. Temperatura oscylowała w pobliżu 0 i gdy dojechałem, radio zaczęło grać chyba już normalnie. Facet z serw. nawet wyszedł ze mną do samochodu posłuchać i stwierdził że jest ok i że jak nie usłyszy problemu to nie uwierzy. Zaproponował mi pozostawienie samochodu. Ale jeżeli na drugi dzień będzie grać jak trzeba to będę musiał zapłacić za sprawdzenie. No i tyle. Odpuściłem, chociaż uważam, że to nie w porządku. Mam 4 lata gwarancji spróbuję w przyszłą zimę.
    Rapid | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Cappuccino| 25200km | Łódź
  • Nie czaje co chcesz na tym zyskać. Wszyscy mają tak samo. Czyli nawet jak Ci założą nowe głośniki to nic Ci to nie da. Przyjdzie zima i grać będzie tak samo.

    Chyba nie myślisz że założą Ci jakieś poza standardem.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Poza tym ja osobiście do upadłego unikałbym ingerencji związanej z demontażem boczków drzwi - duże ryzyko, że serwis coś wyłamie, poluzuje i będzie później źle spasowane.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Boczki drzwi w Rapidzie tak łatwo sie ściągają  maja normalne spinki, ze nic sie nie stanie. Ja ściągałem wszystkie boczki na gwarancji. Zdjęcie zajmuje mi 2 min max i nic nie widać.  Jeszcze w żadnym aucie tak lekko i łatwo sie nie ściągały.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dobrze wiedzieć. Pisałem w kontekście mojego poprzedniego pojazdu jakim była Fabia I. Po ingerencji mechaników przy boczkach miałem "buczenie" lewego głośnika i ruszający się podłokietnik. 
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • mam to samo, po prostu TTKM, w poprzednim aucie Golf III nawet w -20'C basy grały aż miło
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?