FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ANKIETA - Rapid Lift czy Space?
  • gorszych parktroników w życiu nie widziałem, poskąpili na jednym czujniku i efekt jest taki że jak przeszkoda jest na środku to jest prawidłowe wskazanie, ale gdy cofamy po łuku np to nie ma żadnej gwarancji że się nie uwali w cokolwiek z boku.
    Rapid spaceback | 1,2TSI 85KM | Ambition MAX+komfort+panorama dach | 300km | Czerwień Corrida | Rzeszów
  • Ale żadnej gwarancji też nie masz przy 4 czy i 5 czujników i w sumie opisałeś swoje subiektywne odczucie. Ciekawym byłoby zrobienie testu zdolności wykrywania przeszkody. Ale to i tak tylko wspomagacze. Ja tam problemu nie widzę szczerze powiedziawszy. Wyjeżdżam tyłem w garażu czujniki mi pikają bo brama z boku blisko, w sumie to nawet przy krawężniku mi pikają jak parkuje równolegle tyłem.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • nie jestem doświadczony w czujnikach, dotąd ich nie miałem, ale bardzo sobie je chwale, pomagają...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • A może inny wątek? Co ma ankieta o budzie do czujników parkowania?

    Swoją drogą to są tylko wspomagacze a kierowca i tak ma obowiazek kontrolowania co sie dzieje wokół auta.

    Co do samych czujek to moge tylko je porównać do tych co mam w F1 (tez fabryczne ale 4 sztuki). W jednym i drugim aucie spełniają swoją role, jedne i drugie dość dobrze wykrywają przeszkody. Jedyna różnica do jakiej musiałem się przyzwyczaić to to, że te w Rapidzie wolniej reagują. Trzeba wolniej cofać. 
    Mieszkam w miasteczku zwanym kiedyś drugą Japonią ze względu na ilość rowerów i cofając Fabią z parkingu przy ulicy takiego przejeżdżającego rowerzystę w większości przypadków czujniki mi potrafiły wyłapać przez co unikałem potrącenia. 
    W Rapidzie musiałem się ich od nowa nauczyć bo działają wolniej i jadący rowerzysta nie zawsze wywoła alarm.
    Z przeszkodami stałymi nie ma problemu czy to przeszkoda jest z boku, z tyłu, czy jedziemy na wprost czy po łuku. Muszę tylko jechać wolniej niż w F1
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Wybrałem wersje LB ponieważ mam dziecko małe wózek i drugie planowane,a bagażnik jest pokaźny i jest dużo miejsca z tyłu w porównaniu do mojego a4
  • Ja wybrałem LB z uwagi na duży bagażnik który czasami jest dość mocno wykorzystywany i wg. mnie LB jest ładniejszy ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Co do ilości miejsca z tyłu to na nogi jest więcej niż w moim drugim autku Laguna III , za to ilość miejsca nad głową i na szerokość to już bez porównania.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja po dwóch latach użytkowania SB żałuję, że nie kupiłem LB. Cóż pisać dużo, SB podoba mi się bardziej ale jednak to pojemność bagażnika okazuje się dla mnie ciut za mała w użytkowaniu. Obecnie nie patrzyłbym tak bardzo na wygląd (LB nie wygląda źle) a na możliwość zapakowania walizek na wyjazd wakacyjny, czy też przewiezienia większych pakunków.
    Kolejne auto to będzie musiało mieć bagażnik pojemności Octavi Combi :)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Miałem Spaceback  Elegance 1.6TDI  2 lata teraz mam liftback z tym samym motorem przewaga na korzysc liftback...
    1. Stabilniejszy w prowadzeniu liftback ale... na boczny wiatr gorzej Liftback
    2. Bagażnik nie ma co porównywać
    3. Obecnie lepiej pracuje skrzynia biegów
    4. 10 km różnicy ale szczerze nie czuje tego jedynie przy wyższych prędkościach na 5 biegu lepiej idzie.
    5. Cos jest zmienione w układzie wspomagania bo teraz mi buczy...
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Ja skusiłem się na LB ze względu na pojemność bagażnika, moja Foka MK2 była o 150 litrów mniejsza, a SB pojemnością nie powalał, Przy 2 dzieci łatwiej jest się spakować ...
    RAPID LB I 1.2 TSI 90 KM I MY17 I Ambition I Grafitowy I 3800 km I Wrocław
  • Prosty wybór,bagażnik nieporównywalnie większy,a poza tym moja żona zawsze marzyła o aucie z przodem i z tyłem.Nie ma to jak kobieta.Potrafią pięknie określić sedana:)aż strach pomyśleć jak określi wersję liftback:)
  • W moim przypadku pierwotnie miał być LB w kolorze białym. Skończyło się na SB w kolorze srebrnym - zwyciężył rozsądek - samochód był w wyprzedaży 2017 i dostępny od ręki. Uniknąłem wątpliwej przyjemności i chyba sensowności oczekiwania na auto. Z początku SB mi się mniej podobał - LB wydawał się taką "małą octavią". Ale po 4 miesiącach użytkowania uważam, że SB jest mniej "dziadkowy" taki ... -:). No i ten planowany biały chyba ostatnio "najmodniejszy" we wszystkich markach jak mi się wydaje. Czyżby ten kolor bez dopłaty, bądź z małą dopłatą jest wszędzie? :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • W skodzie tak bylo jak jeszcze ja kupowalem, po analizie zmiana z czarnego na bialy bez doplaty a kase przenioslem na wyzsza wersje wyposażenia. Skoda jednak szybko sie polapala ze klienci z checia biora bialy i zaraz po tym zmienili kolor podstawowy a bialy z doplata. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?