FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana tylnych lamp na nowe z LED
  • Gdyby ktoś był zainteresowany to na allegro jest komplet, może komuś uda się podłączyć
    http://allegro.pl/skoda-rapid-sedan-lift-led-lewa-prawa-i7233401526.html
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • ho, ho. widzę, że do rapidów to tanioszka.
    ja przeglądałem ledy do toledo to porażka jakaś.
    gdyby te światła kosztowały tyle do mojego to spokojnie bym brał.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • tylnie lampy LED z rapida poliftowego pasuja do przedliftowego sedana/hatchbacka ?
    jak cena z wymiana takich lamp wychodzi ?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • no ja już zadałem to pytanie... jak dotąd żadnych konkretów nikt nie napisał, więc sam odpowiem - lampy działają, tyle tylko że przy uruchamianiu pojawia się komunikat, aby sprawdzić żarówkę i świeci żółty trójkąt, ale wszystko działa. Może da się ten błąd zlikwidować kodowaniem, albo jakimś rezystorem, ale ja na razie tego nie ruszam. Jakby ktoś sobie z tym poradził to niech podzieli się informacją.
    Dodam tylko, że wcześniej się zniechęciłem bo w ASO otrzymałem informację, że trzeba przerabiać instalację ponieważ normalne żarówki są na 12V, a LEDy na 6V... nie wiem skąd mają taką wiedzę, bo na obudowie lamp, które ja mam jest napis 'POSITION LED 13,5V 2,6W'
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • mi też cuda i dziwy naopowiadali w aso co to nie trzeba przerobić, żebym ledy do swojego wsadził w co trochę nie chce mi się wierzyć.
    nie sprawdzę tego jednak szybko bo komplet używanych reflektorów kosztuje ponad 2000zł...
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W sprawdzonych kodowaniach jest już opis co zrobić po zamontowaniu nowych lamp. Wrzucam fotkę jak LEDy wyglądają u mnie.
    rapid_led_2.jpg
    1232 x 977 - 426K
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • Wymieniales?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Tak, u siebie mam już zamontowane, sama wymiana to kilka minut roboty. Jedynie nie ruszałem jeszcze kodowania, więc przy odpalaniu mam komunikat aby sprawdzić światła, ale wszystko działa. 
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • @blazej jaki koszt lamp jeśli można wiedzieć ?Czy mi się wydaje,czy mają ciemniejsze klosze od klasycznych lamp?
  • Tak, są ciemniejsze. Koszt ok 550zł za komplet z wysyłką, na allegro jeszcze są.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • Te są ok
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • Szkoda żę w spacebacku nie ma:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Oj, wielka szkoda! :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Pytanie, czy w moim MY15 da radę je zamontować, bo tam kodowanie jest uboższe, ale z drugiej strony nie wiem czy jest powiadamianie o spalonej żarówce, bo kiedyś spaliła mi się pozycja z przodu i nie wyskoczył komunikat.


    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Cześć wszystkim. Bardzo proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów. Podpowie ktoś czy wtyczka działa na zasadzie plug&play czy trzeba przerabiać jak w poniższym opisie z linku ? 

    https://www.skodacommunity.de/threads/rueckleuchtenumbau-pfl-auf-fl-beispiel-mj15-combi.122984/

    Ponadto czy ktoś jest w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć na temat kodowania ? Niestety nikt na forum nie pochwalił się takowym 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • W linku jest opis montażu lamp do Fabii, w Rapidzie nic nie trzeba przerabiać, działa plug&play, jedynie pojawia się komunikat aby sprawdzić żarówki. Kodowania jeszcze nie próbowałem, ten temat zostawiam do końca gwarancji.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY17 | JOY | Blue Race | Kujawsko-Pomorskie
  • W linku opis kodowania jest w całości podany. Wcześniejsze adaptacje, które działały na Fabii 3, działały również w Rapidzie. Kwestia czy jest ktoś, kto już przebrną przez to, czy muszę być tym, który dopiero to przetestuje. Myślę, że nie tylko @blazej zmieniał lampy. Może ktoś jednak się pochwali, że u siebie zmienił wraz z kodowaniem vcds :)
    ____________________________________________

    Dobra, chyba mam to !!
    https://www.drive2.ru/l/480982737033887831/
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • U mnie na święta też wlecialy ledy :) 
    Screenshot_20191227_235437_com.android.gallery3d.jpg
    1920 x 1080 - 997K
    Rapid LB | 1.0 CHZ | MY18 | Ambition | Czerwony Velvet Metalizowany | 40000km | Balin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?