FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Szarpanie podczas jazdy w korku
  • Jeśli powielam temat to dajcie znać. 
    Chodzi mi mianowicie o wkurzające, delikatne szarpanie (delikatny tzw. kangurek) podczas powolnej jazdy w korku. Odpuszczanie,  dodawanie gazu, skutkuje lekkim poszarpywaniem skakaniem auta. Po ruszeniu z 1, i powolnej jeździe, i naprawdę delikatnym operowaniu gazem przy lekkim  dociskaniu, odpuszczaniu pedału gazu mam takie objawy. Nie są to mechaniczne stuki ani nic tak niepokojącego. Jest to mega upierdliwe i wkurzające to lekkie szarpanie, skakanie. Czy macie podobne objawy. To ma miejsce tylko podczas takiej powolnej jazdy. 
    Wiem, że należy delikatnie operować pedałami, ale w Rapidzie to chyba z zegarmistrzowską precyzją, ale noga jest nogą :D, no nie da rady aż tak precyzyjnie odejmować, dodawać gazu. 
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Nie podajesz - w jakim zakresie prędkości czy obrotów silnika. Nie podajesz, od dawna obserwujesz takie zachowanie. Samochód z elektroniką (również R) ma elektroniczny nadzór wolnych obrotów. U
    nas to ok 850 - 900 obr/min. Jak ruszasz bez gazu na 1 albo jedziesz
    bardzo wolno na 2, to elektronika "dodaje" gazu, by dojść do wolnych
    obrotów. Inaczej - by nie zdusić silnika, komp dodaje gaz.
    Takie zachowanie jest normalne, występuje we wszystkich R.
    Jak się do tego przyzwyczaisz i opanujesz - to nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, a nawet można taką "pomoc" ze strony kompa w niektórych sytuacjach wykorzystać. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • prędkość to ok 5-10 km/h, w górnej granicy to już 2-ke mam i jade, ale najgorzej to na 1. Od nowości pewnie to by występowało, ale w takim wolnym ruchu to od roku, aż dostane sie do wjazdu na autostradę. niestety dynamiczna jazda czasem nie jest możliwa, a w niej Rapid daje sobie radę.
    Staram sie ruszać nawet w korku z lekką ilością gazu.
    Inaczej to auto się zachowuje gdy postoi w pełnym słońcu a inaczej po porannym rozruchu. Staram się przyzwyczajać ale ruszanie, wolna jazda rapidem momentami sprawia problem.
    Chce sie zorientować czy u innych tez występują takie sytuacje
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Jak zerkniesz na:
    to z tabeli otrzymasz, że dla zimnego silnika (podniesione obroty wolne) masz na 1. ok 10 km/h a na 2. ok. 18 km/h.
    Na "niskich" wolnych obrotach na 1. masz ok 7 km/h a na 2. ok 13 km/h.
    To daje obraz, kiedy R jedzie z mniejszą prędkością - to zaczyna przyśpieszać do podanych wartości.
    Możesz zrobić na prostej, wolnej drodze test zachowania się samochodu przy rozjeżdżaniu na 1. i 2. biegu albo na lekkim wzniesieniu, na 2. samochód zacznie wytracać prędkość, aż komp da sygnał do podniesienia obrotów i R zacznie lekko przyśpieszać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mnie na początku też to irytowało, kangurek gdy trzeba dodać gazu i za chwilę odjąć i przyhamować. W takiej jeździe staram się po prostu ruszać bez gazu. Bardzo delikatnie puszczam sprzęgło i choć zawsze mam wrażenie, że zgaśnie to nigdy się to nie zdarzyło. Bez gazu, na jedynce jedzie właśnie 7 km/h. Takie ruszanie zdaje egzamin przy jednej osobie w kabinie. Przy pasażerach nie próbowałem.
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • ...i w takich sytuacjach żałuję że nie mam automatu z tzw "pełzaniem."
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Takie szarpniecie mam czasem ale przy odejmowaniu gazu, wydaje mi sie ze to taka specyfika
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • dzięki bardzo za odpowiedzi
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • Gdybyś miał dwumase to by nie było tego problemu. Ona ładnie wychwytuje szarpniecia i ruszanie jest plynniejsze. Przy małych silnikach z małą traczą i dociskiem a przy dużym Nm wyczuwa sie brak dwumasy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A ja zauważyłem ze w silniku 1.2 TSI 110 KM o oznaczeniu CJZE które weszło po CJZD tego efektu nie ma. Jeździłem ostatnio takim samochodem z silnikiem 110 KM CJZE i wiem że rózni się on właśnie od CJZD sterownikiem i właśnie tego efektu nie ma w tym nowszym.
    Gdzieś na tym forum był poruszany już temat różnic między 1.2 TSI CJZD i 1.2 TSI CJZE 110 KM.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?