FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Prasówka czyli co i kto pisze/mówi o Rapidzie
  • @konry i @jercen aby zakończyć OT co do pojemności bagażnika. Każdy z Was ma rację ale szczegóły robią różnicę :-).
    Wg. oficjalnych danych technicznych dostępnych chociażby na stronie Skody, bagażnik Rapida SB na pewno nie ma 440 litrów.
    Zgadza się, że ma 415 litrów ale BEZ koła zapasowego.
    Pojemność bagażnika z kołem zapasowym w tym konkretnie przypadku jest mniejsza o 31 litrów czyli zostaje oficjalnie 384 litry.

    Aby już był komplet to jeszcze dane wersji LB:
    - bez koła zapasowego to 550 litrów,
    - z kołem zapasowym jest mniej o 20 litrów czyli 530 litrów pojemności

    Takie są oficjalne dane techniczne.

    A co do liftingu w 2014 r. to może chodzi im o zmianę podłokietnika z okrągłego na kańciasty ;-) i pod koniec roku dołożenie osłon siedzeń ;-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk to o tym przecież napisałem , że Rapid SB ma bagażnik o pojemności  415 l, a nie 440 l.
    @Jercen producenci zazwyczaj podają dane wraz z wnęka na koło więc od tych 415 l trzeba raczej by odjąć pojemność wnęki na koło niż ją dodawać. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @grzesk, @konry
    Tak, macie rację - 415 l to jest pojemność bagażnika wraz z wnęką koła zapasowego (czyli bez koła zapasowego). Wychodzi na to, że sam bagażnik ma ok. 380 l.
    Pewnie zasugerowałem się większym bagażnikiem, jak u mnie. Sorry za manewrowanie liczbami :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Papież Franciszek pojedzie Skodą. Nie Superbem, Kodiaqiem ani Octavią. Z okazji oficjalnej podróży do Dublina, papież skorzysta ze Skody Rapid!
    Bycie głównym przywódcą duchowym świata chrześcijańskiego polega na przestrzeganiu wszystkich przykazań i skromnym życiu. Papież Franciszek zrezygnował ze swojego opancerzonego Mercedesa ML swojego poprzednika i wybrał Hyundai Santa Fe. Wkrótce, podczas oficjalnej wizyty w Dublinie podczas Światowego Spotkania Rodzin, zamieni swój SUV za Skodę. Papież Franciszek będzie miał w Irlandii niebieski Rapid Spaceback ze srebrnymi kołami oraz flagę Watykanu na lewym błotniku. Po raz pierwszy zwierzchnik Kościoła katolickiego pojedzie Skodą.
    Papieski Rapid jest modelem standardowym, z wyjątkiem rozszerzonego podłokietnika i przezroczystego szkła (zamiast przydymionych). Skoda  nie wspomniała o zastosowanym silniku. Kolor niebieski samochodu to tylko folia, a takiego lakieru nie ma w ofercie.
    Papież nie zaskoczył nas wyborem swojego samochodu. Mimo, że otrzymuje nie raz naprawdę drogie samochody, zwykle sprzedaje je od razu na cele charytatywne. Po raz ostatni był to Lamborghini Huracan, dla którego nieznany kupujący zapłacił 600 tys.EU. Papież wcześniej podróżował komunikacją miejską, najwyraźniej chce być blisko swoich wierzących ...
    foto 1.jpg
    800 x 450 - 197K
    foto 2.jpg
    800 x 566 - 212K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid 2018 Indie, wygląda jak Fabia III sedan, środek widać uboższy, kluczyk stary z zapasów chyba magazynowych https://youtu.be/lmlVu-jGqhU
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?