FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana lamp przednich na MY 2018
  • Wymiana prosta, jeden kabel z dolnych ledowe dziennych jak masz wywalasz do kostki glownej xenonów aby dzienne zapalał LED pasek. A jak nie masz to pewnie trzeba dać z postojowej i kodowanie vcdsem na Xenon aby Xenony nie mrugały. Ja robiłem taka podmianie w Jettcie gdzie wkładałem Xenony z nowszej wersji. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dobre jest to kodowanie ?;)
    426ca33f594d9adb8f4e1d537cc9e7.jpg
    716 x 307 - 97K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Na pewno jest dobre. Pytanie tylko, czy jedyne wymagane? Ale poza nim są konieczne zmiany w adaptacjach...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Na OLX czasem się trafią 1300zł sztuka
    https://www.olx.pl/oferta/lampa-przod-lewa-skoda-rapid-lift-5jb-bi-xenon-CID5-IDv4VuQ.html#c17cbe6c2...

    A przy okazji mam pytanie, jak wygląda podmianka zwykłych lamp na ksenony? 
    kable pasują? może ma ktoś na sprzedaż :)
    bi ksenon.png
    591 x 606 - 392K
    bi kseno.png
    484 x 267 - 219K
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Wszystko masz wyżej w linku
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Postudiuj uważnie wpisy na tej ruskiej stronie podanej przez PinkFloyda. Są chyba jakieś ograniczenia co do BCMów obsługujących bixenony.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ZOBACZYMY W Środę co i jak. Kupiłem lampy w dobrej cenie;) jak nie bd to śmigało to pójdą na sell ;)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Widzi mi się, że będziesz musiał znaleźć kogoś, kto bixenony w Rapidzie ma i zgodzi się skan BCMa zrobić (kodowanie, adaptacje). Bez tego będzie bardzo ciężko dojść co i jak. Wg Rosjan to BCMy obsługujące bix.. to te z końcówką 89/90 D/E. Jest wzmianka, że 89 C chyba też.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W Jettcie jak zmieniałem na Xenony to miałem słaby BCM i podmienialem, a kolega miał o rok młodsza na halogenach a jego BCM już to obsługiwał. Więc musisz znaleźć kogoś z vcdsem żeby to zobaczyć. Jak co można to ogarnąć bez zmian w BCM ale to robi elektryk aby wartości napięć się zgadzały. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • słabizna.
    ja mam 6R0937087R

    zgaduję zatem że do full ledów też podmiana będzie potrzebna czy to na innej zasadzie działa?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Oddam to elektrykowi do roboty ;p Jak już się schody robia haha xD
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Tylko że jak ograniczysz się wyłącznie do dopasowania na poziomie elektryki (też uważam, że to możliwe) to najprawdopodobniej BCM będzie błędami sypał (spalone żarówki itp.). Tak czy siak bez kodowania się raczej nie obędzie...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wszyscy elektrycy pytają się o automatyczną regulację:D i spryskiwacze haha Są zdziwieni tym rozwiązaniem jaki zrobiła skoda 25W żarnik
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Da radę bez kodowania, jak lampa będzie miała taki pobór jak żarówka halogenowa i nie wali bledami i znam takie rozwiązania, ale wiąże się z montażem filtrów na Xenon, postojowe i kierunki, najlepiej jak BCM to obsługuje, od MY16 powinien obsługiwać.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak czy siak powodzenia @Bagsiu w przecieraniu szlaku!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W środe po Nocce zaczynam zabawę :D Jak nie dam rady to elektryka mam na wrzesień powiedział że to zrobi bez problemu. Gadałem z turasem na instagramie ( translator google) ma rocznik 2014 i wszystko działało bez problemu kodowanie na xenon.

    Edit 29 sierpień
    Lampy założone zakładał je gościu co przerabia takie lampy bez wymiany modułu.
    IMG_20180828_172519 [1600x1200].jpg
    1094 x 1459 - 353K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Fajnie wyglada ile dales za lampy z robota ze wszystkim? A na dole miales ledy do jazdy dziennej?
    LB 1.2 110km 2017 Ambition Błękit Race Metalizowany 17 500km Gliwice
  • @Bagsiu Masz możliwość dowiedzieć się co było modyfikowane aby zrobić taki przeszczep?

    @Sqcza Bagsiu ma MY14 więc nie miał fabrycznie ledów dziennych w światłach do jazdy we mgle. Dopiero od MY16 można było takie dzienne zamówić.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To w jaki sposób dolne p.mgielne świeciły białą barwą. 
    Żarówka LED?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Panowie odgrzewam temat. Minęło sporo czasu od ostatnich wpisów więc może ktoś do tego czasu przerabiał temat montażu bixenonu poliftowego do auta z xenonem przed liftem. Zakupiłem lampy bixenon z polifta i niedługo przymierzam się do montażu. Jestem prawie pewien, że zmiana będzie wymagać adaptacji aby auto nie sypało błędami żarówek, ale wszystko okaże się przy montażu. No chyba, że ktoś już przewałkował temat i wie gdzie i co trzeba zmienić w adaptacjach i chętnie się podzieli

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?