FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Silnik 1,4 TDI 90KM- kilka pytań
  • Witam,
    robię ok. 60tys. km rocznie i bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem Rapidki 1,4 TDI 90KM.
    Czy ktoś z Was, użytkowników 1,4 TDI 90KM, jest w stanie podzielić się refleksjami na temat tego silnika? Chodzi mi głównie o problemy techniczne z perspektywy czasu, średnie spalanie i ocenę czy warto iść w ten model. Wszelkie argumenty za i przeciw bardzo mile widziane. Dzięki :-)
  • Witam
    Jak w temacie.
    Czy mógłby ktoś powiedzieć więcej trochę o tej jednostce, chodzi o usterki, awarie
    Pozdrawiam
  • czysto ideologicznie odpowiem, że odradzam. diesel na dzień dzisiejszy nie wart dopłaty(kosmicznej z resztą). chyba że używka
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Lepiej dopłacić do 1.6 TDI, 1.4 TDI 3 gary to dla mnie masakra, już wycofali ten silnik. 1.6 TDI znam i serwisuje takie co na fabrycznym DPF mają już 300 tys km, ale wiadomo wszystko zależy od egzemplarza i od serwisowania i użytkowania. Przy takich przebiegach diesel najbardziej się opłaca, a diesel.lubi długie trasy i wtedy nie jest problematyczny. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A ja mam i jestem mile zaskoczony i tagefi nie ma a w dodatku byłem posiadaczem Mazdy 6 z silnikiem benzynowym 2.3 i wolę rapida mimo utraty wielu dodatków :)
  • Zastanawiam się jakie jest średnie spalanie ? Mi wychodzi 4,5 l na 100


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?