FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - auto budżetowe
  • To jest trend wszędzie, tylko my jesteśmy bardziej wybredni, uswiadomieni, ojciec tez od nowości ma Citroena C3II ma przebieg 50 tyś km mimo.ze auto ma 5 lat, wg niego super, bezawaryjne, ale on nie zwraca na światy, wodę w bagażniku, wytarty material w siedzeniu kierowcy, kierownice bo twierdzi ze to pierdoly. Niektórzy do aut podchodzą imaczej- odpala jeździ to się nie psuje, ale tak jak Ty mam inne w tym temacie zdanie. Moj ojciec twierdzi ze się czepiam jego auta, ale on ma 76lat i inaczej podchodzi do samochodow po erze aut z PRL.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Możliwe. Ale mam nadzieję, ze są jeszcze marki, które dbają o jakość. Mam na myśli Mazdę, Hondę.... tam takich dupereli nie ma. Kumpel zakupił w podobnym czasie co ja Rapida Mazdę 3 tylko, że w benzynie, dał nie wiele więcej niż ja za rapida w dieslu. Na szafie 60 tys przebiegu i nic się nie dziej. w ASO był tylko na przeglądzie;).
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • No właśnie @dodan masz rację,  są jednak auta która jednak "mogą" być bezawaryjne. Kolega kupił Hondę Civic w zeszłym roku, jeździ rok i nic się z tym na razie nie dzieje, z żadnymi duperelami nie jeździ co chwila do ASO, a ja w pierwszym roku byłem z poduchą pod skrzynią i wodą w drzwiach i świstami z dmuchawy
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Powodzenia z zapakowaniem wózka z gondolą/spacerówką i dwiema dużymi torbami + całą masą innych dupereli do bagażnika i 2 fotelików z dziećmi na tylnej kanapie z żoną po środku i całą masą dodatkowych bagaży na miejscu pasażera z przodu w aucie typu Honda Civic i/lub mazda 3. Chciałbym to zobaczyć.
    Brak Skody
  • Ha ha mój znajomy w Mazdzie 3 tez mówi ze nic się nie psuje, a jego zona po cichu do mnie ze narzeka ze ciągle z czymś jezdzi, wersja dla mnie ze się nie psuje, przecież on się nie przyzna bo zawsze wybiera najlepiej :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W Mazdzie 3 w sedanie miejsca masz zdecydowanie więcej. Szerokość całkowita Rapida to 1706 a mazdy3 2053. Natomiast bagażnik jest rzeczywiści trochę mniejszy bo 419 l. natomiast w Rapidze 550 l. Wiadomo, coś za coś:)

    <mod> mazda 3 ma całkowitą szerokość z lusterkami 2053 mm.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Cóż. Powiedziałbym raczej, że teraz więcej chyba zależy od konkretnego egzemplarza samochodu, a już niewiele od marki. Ja z kolei jestem bardzo szczęśliwym (przynajmniej jak do tej pory) posiadaczem Rapida - bo mam tak, jak tu padło w odniesieniu do Hondy - co prawda dopiero 40 kkm ale do tej pory tylko przeglądy i nic więcej (w sumie to jeden po 30 i dodatkowe wymiany oleju). Nie skrzypi, nie puka, po prostu nic złego się nie dzieje... No dobra - piórko wycieraczki zaczyna powoli niedomagać. Ale jeszcze nie ma tragedii, a już chcę doczekać końca mrozów. Przesiadłem się do Rapida z O1. Stara skodzina też była w środku "plastikowa", tyle, że mam wrażenie, że teraz ta plastikowość jednak wygląda lepiej. I rzeczywiście są w tym aucie rozwiązania budżetowe (choćby w przypadku otwierania elektrycznego szyb). Ale jest to pewien kompromis dla mnie - budżet a wyposażenie. Nowa Octa była dla mnie za droga, tu dostałem autko o podobnych bardzo walorach co stara O1. I jak na razie zadowolonym bardzo. A na forach jednak znacznie częściej się czyta o niedomaganiach. Jak komuś nic się nie dzieje - nie szuka porad, problemów nie opisuje, tylko jeździ zadowolony...
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • Przy porównaniu warto brać pod uwagę te same parametry. Szerokość R z lusterkami to 1940, samego nadwozia 1706 mm. Natomiast niemal dla większości porównywanych pojazdów R prowadzi w wielkości zbiornika paliwa. Dla mnie to przynajmniej wielka zaleta.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wystarczy poczytać, ze widać tu zmowe koncernów by interes się kręciłhttp://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-encyklopedia-planowanych-awarii-zobacz-c...
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tak trochę OT. Jeśli już porównujecie wymiary aut różnych marek to porównujcie wymiary w środku, które to dają obraz ile mamy miejsca w środku. Wymiary na zewnątrz nie dają obrazu jak jest w środku. Wystarczy, że któreś auto będzie miało większe przetłoczenie na drzwiach i już będzie szersze. Nie raz jak porównywałem auta to okazywało się, że owszem na zewnątrz sporo większe na szerokość a w środku ta różnica malała lub jej nie było a nawet było ciaśniej.
    Ktoś tu podał porównanie F3 do Rapida, że jest szersza. Owszem jest ale tylko na zewnątrz bo w środku jest ciaśniej. 

    Szerokości wewnętrzne poniżej:

    F3 przód - 1401 mm
    Rapid przód - 1418 mm

    F3 tył - 1386 mm
    Rapid tył - 1428 mm

    F3 bagażnik HTB/Kombi - 960 mm/960 mm
    Rapid bagażnik SB/LB - 1008 mm/1004 mm

    Dla porównania O3:
    przód - 1454 mm
    tył - 1449 mm
    bagażnik LB/Kombi - 1010 mm/1010 mm
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  •   Fabia III ma nowe klamki i tu wychodzi ta różnica w szerokości, a tak w ogóle, to Rapid ma przede wszystkim większy rozstaw kół z tyłu, a co za tym idzie szerszy z tyłu. Gdzie większość aut jest węższa.
  • Narzekacie na usterki Skody, zobaczcie jak wyglądają inne marki, ponad 130 awarii na 100aut i to w drogich furachhttp://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/news-najnowszy-ranking-niezawodnosci-kto-zwyciezca,n...
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Powiem wam tak że każdy chwali swoje , u mnie w pracy mają rożne fury i nie ma tam gościa żeby nie jeździł co trochę po serwisach , a najlepsze jest to że wszyscy robią to po ciuchu żeby tylko nikt się nie dowiedział że coś się u niego dzieje bo przecież kupił Toyotę, Mazde , itp i będzie obciach jak się ktoś dowie a potem kumplowi przy fajeczce opowiada że co róż mu coś pada,i się tak roznosi dalej , jeżeli chcieli byście ponarzekać  na swoje Skody to spójrzcie po innych autach na forach - FB i na forach innych marek jest  tam mnóstwo narzekań na problemy w droższych furach łącznie z tak pseudo niezawodną Toyotą w której plastyki są marnej jakości i wszystko trzeszczy + wcześniejsza rdza , problemy ze skrzynią itd i tp , mam kolegę miał nowego Peugeota 207 kupionego w salonie co  trochę siedział na serwisie bo mu elektronika siadała,bujał się z tym autem długo bo miał problem ze sprzedażą teraz ma nowego Yarisa 3rok plastyki źle spasowane w kabinie, ogólnie to nie wiem czy Rapid jest  aż taki budżetowy i skąd to się wzięło, wejdźcie sobie do ASXa Mitsubishi i zobaczcie jakie są tam tworzywa na około,do Renault Kadjar gdzie wszystko trzeszczy i buja się daszek nad zegarami, do Toyoty Auris , Do Peugeota 2008 gdzie tworzywa są wszechobecne z mała miękką wstawką na przodzie deski rozdzielczej , i te auta nie kosztują 50 tyś jak wyjeżdżają z salonu tylko 70-75 tyś i więcej a jakość wykończenia jest naprawdę kiepska,a najlepiej wpaść sobie do dilera i pooglądać co niektóre furki ,pomacać w środku ja tak robiłem przed kupnem Skody , i powiem szczerze że naprawdę nie mamy na co tak narzekać , a jak ktoś chce to zawsze znajdzie problem , na to wychodzi że auto nie budżetowe w dzisiejszych czasach to auto za 150-300 tyś lub więcej bo tam widać jakość , osobiście nie skupiam się na bzdurach bo autko ma jeździć a jak coś wyjdzie no cóż trudno nie ma aut doskonałych a producenci już dawno zadbali abyśmy się nie cieszyli za długo jakimkolwiek zakupionym sprzętem po to właśnie są serwisy .       
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Widzisz, masz taką opinię ponieważ auto służy tobie TYLKO z pkt A do B i do serwisu. Jeżeli doświadczysz motoryzacji w pełni, to będziesz wiedział skąd się wzięło mówienie o budżetówce. Swoją drogą w jednym roku kupiłem i rapida i toyotę i użytkuję nowego mercedesa. Więc mam pełne prawo do wypowiadania się: Rapid jest tani, wyposażenie nie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku -  Jeździłem  Toyotą Corollą , Fokusem , i 206 , miałem też fabię i jakością dupy nie urywały mogę powiedzieć że są na miarę aut budżetowych , i  nie musisz mi wyjaśniać co to jest auto budżetowe , jeżeli odchudzimy niektóre marki to również stwierdzimy że niestety są to auta tanie tylko wyposażenie i za logo firmy płacimy, pomijam klasę wyższą , a czy Rapid to tanie auto no cóż spytajmy się tych co nie stać ich na kupno nowego auta wliczając w to Rapida lub jakiejkolwiek innej marki od 50 tyś w zwyższ  , wystarczy popatrzeć czym cześć ludzi się porusza i w tedy można stwierdzić czy jest to tanie auto i dla kogo jest to auto,bo jeżeli chodzi o wykonanie samego auta +wnętrza to nie ma się czego wstydzić w stosunku do innych aut wyłącznie w  swojej klasie.
    Rapid LB 1,2 110 KM Grudzień 2016 przebieg 5km wer:Ambition Max + Audio Max Kol Szary Quartz Metalic , Łódź.
  • Czas 8:30. Opinia o Rapidzie https://youtu.be/nUGMDgsKW3c
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?