FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie macie średnie spalanie?
  • Marek__82 - piszesz bajdy. Podaj średnią prędkość przy tym spalaniu.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Nie bajdy, prędkość będzie niska, bo to 40 tysięczne miasto, więc dużo jednak mimo wszystko popołudniami stoję w korkach. Zresztą to bardzo krótkie jazdy, bo po 8 km w jedną stronę, czasem krótsze. Jak rano jest poniżej 5 stopni Celsjusza to olej przy dojeździe do pracy mam o temperaturze około 60 stopni, więc silnik właściwie ciągle jest niedogrzany, a mimo to nie spala dużo. Bardzo mi pasuje ten silnik w tym aucie :)
    Dziś sprawdzę i podam prędkość z kompa.
  • Ja nie jeżdżę wolno, Szczecin jazda w korkach 6.8-7.8l, jazda 15km bez korków od 5.8-6.4l, czasami w nocy zdarzy się na 15km po miescie i 4.9-5.0l, trasa jazda z prędkościami do 150,km/h zawsze powtarzalne 6.4l, Po programie auto pali mi tyle samo a nawet 0.4l mniej przy zachowaniu tego samego stylu jazdy. Start stop zdezaktywowana vcdsem, filtry i olej co15 tys km. Filtr powietrza pi15 tys km czarny, nie wiem jak ma wytrzymać te 60 tys km bez wpływu na spalanie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak zamieścić foto? Mam zdjęcie z kompa od ostatniego tankowania ze średnią prędkością. 
  • Po wpisaniu treści słownej, poniżej, po lewej, klikasz  "Załącz plik", dalej klikasz przycisk "Przeglądaj" i z wybierasz z okna lokalizację pliku, który chcesz zamieścić. Po wybraniu zdjęcia, klikasz na "Otwórz". Po chwili plik pojawi się na stronie. Jak chcesz zamieścić kilka plików, powtarzasz to za każdym razem. Nie ma opcji wklejenia kilku zdjęć na raz. Na zakończenie klikasz na przycisk "Wyślij komentarz".
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen dziękuję za wyjaśnienie :)

    IMG_20181101_111300.jpg
    1024 x 707 - 159K
  • Na tej fotce to obrazek chyba nie przedstawia Rapida SB jak mi się wydaje? Czym Marek_82 jeździsz? To nie jest Golf albo Polo? U mnie i chyba u wszystkich posiadaczy Rapida jest podobizna Rapida na wyświetlaczu... Poza tym te dotykowe przyciski na ekranie... Lipa to to jakaś i tyle!
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • To jest Golf VII. Wystarczy poczytać kilka postów wcześniej.
    A sama ilustracja nie dotyczy wyglądu przycisków, a wiąże się z tematem. 
    Samochody koncernowe właśnie najczęściej różnią się małymi detalami.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wydaje mi się że jesteśmy na forum Rapida a nie Golfa, bo już się gubię.
    Więc co nas za przeproszenienim może interesować spalanie Golfa? Pewnie ma ten sam silnik, ale Golf to Golf przecież.
    U mnie średnia z 17 tankowań samochodu w tym roku to 7,38 l/100km. Głównie po mieście. Dwa wyjazdy w dłuższe trasy (jakieś 1000 km). Razem 9500 km w tym roku. Trasy zazwyczaj 2 x 10 km do pracy. Powroty aktualnie zazwyczaj w masakrycznych korkach. 5,7 l/100km w mieście dla mnie to całkowita abstrakcja. Kompletnie niewykonalne. Mój silnik to 1.0 TSI 95KM.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Masz rację, jesteśmy na Rapidklubie. Jak poszukasz, poczytasz trochę, to mamy tu jak kilka Seatów, Octavię, to i nie odrzucimy Golfa. Mamy tu też klubowiczów nie tylko z Polski. Widocznie te samochody jednak mają coś wspólnego z naszym R, niezależnie gdzie te samochody jeżdżą czy czym się różnią (lub nie). A w końcu to cieszy, że właśnie inne marki goszczą na naszym forum. Nie zawsze inne fora są tak poczytne czy odwiedzane jak nasze.
    Także trochę wyrozumiałości :)
    To że nie masz porównywalnego spalania jak inni, wcale nie oznacza, że niewłaściwie użytkujesz R, źle jeździsz czy masz samochód w złym stanie. Na zużycie ma wpływ tyle czynników, że rozbieżność rzędu 2 - 3 litrów jest w dopuszczalnych widełkach, związanych właśnie z rodzajem trasy, stylu jazdy, warunków na drodze, stanu technicznego pojazdu, obciążenia, pogody, ...
    Z drugiej strony, właśnie silniki 1.0 TSI najczęściej charakteryzują się mniejszym apetytem niż większe 1,2 TSI.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zaskoczyło mnie to niskie spalanie u kolegi Marek__82 nie doczytałem poprzednich postów i dlatego stałem się podejrzliwy :-) Tym bardziej jak zobaczyłem obrazek z "obcym" autem... Notabene, mógłby na forum trafić jakiś właściciel aktualnego Volkswagena Santana.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Piszesz o dłuższej trasie. To właśnie tam możesz porównać spalanie ze spalaniem "miejskim". Wiadomo, że krótkie i miejskie odcinki dają znacznie podwyższone spalanie.
    Druga sprawa - czy takie spalanie Tobie odpowiada, czy ono nie wzrasta. To warto obserwować.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Prowadzę sobie "kalendarzyk" tankowań, tak więc znam praktycznie na bieżąco spalanie z korka. Mówiąc szczerze spodziewałem się niższego, ale zważywszy na aktualne remonty i budowy w moim mieście chyba nie ma co narzekać.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • pduda
    "Wydaje mi się że jesteśmy na forum Rapida a nie Golfa, bo już się gubię".

    Oczywiście, że jesteśmy na forum Rapida i doskonale sobie zdaję z tego sprawę.
    Jestem tu nie od dziś, bo rozważałem bardzo poważnie zakup Rapida, ale zdecydowałem się z kilku względów na Golfa (nie chce wymieniać dlaczego, bo znowu ktoś poczuje się urażony).
    Ale silniki w tych samochodach są bliźniacze, więc napisałem tylko w ramach informacji ile ten silnik pali w trochę cięższym aucie. Nie podszywałem się pod właściciela Rapida, ani nie chciałem nikogo wprowadzać w błąd.
    To tyle z mojej strony.

  • OK! W takim razie zazdroszczę spalania na poziomie 5,6 l. Pewnie mniejsze korki niż u mnie, albo lżejsza noga.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Wczesniej ktos pisal ze nie podalem sredniej predkosci a wiec precyzując 6,6l/100km po miescie srednia predkosc 37km/h tak pokazuje komp, choc jak widze jest to slaby wynik.... 
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Po odbiorze z salonu - trasa 200 km - spalanie 5.5 (Radio Swing). Całkiem dobrze.
    Update trasa Radom-Piaseczno-Radom ok. 200 km - spalanie 5,0 l. Średnia prędkość 63 km/h
    Długookresowo: 440 km - 5.9l średnia prędkość 45 km/h
    Zobaczymy jak będzie po mieście do pracy
    Rapid SB | 1.0 95KM | MY19 | Active | Beż Cappuccino | 20000 km | Radom
  • Można i tak:) Odcinek 40 km. Jazda zgodnie z przepisami. Przez wioski 50km/h poza terenem zabudowanym do 90km/h. Biegi zmieniane zgodnie z zaleceniami komputera. Ruch niewielki.
    skodarapid.jpg
    1280 x 720 - 90K
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Aktualnie mój najlepszy wynik spalania jaki udało mi się osiągnąć moim R 1.0 110KM. Trasa zrobiona w godzinach wieczornych, praktycznie bez ruchu (nie licząc tych którzy mnie wyprzedzali i pewnie klneli, co to za dziadek wlecze się tą skodą). Jedyny "myk" jaki zastosowałem to fakt, że zdjęcie jest zrobione na pierwszych światłach przed wjazdem do miasta, gdyż sam nie wierzyłem w to co widziałem na komputerze, ostatecznie pod domem spalanie wyniosło 4,0l/100km.
    Spalanie.jpg
    3968 x 2976 - 697K
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • 1.0 tsi 110 km mojej kobiecie udało się osiągnąć 3,8/100 podczas powrotu z imprezy. mi natomiast średnio 4,5l przez wioski, autostrada 5.2 przy 120 a w mieście w korkach okolo 5.5 - 7. Tak więc ekonomiczne autko 
    Rapid LB | 1.0 tsi | MY18 | Style | Brązowy | 1500km | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?