FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Używanie hamulca ręcznego
  • Wiele z nas codziennie korzysta poprawnie z ręcznego. Co nie oznacza, że czasem zdarzają się różne niespodzianki.
    Zapraszam do dyskusji w temacie stosowania hamulca ręcznego - jak bębna tak tarczy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja zostawiając samochód w garażu na noc nie zaciągam nigdy ręcznego tym bardziej w zimę. Ale nie rozumiem ludzi ktorzy nie używają tego hamulca prawie wcale bo podjeżdżam pod sklep jest -10 i niby dlaczego mam go nie zaciągnąć co się stanie za dwie trzy godziny??? Nic się nie stanie:) Pozdrawiam
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Odkąd swego czasu w Fabii zardzewiały i zastały się linki od mojego hamulca ręcznego i musiałem je wymienić, zawsze zaciągam przez cały rok. Tak sugerował mi mechanik. Mimo, że parkuję pod chmurką od tamtej pory nigdy mi w zimie nie zamarzł i nigdy więcej nie miałem z nim problemów. Tak samo postępuję teraz z Rapidem.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Swego czasu, znajomy po dłuższej jeździe mocno solonymi drogami, zaciągnął ręczny (hamulce bębnowe) i zostawił na noc przy temp. poniżej -15 st. Rano stwierdził, że samochód przednimi ciągnie a tylnymi ślizga się po śniegu...
    Dzięki obecności solanki, szczęki przymarzły do bębnów. Nie pomogła próba jazdy do przodu i do tyłu, na przemian. Rozwiązanie było tylko jedno: demontaż tylnych kół i wykorzystanie pistoletu na gorące powietrze (opalarki). Przy ok. -20 st., na świeżym powietrzu, praca we dwóch nawet szła dosyć sprawnie. Ale pozostała nauczka: stosowanie ręcznego trzeba dostosować do warunków, w jakich się jeździ i gdzie sie parkuje.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To nie jest wina ręcznego, że czasami blokuje tylne koła, tylko własciciel samochodu za rzadko zagląda do tylnych hamulców (szczególnie bębnowych) celem ich przeczyszczenia.
    Używam ręcznego cały rok przy różnych temp. i nie miałem na przestrzeni wielu lat z nim problemów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Opisałem przykład, z którym się spotkałem. Nie był spowodowany niewłaściwą obsługą, a tak jak pisałem, zamarznięciem solanki między powierzchniami.
    Gdyby bębny były zanieczyszczone, to sytuacja by się powtarzała. Ale tu nie było takiej powtórki.
    Przy jednocyfrowych temperaturach trudno o takie sytuacje.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Każdy mechanik powie, że hamulec ręczny najbardziej psuje się od nieużywania. Kolejna sprawa, oprócz zamarzającego mechanizmu, to pęknięty pancerz linki i jej zamarzanie. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?