FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
VCDS - Dyskusja o interfejsach (VCDS, OBD itd.)
  • Potrzebuję kupić jakiś kabelek z programem VCDS. Czy te z Alierxpress są godne polecenia? np. ten - Newest VCDS HEX V2 Interface VAG COM 17.8.1 VAG COM 17.8 FOR VW AUDI Skoda Seat VCDS 17.8.1 English +VCDS 17.1.3 Polish.
    Są jakieś problemy z tymi kabelkami z Aliexpress?
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Są ok. Tylko pamiętaj że są to piraty i jesteś świadomy co się zztym wiąrze.  Po drugie z piratami jest jakaś inne postępowanie przy instalacji. Ja nie powiem Ci bo mam oryginał.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No właśnie konsekwencje kupowania pirata trochę bardzo mnie odstraszają, a oryginał jest zdecydowanie zbyt drogi do moich amatorskich zastosowań. Chciałbym wykonać logi do mojego problemu z błędem P0236 + spróbować włączyć np. blokowanie drzwi po ruszeniu i odblokowanie po wyłączeniu silnika i ogólnie sprawdzić co jeszcze się da. Generalnie wszystko prywatnie i tylko w swoim samochodzie.

    Jest ktoś może w Warszawie, kto robi takie rzeczy? w kilku ASO chcą co najmniej 100 zł za każdą odblokowaną funkcję
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • "No właśnie konsekwencje kupowania pirata trochę bardzo mnie odstraszają" - niepotrzebnie. Nie ma konsekwencji, jeśli kupujesz bezpośrednio z Chin i na własny użytek. Pamiętaj, że w Polsce egzystują już tysiące chińskich klonów i jakoś nic się nie dzieje.
    Co do ryzyka (wad) to:
    - może nie działać w ogóle - ryzyko pomijalnie małe
    - może działać nieco kapryśnie - możliwe ale mało prawdopodobne
    - może nie dać się zainstalować na Win10 - bardzo prawdopodobne, będziesz potrzebować kompa z Win7
    - nie da się zaktualizować - to pewne
    Korzyści:
    - tani - w porównaniu do oryginału niemal darmowy
    - najczęściej nie ma problemów z kodowaniem nawet najnowszych modeli VAGa choć brakować może opisów bitów ale jak wiesz gdzie, co i jak kodować, to nie jest to niezbędne, więc...
    - ... warto mieć bo się przydaje.
    :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Czy byłby ktoś w stanie udostępnić obraz płyty? Bo niestety nie mam w laptopie napędu CD i nie mam jak otworzyć płyty.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Po pierwsze - nie piszesz obrazu czego i w której wersji potrzebujesz.
    Po drugie - prędzej znajdziesz kogoś z napędem i zgrasz sobie na pena.
    Wystarczy zwykłe skopiowanie plików z CD.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Chcę się podzielić sprawdzonym sprzedawcą na AliExpress kabli VCDS, który znalazłem jako sprawdzony z forum Octavii: https://www.aliexpress.com/store/507537?spm=a2g0s.9042311.0.0.3da24c4d9FYNME
    Wpisujemy na górze w wyszukiwarce "Polish" i klikamy "in this store", żeby wyszukał u tego sprzedawcy.

    Dodatkowo pomocny przez wiadomości jeśli idzie coś nie tak i może przez to udostępnić oprogramowanie jeśli ktoś nie ma stacji dysków.

    Dodam tylko, że kabel działa mi na porcie USB 3.0 i to na wirtualnej maszynie, na której zainstalowany jest Windows 8.1, więc można nie przejmować się tym co piszę sprzedawca w opisie aukcji, że musi byc to port USB 2.0 tylko.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Hey. Czy taki interfejs jest odpowiedni do Rapida MY19??
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Raczej nie będzie żaden interfejs jeszcze działał z MY19. Trzeba poczekać
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • A używał ktoś z was może OBDeleven jest warty zakupu?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Na fb kolega ma i poleca.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Oryginalny VCDS po aktualizacjia z lutego do wersji18.9.1 działa   z każdym  MY19, jak i Scala jak i najnowszymi Audi. Szukaj 18.9.1. Na Alli takie są, ale to piraty 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Nic nie pokazuje link...
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Wpisz w Alli tekst  18.9.1
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ten OBDEleven ma pełną funkcjonalność tak jak VCDS czy jest jakaś cząstkowa? Z tego co widziałem na YT, niby za jego pomocą można robić kodowania. Pytanie czy ma też może listę sprzętu albo możliwość adaptacji?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Blue Denim | 75000km | Częstochowa
  • Tak, OBDEleven ma liste sprzętu i możliwość adaptacji, daje rade. :)
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • czy np. taki VCDS będzie ok do odczytu błędów?  Czym się kierować przy wyborze? 
    https://www.olx.pl/oferta/vcds-18-9-i-18-2-angielski-polski-hex-can-vag-com-vagcom-vag-atmega162-CID5-IDzGUUT.html#f1eefb4340 
    Rapid SB | 1.4 TDI 90KM | 2016 | Ambition | Granatowy | 90000km | Warszawa
  • Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Hex Can to stara wersja kabla starcza max do MY17, od 2016 VAG wprowadził inny protokół Can i nawet najnowszy soft vcdsa nic tu nie da. Najlepiej szukać HEX-V2. Obsłuży wszystkie vagi aż do 2025 bo na tyle jest przewidziany ten protokół, oczywiście obsługuje też starsze. Zostaje oryginał lub alli.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A co możecie powiedzieć na temat pracy na KKL 409.1 jak to z nim jest?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?