FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Poziom płynu spryskiwacza
  • Niecały miesiąc i pierwsza usterka ?
    Czy powinna zapalić się kontrolka braku płynu do spryskiwaczy ?
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Kontrolka jest gdy masz spryskiwacze reflektorów. W innym wypadku nie ma.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • No to sprawa jasna. Thx
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Kontrolka jest w każdym zestawie zegarów. Natomiast nie we wszystkich R jest czujnik w zbiorniku, kabelaż oraz ustawienie komputera. Dlatego kontrolka nie świeci.
    Można (samemu) wykonać taki mod. Do zbiornika dołożyć czujnik, poprowadzić kabel do zegarów i VCDS-em załączyć kontrolę poziomu płynu w zbiorniku.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen  chciałem zapytać dużo roboty z dołożeniem kabla i włączeniem kontrolki. Trzeba wyciągać licznik?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @gluszke20, myślę że trzeba, bo trzeba wpiąć się w kostkę zegarów i zobaczyć czy kontrolka ma zasilanie. Osobiście uważam że brak takowej kontrolki kiedy nie widać zbiorniczka to kryminał. Jako ciekawostkę podam, że w konfiguratorze FIII FL widnieje czujnik poziomu płynu jako osobna pozycja w cenie 100 zł.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Aha a więc tak do sprawy czujnika poziomu płynu wrócę jak zrobi się cieplej i będzie można dłużej posiedzieć w aucie. Masz rację kiedy nie widać kwijd jest płynu czujnik powinien być.  Dużo pracy jest przy demontażu licznika oraz zbiorniczka spryskiwaczy?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Co do licznika się nie wypowiem, ale do zbiorniczka wystarczy zdjąć zderzak i wszystko jest na wierzchu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Uuu zderzak a myślałem że wystarczy nadkole tak jak to miałem we fabii 2. No cóż przyjdą ciepłe dni to postaram się to ogarnąć. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Do licznika nie tylko podłączamy do BCM pin 14, wystarczy nadkole, jeden do masy drugi do BCM i kodowanie
    https://wirer.sk/snimac-ostrekovace/
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki PinkFloyd za konkretną odpowiedź. A więc to będzie kolejny mod który wykonam. :)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Proste, sam sobie robiłem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W weekend majowy prawdopodobnie wpadnie czujnik poziomu spryskiwaczy. Zostaje do kupienia tylko z 5m kabla i do dzieła.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Witam, uaktywnilem w rapidzie my16 opcję informowania poziomu płynu do sprysków, oczywiście dowiedziałem, że fizycznie go nie ma i nie mogę go teraz dezaktywowac. Wchodziłem w zestaw wskazników 17 i w bajcie 2 odznaczylem opcje 2 washer active... Nie mogę się tego pozbyć... Macie pomysł gdzie mogę tego szukać? Gdzieś czytałem, że raz aktywujac ta opcję nie można jej wyłączyć. Czy żebym miał czysto na desce muszę dołożyć czujnik czy da się to wyłączyć? 
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • Da się wyłączyć 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jeśli możesz to daj instrukcje gdzie to wylaczyc, pilne...
    Kolejna sprawa to wyświetlanie spalania chwilowego i średniego między zegarami, jak wiesz gdzie to uaktywnić to napisz bo też mi zniknęło. 
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/
  • Kodowanie  czujnika poziomu spryskiwaczy.
    – Modul 09 – Central Electronics
    – Coding 07 – Long Coding Calculator
    – Byte 14 – Bit 2 Washer Fluid Level Sensor installed – przełączyć z 0 na 1 (postawić przysłowiowego ptaszka D

    Zerknij do ustawień auta w radiu jest tam zakładka zestaw liczników i tam jest co ma być wyświetlane może tam jest odznaczone właśnie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Poszło... Uff. Wielkie dzięki. Już myślałem, że będę musiał instalować czujnik. Średni i chwilowe spalanie też tak jak mówiłeś. Jeszcze raz dziękuję. 
    Skoda Rapid SB/1.4 TSI 125KM DSG/ 2016/ Style MAX/

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?