FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Element grzejny PTC
  • Nie wytrzymałem i postanowiłem przyklęknąć na progu i zajrzeć pod kierownicę i w moim MY2016 1.2TSI jest PTC
  • A niektórzy twierdzą, że tylko w dieslach ...
    Jak by tak więcej osób sprawdziło, okazało by się, że Skoda niekoniecznie jest tanio wyposażona.
    @ Posejdon - teraz możesz grzać kiedy i ile chcesz :)
  • Nawet widełki sobie podgrzeję :D Jak widać kolejna teoria obalona i nie tylko dieselki to mają.Oby więcej takich niespodzianek kryło się w naszych skromnych R
  • U mnie np. nie ma bo sprawdzałem
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • W białych nie montują.
    ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • hehe dobre to musze zmienić na czerwony to może wtedy zamontują ;))
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • w moim dzisiaj kukalem i mam jakies kostki ale wydaje mi sie ze maja za cieńkie kable jak na grzalkę :(
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Wystarczy spojrzeć na zdjęcie @Jercena nie ma opcji się pomylić:)
  • korzystajac z okazji przegladu rapida od ojca, zapytalem jak to jest z tym ptc w benzyniakach, i jest..... losowe :) jak sie komuś trafilo to ma, jak nie to nie :) oni sami nie wiedza na jakiej zasadzie fabryki to dodaja :) to co fajne to Pan byl szczery i nie sciemnial :) ptc standardem jest w octaviach
    RAPID LB | 1.2 TSI LPG 110KM | MY 2017 | STYLE | WHITE MOON METALIC |3000 i rośnie :) | SMI
  • Hej,
    u mnie taka wtyczka jest i kabelek.
    Inaczej to wygląda, niż na zdjęciu  jercena.
    Czy to jest to samo ?
    IMG_20190201_074017.jpg
    1280 x 960 - 405K
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • To jest potencjometr pedału gazu.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Masz cienkie kabelki sygnałowe, a do PTC prowadzi mniejsza ilość przewodów o zdecydowanie większym przekroju (mocy). Wygląda na to, że nie masz PTC. Zresztą Skoda do R po FL nie montuje już PTC.  Miałem spotkanie z dealerem Skody, nadmienilem o PTC, to pytał co to . . . 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • No nic szkoda :( Trzeba się z tym pogodzić.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • 1.6 TDI 2015 euro 5 ,77 kw.wersja na Czechy. Mam ptc. Kod 7E6. Odkryłem to po 6 latach przypadkiem bo zabłądziłem w necie. Działa. 
  • Pytanie do osób posiadających PTC, jaki macie alternator, 110A, czy 140A?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • R z systemem S&S mają 140 A, bez systemu S&S mają 110 A. Pierwsze R z silnikiem 1.2 55 kW miały 90 A.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ja mam z systemem S&S i  według Indywidualnej informacja pojazdu:

    118 8GG VWGROUP GEN Alternator 110 A

    mam zamiar dołożyć PTC i zastanawiam się, czy ten alternator nie będzie za słaby
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Witam koledzy odgrzebie tzw. "kotleta" 
    @Krissol dołożyłeś PTC?
    Ja mam inne pytanie czy ktoś wie czy te PTC jak już jest w aucie to ono jest jest po wymiennikiem ciepła? CZy do ewentualnego montażu trzeba spuścić płyn, czy wystarczy zdjąć dolną osłonę nagrzewnicy i zastąpić ją dedykowaną do PTC i zamontować i czy trzeba PTC aktywować?

  • Niestety nie dołożyłem :(, trzeba zdjąć dolną osłonę nagrzewnicy, a to wiąże się z  demontażem tunelu środkowego, inaczej tam się nie dostaniesz. Płynu nie trzeba spuszczać, wystarczy podmienić obudowę nagrzewnicy. Trzeba też mieć wiązkę do PTC, podłączyć ją do ECU oraz do skrzynki bezpieczników i przekaźników. Na końcu trzeba wszystko zakodować. 

    Ja odpuściłem sobie, ale przy kupnie następnego auta mam już PTC/podgrzewana szyba/ogrzewanie postojowe dodane do listy życzeń ;), niestety parę najbliższych zim jeszcze się pomęczę ;) 

    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?