FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
skoki obrotów na zimnym silniku
  • Szukam przyczyny: na zimnym, po odpaleniu, obroty nierówne, skaczą, silnik "szarpie". Dzieje się to na benzynie (LPG jeszcze nie załączony). Po rozgrzaniu, zjawisko ustępuje. Wykluczone: świece, cewki, pompa paliwa, wtryskiwacze, sonda lambda, czujnik temperatury płynu chłodzącego. Coś jeszcze przychodzi Wam do głowy?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • "wykluczone: czujnik temperatury płynu chłodzącego,"
    Nie wiem tego "głośno myślę", ale moze oprócz tego czujnika temp. jest jeszcze jakiś? Z ktorego komp bierze temperature?
    Czy przewody WN sprawdzałeś?
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Mechanik twierdzi, że są sprawne.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Parownik puszcza gaz podciśnieniem lub wtryski "leją" i dlatego przy rozruchu jest taki objaw. Najlepiej wieczorem zakręcić butlę, wyjeździć gaz i przejechać kilka kilometrów na benzynie. Jeśli rano samochód odpali normalnie i obroty będą prawidłowe to będzie wszystko jasne.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wtryski sprawdzone - są OK. Jutro mam odpalić na LPG. Ja się nie znam, mechanik rozkłada ręce. Nie rozumiem, o co chodzi z parownikiem, skoro gaz załączy się później.

    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Jeśli wtryskiwacze LPG już maja swój przebieg może się zdarzać ze przepuszczaj trochę LPG podczas pracy na Pb i może "zalewać" silnik i stąd te dziwne wahania obrotów, ewentualnie rozjechana mapa Pb, zrób trasę około 30-50 km tylko na Pb od uruchomienia na zimnym silniku i zobacz czy się poprawi sytuacja.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Wygląda na to, że objaw nie wystąpił, gdy poprzedniego dnia przejechałem kilka ostatnich km na benzynie. Tylko: temperatura oscylowała ok. 15/16 stopni. Co to oznacza i co dalej robić?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Skoro po jeździe na Pb problem nie pojawił się to podejrzewam zła regulacja LPG przez co rozjeżdża się mapa Pb.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @hatchet, jak były wtryski sprawdzane ? Napisz jeszcze jaki przebieg mają wtryski i reduktor oraz jakie są to konkretni elementy ? Komponenty Landi Renzo nie należą do trwałych i precyzyjnych. Reduktor przez podciśnienie może puszczać gaz w kolektor na postoju przy wyłączonym silniku i wtryski to samo. Jezeli objaw po jeździe na benzynie nie wystąpił, to jeżeli fachowiec od lpg nie będzie mógł znaleźć usterki instalacji, pozostanie ci wymiana (niestety na próbę i w celu eliminacji wadliwej części) reduktora i wtryskiwaczy.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • wtryski LPG są rzekomo sprawdzane przy przeglądach (robię je w ASO) mają max. 112tys, reduktor miał "regenreację" ok 52 tys. km temu, a sam ma ok 80 tys przebiegu (ten pierwszy był wymieniony)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Uuuuuu..... w ASO nie sprawdzą wtrysków i reduktora ;)  powoli musisz się przygotować na wymianę wtrysków i reduktora, najlepiej na coś lepszego jakościowo niż Landi Renzo i tańszego w ewentualnej wymianie.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • reduktor - musi być wymiana, czy "regenreacja" wystarczy?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Przy tym przebiegu pomyśl o wymianie, szkoda czasu na regeneracje i ciągłe problemy z szukaniem usterki, ale tak jak pisałem wcześniej, Landi Renzo nie grzeszy trwałością i jakością.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Odnawiam temat. Wahania obrotów, szarpnięcia oraz przygasanie silnika i jego nierówna praca występują także przy odciętym dopływie LPG. Po rozgrzaniu silnika, objaw znika do kolejnego wystygnięcia.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • A czy jeździłeś z 2-3 dni tylko na Pb
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @wojtek2626  co da jazda 2-3 dni na samej benzynie?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • to ze jeśli przez jazdę na lpg rozjechała się trochę mapa Pb, jeśli zrobisz 30-40km na samej Pb na nowo się nauczy ecu i powinno wrócić do ładu jeśli to jest to.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • No niestety, "fabryczne LR" sporo miesza w samochodzie jak jest źle zamontowane i w ogóle nie wystrojone.....
    W tym przypadku trzeba zacząć od samego początku, układ zapłonowy, filtry, wyłączenie instalacji na kilka dni i jazda na samej benzynie ----> wywalenie Landi Renzo i montaż normalnej instalacji u kogoś kto ogrania w ogóle temat LPG oraz porządne strojenie. Kupowanie samochodu z ww instalacją nie jest dobrym pomysłem.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Wojtek2626, dzidzi za radę. Chyba tez tak zrobię, profilaktycznie.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • mapy wgrane od nowa. ale jeśli 30-40 km na benzynie wystarczy, jutro przegonię auto na niej.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • Ok. Przejechałem na benzynie ok. 130 km. Efekt jak był, tak jest 
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?