FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pedał gazu - ustawienie w stosunku do sprzęgła i hamulca
  • Czy też macie pedał gazu głębiej niż sprzęgło i hamulec, które wydają się być na jednej linii? Wcześniej jeździłem prywatnie Fabią i już nie pamiętam czy gaz też był głębiej. W pracy używam samochodu, który ma duży pedał gazu od podłogi i raczej jest na równej linii z pozostałymi. Dajcie znać jak to jest u Was.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Tak, mam identycznie.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Poszukaj na forum, jest trochę fotek z pedałami (np. nakładki na pedały) i porównaj do swoich. Możesz też zrobić zdjęcie i tu je wrzucić do porównania.
    Pedały hamulca i sprzęgła to inna jednostka niż moduł pedału gazu. Stąd są pewne rozbieżności w geometrii pedałów.
    Nie są one na tyle znaczące, by trzeba by skarżyć się na niedogodności w trakcie jazdy. Przynajmniej u mnie nie odczułem dyskomfortu przy przenoszeniu stopy z jednego na drugi pedał.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Głębokie ułożenie pedału gazu powoduje to, że przy hamowaniu muszę cofać prawą nogę do tyłu. Nie jestem w stanie operować gazem i hamulcem bez odrywania pięty od podłogi. Porównywałem te zdjęcia i wydaje mi się, że tak jak pisał kolega Krissol, we wszystkich egzemplarzach tak jest. Może nakładki "przybliżają" trochę pedały? Ale po założeniu pewnie "przybliżą" wszystkie, dystans pomiędzy nimi się przecież nie zmieni...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Wrzucam zdjęcia. Nie udało mi się chyba niestety zrobić ujęcia, które by pokazało dokładnie tą różnicę głębokości. Zobaczcie czy u Was jest podobnie.
    1.jpg
    2000 x 1125 - 872K
    3a.jpg
    1800 x 1012 - 989K
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Na zdjęciach masz klasyczny wygląd - rozłożenie i ułożenie wszystkich pedałów.
    Jeżeli masz wyczuwalną różnicę w płaszczyźnie pedału gazu a pozostałymi, to  rozważ pojedynczą nakładkę na pedał gazu. Tu już sam możesz popuścić wodze fantazji. Byle konstrukcja nie wpłynęła na działanie hamulca nożnego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • pduda mam tak samo jak Ty. A więc gaz troszkę niżej (0,5-1cm) niż hamulec i sprzęgło i to mi osobiście nie przeszkadza ani mojej żonie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • U mnie gaz jest zdecydowanie niżej niż hamulec. Przed momentem mierzyłem na środku pedałów (hamulca i gazu). Gaz jest niżej jakieś 3,5-4 cm. To zdecydowanie głębiej niż u Ciebie gluszke20 . Gdy wcisnę hamulec na przykład stojąc na światłach to dopiero wtedy jest na równi z gazem. Jak myślicie, czy coś jest nie tak u mnie? Czepiać się? Jakoś się to reguluje? Czuję zdecydowany dyskomfort i ból w prawym kolanie i łydce już nawet po przejechaniu 10 km.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?