FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana paska rozrządu
  • Coraz więcej silników ma pasek rozrządu. Stąd dyskusja o jego trwałości czy wymianie. Zapraszam do uwag i wpisów nt. paska.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • cześc
    A powiedzcie mi co ile mam wymieniac pasek rozrządu w rapidzie zakupionym w 2015, gdzie posiadam silnik jak na zdjęci fot.2.
    Dzwoniłem do serwisu i tam powiedzieli mi że dopiero przy 210tyś ale chyba łańcuch mieli na mysli.
    Dajcie znać
    Rapid Spaceback| 1,2 tsi+lpg90KM/66kw|Ambition Max|Capuccino|55000|Marki
  • Akurat dobrze Ci powiedzieli. 210 000 km bądź z tego co kojarzę 8 lat czy jakoś tak bo też kiedyś o to pytałem. Co najlepsze już byli pacjenci na wymianę w związku z przebiegiem ale w Octavii 3 która wcześniej niż Rapid miała silniki EA211
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Życzę powodzenia osobom decydującym sie na wymiane rozrzadu w okolicach 200 tysiecy kilometrow. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć osoby, ktore serwisują auto w ASO i taki przebieg zrobią w 2/3 lata  a co za tym idzie w razie „W” Skoda naprawi silnik w ramach gwarancji. Natomiast w momencie, kiedy naszym gwarantem jest nasz portfel....... ;) sprawa wyglada juz troche inaczej. Z drugiej strony jesli nawet pasek wytrzyma taki przebieg ( i przymkniemy oko na jego stan czy napięcie ) to czy pompa wody, rolki itd. tez to wytrzymają i beda w jako takiej kondycji ? Skoro pompy wody ledwo odciągają do 100 tysiecy - przypadki potwierdzone. Szczerze powiem, ze dla mnie osobiscie max. przebieg do wymiany rozrzadu to 90-120 tysiecy kilometrow. Wymiana rozrzadu co 200 tysiecy jest tyle samo warta co wymiana oleju w okolicach 30 tys. kilometrow. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W ea211 są dłuższe przebiegu bo rozrząd nie ma pompy wody, ktora jest najbardziej newralgicznym punktem rozrządu, pasek sam z siebie nie strzela najczęściej siada pompa wody ktora przecieka i staje lozysko. Pompę wody przesunięto na druga stronę silnika i napędzana jest paskiem od walka rozrządu. Pasek rozrzadu jest szerszy i krótrzy. Ponad 200 tyś km zrobi ale jezdzsc w trasy, tak trzeba skrócić o ok 140.000km, w Peugeotach co robiłem rozrządy w hdi rozrząd jest co 240 tyś km po 140.000km pasek rolki ok, ale zawsze pompa wody juz ciekła, ciekawe jak miało to wytrzymać jeszcze 100 tyś km, dlatego w nowych pompę wody przesuwają poza rozrząd.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @yunior81 w silnikach EA211 pompa wody jest elektryczna i nie ma nic wspólnego z rozrządem. W rozrządzie jest tylko napinacz pasek i mała rolka i tyle (fot.1.). Po 2 skoro w starych TDI instrukcja podawała 150 000 km (fot.2.) dla paska rozrządu a było to w 2004 roku to dlaczego przy dużo "lżejszych silnikach" zwłaszcza ZI pasek ma nie wytrzymać 200 000 km ? Tutaj rozrząd nie ma tylu rolek, pompy wody i sam silnik o wiele lżej pracuje. 

    Ludzie te 150 000 km skracali do 90 000 km. Wydaje mi się że nie ma powodu by panikować z tym paskiem. Aso mówi 240 000 czy tam 210 000 i owszem można trochę skrócić ale bez przesady.
    Rozrząd EA211.png
    349 x 603 - 178K
    Instrukcja OCT.jpg
    584 x 960 - 62K
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W ea 211 jest pompa mechaniczna napedzana paskiem od walka rozrządu od strony skrzyni oraz pompa elektryczna do chłodzenia układu doładowania po zgaszeniu silnika. Pompa.mechaniczna na zimno działa ale nie tloczy bo.ma dwa sprzezone termostaty które są zamknięte i płyn krąży tylko.w.samej pompie. Juz wymieniałem taki u znajomego modul pompy z obudowa i termostatami- koszt 1100zł samej pompy w zestawie inaczej nie występuje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Wiem wiem ale chodziło mi o tą klasyczną co jest na rozrządzie :)
    W 1.2 TSI EA211 występują 2 rodzaje:
    04E121600AL - tej już chyba nie robią
    04E121600BD - aktualna
    i obydwie kosztują 849.84 więc trochę mniej niż 1100 :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • To potaniały, ceny z aso?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Cena pompy to jedno a czy usługa wymiany jest w cenie ;) ? raczej nie......
    @maciektsi, jeżeli bym jeszcze jeździł Rapidem z TSi na pasku to przy 90 tysiącach pojechałbym go wymienić, koszt śmieszny a święty spokój bezcenny..... skoro tak mało elementów w tym rozrządzie ......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @PinkFloyd Tak to cena pompy w ASO w Warmińsko Mazurskim :)
    @yunior81 olej też możesz wymieniać profilaktycznie co 5-6 tyś. Ze wszystkim tak można robić tylko po co ? Z łańcuchem wiadomo różnie bywa ale z paskiem ? Uważam że nie ma co przesadzać
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • W Subaru tak wymieniam ;)
    tu nie chodzi o to, ze wszystko mozna wymienic wczesniej tylko o to, ze we wszystkim jest potrzebny zdrowy rozsądek a nie słuchanie w ciemno ASO. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Hej, podepnę się pod temat. W dieslu 1.4Tdi też producent podaje wymianę rozrządu co 210tys. km. Aktualnie skoda ma 126 tysięcy km (MY16 - grudzień 2015). Myślicie, że wytrzyma do przyszłego roku (jakieś 10 tys. km) żeby wymienić rozrząd wtedy? . Pytam bo aktualnie nie dysponuję środkami, żeby zostawić auto w ASO na rozrząd (gdzie pewnie wyjdzie kilka innych niespodzianek)...
    Zauważyłem, że jest ciekawa konstrukcja pompy wody która ma klapkę sterowaną elektrycznie na wirniku pompy która się otwiera po nagrzaniu silnika (przez to szybko się nagrzewa jak benzyniak). Pytanie jak trwałe jest to rozwiązanie? Rozrząd dosyć prosty:
    -pasek
    -rolka prowadząca
    -rolka napinacza
    -pompka wspomagana elektrycznie
    Zastanawia mnie też koszt wymiany poza ASO. Wymieniał ktoś?
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • Ja mam swojego mechanika do którego zawsze jeżdżę (z poprzednim autem też) i umówiłem się na wymianę paska rozrządu za tydzień przy 145tys km w Rapid 1.6 TDI, nie ma co czekać i ryzykować. Mechanik mówił mi przed świętami że robił już Octavie w dieslu która przy 175tys miała już trzaśnięty pasek ...
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • Hej, właśnie wróciłem z wymiany rozrządu u mojego mechanika. Rozrząd wymieniony przy 144548km, koszt 710zł części + 350zł robocizna. Wymiana paska rozrządu, paska klinowego, wszystkich rolek i pompy wody.
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • W jakim stanie była pompa wody i jej łożysko oraz rolki ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tego nie wiem niestety, nie pytałem. Spieszyło mi się trochę z odbiorem auta.
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • To 1000pln wygląda naprawdę tanio. Szczególnie jak patrzyłem na ceny pompy wody sterowanej elektronicznie dochodziły do 700pln dla 1.4TDi...
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • A co ile wymienić pasek ? Samochód z 2015 i mam ok 71 tys. 1.2 TSI 110 km
  • Witam,czy kolega ma na pewno już pasek rozrządu ? , w Rapidzie do końca maja 2015 roku był montowany jeszcze łańcuszek rozrządu.Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k, jeśli 110 KM to pasek :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?