FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1,2 MPI - gdzie jest EGR ?
  • Witam,
    Zakupiłem niedawno używanego Rapida SB z tym silnikiem ( przebieg niewielki 70 tyś) i z czystej ciekawości zacząłem szukać zaworu EGR .
    Sprawdzałem i niestety nic takiego nie wpadło mi w oko.
    W innych silnikach VAGa dość łatwo można go namierzyć a tutaj go nie widzę.
    W staryuch wersjach tego silnika np 1,2 HTP AZQ 64KM , zawór EGR był z prawej strony tuż przy kolektorze wydechowym zamocowany do głowicy  , połaczony rurką z kolektorem ssącym pod przepustnicą.
    Czyżby z naszego silnika CGPC go wywalili ? Może coś przeoczyłem ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Silnik CGPC to prosty, 3-cylindrowy silnik. Nie ma w nim turbosprężarki, nie ma powrotnego prowadzenia spalin, nie ma zmiennych faz rozrządu. Nie ma też zaworu EGR.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czyli w ostatniej "odsłonie" trzycylindrowego silnika 1,2 HTP z serii EA 111 wprowadzonego na rynek w 2003 r zrezygnowano z zaworu EGR .
    Wcześniej HTP'ki miały EGR. 
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Miałem wrazenie ze w mpi jest egr bo po wyłączeniu silnika tak dwie sekundy potem gdy juz nastanie cisza, słuchać taki metaliczny dźwięk brzmiący jak zamykanie sie klapki. Ale wyprowadziliście mnie z błędu. Tylko co tam sie zamyka metalowego?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Przepustnica powietrza sie pozycjonuje.
    EGRu nie ma w tym silniku.I za to , jak  i wiele innych rzeczy go lubie.
    Jestem wlasnie w górach na wakacjach i silnik naprawde daje radę.Trzeba go tylko wyżej krecic (powyzej 2800-3000 obr /min  do 5000 obr min) co akurat lubię.
    Jest lepiej niż sie spodziewałem przed zakupem, a nie liczylem na zbyt wiele po atmosferycznym trzycylindrowym 1,2.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Nawet fajnie brzmi powyżej 3k rpm... Bo to połowa v6:P
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Kiedys bylem bardzo uprzedzony do 3 cylindrowek, jednak ten silnik zweryfikowal moje uprzedzenia.Fajna, prosta konstrukcja.

    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?