FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Czy Rapidy biorą Wam olej silnikowy?
    Mi się wydaje że minimalnie łyka.
    Mam przejechane około 22000km i dolałem przez ten czas około 0,6 L oleju. Oczywiście w instrukcji mam napisane o zużyciu 0,5L na 1000km jako norma.
    Jak to wygląda u Was?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • ja mam 1.2 mpi 90tyś przebiegu co 15 tyś wymiana nic nie dolewam

    <mod> warto zapoznać się z tematem wątku, i stosownie do niego umieszczać posty. Silnik MPI to zupełnie inna konstrukcja, inny blok silnika, inny system smarowania.
  • 22000km i 0.6l to nie branie. Jakbyś wymienial co 15 tyś km to byś nic nie odczul.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja u siebie po przebiegu 15tyś zauważyłem ze ubyło 1/2 stanu około
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Warto też podać info odnośnie oleju na jakim się jeździ oraz interwał wymiany.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @ wojtek2626 nie podałeś czy miałeś już zmieniany olej.  Jak masz nowy samochód, często przy zakupie kierowca nie sprawdza początkowy poziom oleju, po czasie stwierdza jego ubytek. A tak faktycznie nie musi być. Warto po nocy lub dłuższym postoju sprawdzić czy nie ma wycieku pod silnikiem oraz co tydzień lub 1000 km sprawdzić poziom oleju. Wtedy po kilku sprawdzeniach można ocenić, czy silnik bierze olej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie miałem wymienianego jeszcze ale po zakupie sprawdziłem sam wszystkie płyny takie "zboczenie" zawodowe hihi i wtedy olej był na max a teraz był około 1/2 stanu może ciut wyżej
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Po 24 tyś dolane około 0,6l oleju
    Rapid SB | 1,2 TSI 110 KM | MY17 | Style Max + Dynamic | Błękit Race | 13k km | Śląsk
  • Norma i to mała w sumie nic nie znacząca  jak na silnik doładowany. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie jeszcze nie dolewałem. Jak ASO zaleje olej przy wymianie, tak na następną jadę z identycznym poziomem. Poziom oleju jest praktycznie niezmienny. Nie wiem czy to częste, czy może akurat mój typ tak ma?
    Rapid SB | 1.2 TSI 105KM | MY14 | Elegance + Style II| Biały Candy | 82000km | Wrocław
  • Dzisiaj zobaczyłem u siebie około połowy bagnetu po przejechaniu jakiś 8000km od ostatniej wymiany oleju. Wymieniam olej co około 15000km. Teraz  z racji wakacji pojeździłem nieco więcej autostradą i może dlatego nieco wziął bo tak to raczej mi nie bierze oleju.
    Ile powinienem dolać by poziom był ok tzn na całym zagłębieniu bagnetu. Nie chciałbym przelać i wlać za dużo oleju. Ile oleju to cała miarka oleju w tym silniku?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Dodatkowo, w ostatnich wersjach, Skoda podaje, by w razie poziomu "c" uzupełnić olej w ilości max 0,5 l.
    Jak nie masz jeszcze poziomu minimum, to dolewasz etapami, do momentu osiągnięcia  wymaganego poziomu.
    Po każdej wymianie czy dolewce, po krótkiej jeździe, warto dokładnie sprawdzić poziom, i do niego odnosić wszelkie "ubytki" oleju. Po wymianie oleju w ASO, po nie sprawdzeniu poziomu, po czasie możemy być zaskoczeni poziomem na miarce. A mogło być tak, że stacja nie dolała na max, tylko zostawiła poziom w połowie wskaźnika.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Od wymiany do wymiany (co 15tkm) zawsze MAX, głównie po trasach śmiga ;)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • 1.2 tsi 110 km. Pierwsza dolewka od nowości 0,5 L przy 17 tys. km, druga dolewka 0,5 L przy ok. 25 tys. km. Wymiany w Aso co 30 tys. Obecnie 44 tys. km i jeszcze nie dolewałem od ostatniej wymiany, ale pewnie do kolejnej wymiany coś będzie trzeba dolać. To wina wydłużonego serwisu olejowego do 30 tys. zamiast standardowo 15.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Ja wymieniam co 10 tyś i zero ubytku, na bagnecie zawsze mam na max i nie zmienię mego podejścia do wymian oleju.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Witam,w pełni popieram wpis kolegi @marinesku2 , ja również dokonałem już drugiej wymiany oleju z filtrem co 10 tyś i silnik jak do tej pory nie wziął grama oleju,a stan na bagnecie zawsze jest taki sam , minimalnie poniżej max. Dobrze dotarty silnik w początkowej jeżdzie  Rapidem po zakupie z salonu , odpowiednia eksploatacja silnika , nie żyłowanie turbiny na zbyt wysokich obrotach i regularna wymiana oleju w interwale 10 tyś,daje właśnie taki efekt i wróży długowieczność pracy silnika i jego podzespołów.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?