FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Instalacja LPG w silniku 1.2 TSI 110KM
  • Sam sobie odpowiem na moje wcześniejsze pytanie. Problem zrobił się na wiązce silnika - po upierdliwej diagnostyce i wymianie dwóch pinów we wtyczce, póki co od maja 2019 wszystko działa poprawnie.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • To nie forum lpg ;), z drugiej strony to „bardzo stara instalacja” do bezpośredniego wtrysku. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wypowiem się w tym temacie...
    Mam drugiego rapida 1.2 tsi 83 tysiace przebiegu na instalacji Landi Renzo zamontowanej u dealera od nowosci.
    Koszt dla mnie 1 zł
    ale normalna cena 6 tys.
    Do przebiegu 45 tysiecy bez problemu.
    Potem zaczęły się problemy. Szarpania przy około 1800 obrotów. Odwiedziłem 3 serwisy na śląsku.
    Każdy uważał ze jest wszystko w porządku a cały czas szarpało.
    Pomijam kalkulacje pseudo oszczędności na gazie.
    Serwis co 15 tysięcy 800 zł co 30 tysięcy 1600 zł oprócz tego przegląd auta co rok.
    Autem jeżdżę na trasach wiec głownie idzie benzyna powyżej 140 idzie na benzynie.
    Dopiero telefon do Landi Renzo rozwiązało problem. Przyjechał gość stwierdził wymianę wtryskiwaczy na gwarancji. Dalej szarpanie wiec gość z Landi Renzo przyjeżdża i wgrywa nowy soft... do dzisiaj wszystko działa jak należy...a lałem te ich płyny od poczatku..
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Są zdecydowanie lepsze rozwiązania do bezpośredniego wtrysku jak np. KME NEVO, które sa mega oszczędne w dotrysk.
    No cóż..... o landi się nie wypowiem bo szkoda czasu na dziadostwo ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 6k za landi to ktoś nieźle poszalał :-)

    Przy okazji - mój gazownik ostrzega przed samochodami z "fabrycznymi" instalacjami.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Skoda nie wypuszczała R z instalacją gazową. Wszystkie instalacje w nowych pojazdach były montowane już nie na linii w MB  ale u dealerów lub ich podwykonawców w PL.
    Stąd przy instalacjach różnych firm, nie ma jednolitej instrukcji ani serwisu ze strony Skody.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ale Opel już wypuszczał. Może mało precyzyjnie się wyraziłem, moja uwaga była ogólna. A czy te instalacje montowane przez skodę mogą być serwisowane w dowolnych zakładach obsługujących daną markę instalacji?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Jeśli pytasz czy sterownik jest zablokowany to nie jest. Można we własnym zakresie edytować wiele parametrów w tym mapy. Możesz serwisować gdziekolwiek bo w zasadzie to ten sterownik to nie dzieło landi.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Problem został rozwiązany przez wgrane złe oprogramowanie w którym producent pomylił sterownik.
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?