FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pojedyncze szarpniecie przy przyspieszaniu
  • Witam wszystkich
    Może ktoś spotkał się z takim problemem, mianowicie:
    Często się zdarza, że przy przyspieszaniu(również gwałtowniejszym) czuć takie pojedyncze szarpniecie. To pojedyncze szarpniecie jest w przedziale (miedzy 40 a 70 km/h) bez względy na wrzucony bieg. Mam wrażenie  jakby na 1 sekundę zabrakło mocy. Po tym szarpnięciu auto już ciągnie normalnie i dalej się rozpędza.
    Pacjent to Rapid 1,2 TSI 105KM CBZB.
    Oczywiście sprawdziłem VCDS-em błędy ……. błędów brak.
    Zastanawiam się nad kablami VN bądź cewkami. A może to nastawnik turbiny.
    Może ktoś wie jak wysterować (zrobić test) sztangi turbiny za pomocą VCDS-a?
    Ktoś coś?

Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • A poduszka od silnika skrzyni ta dolna jest dobra może to na niej jest jakiś luz i taki objaw się pojawia.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czy przy takim przebiegu wymieniłeś świeczki? Jak piszesz, że to niezależnie od wrzuconego biegu, przyczyna pozostaje w silniku. "Stare", wyeksploatowane świeczki VCDS nie wykryje.
  • No właśnie to raczej nie poduszka. Ewidentnie czuć sekundową utratę mocy.
    Świeczki nie ruszane od nowości. Mam wrażenie, że to częściej występuje jak jest kiepska pogoda (czyli pochmurno chłodno i mokro). Może pójdę w stronę kabli WN i cewek.
    Macie jakiś szybki sposób na sprawdzenie cewek i kabli?
    Może spryskiwacz z wodą?
    A sztangę turbiny ktoś wie jak wysterować za pomocą VCDS-a ?
    Może to właśnie ona się przycina i dlatego są takie objawy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja się tam słabo znam ale też pierwsze co pomyślałem to, że świece.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Najpierw świece i przewody do wymiany
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok na weekend będę próbował ogarniać temat świec i przewodów.
  • Świece zapodaj NGK platynowe, takie jak idą do tego auta
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok kolego PinkFloyd dzięki za info.
  • Prawidłowe świece to NGK IZFR6P7 irydowe bo masz CBZB, dokręcasz momentem 25N, objaw! gdy przyspieszałem było czuć mikro szarpnięcia na kierownicy, posiadałem tzw, wydłużoną gwarancję do 120 tyś i wymiana należała się mi po 90 tyś, nigdy więcej na taką ofertę nie skuszę się w stajni Bolesława M.
    Kable NGK też założyłem przy wymianie świec i jak ręką odjęło do tej pory.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Kolego marinesku2 dziękuję za informację. Wygląda więc na to że nowe świeczki i kable rozwiążą mój problem.
  • Jest dział Świece zapłonowe - warto zapoznać się z nim.
    Ogólnie - na forum jest sporo informacji z przestrzeni (już !) kilku lat. Wiele tematów jest poruszonych, opisanych, jest też i trochę zdjęć. Tylko trzeba korzystać.
    Drugiej takiej bazy wiadomości o R trzeba szukać ze świeczką :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To prawda co pisze jercen. Warto tu zaglądać. Istna kopalnia wiedzy na temat Rapidka.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Wrzuciłem gotowca bo podpowiedzi były lekko ..., a przypomnienie przez jercen jak najbardziej :), ale cóż jak trwoga to nowy temat :).
  • o to ciekawe :)
    u mnie świece należały się po 3 latach lub 60k km. (gwarancja również na 120k km).
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Filtr powietrza też przy 90 tyś, 60 tyś przegląd był, wyciągnąłem zasyfiony filtr powietrza i było przepraszam bardzo ale po 90...., miałem 76tyś w 4 roku dzwonił przy mnie doradca czy świece też odmowa była ot cała prawda i nigdy więcej w tym kierunku nie pójdę.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Dzięki Tobie forum będzie funkcjonowało nadal!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?
https://www.compero.pl