FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pojedyncze szarpniecie przy przyspieszaniu
  • Witam wszystkich
    Może ktoś spotkał się z takim problemem, mianowicie:
    Często się zdarza, że przy przyspieszaniu(również gwałtowniejszym) czuć takie pojedyncze szarpniecie. To pojedyncze szarpniecie jest w przedziale (miedzy 40 a 70 km/h) bez względy na wrzucony bieg. Mam wrażenie  jakby na 1 sekundę zabrakło mocy. Po tym szarpnięciu auto już ciągnie normalnie i dalej się rozpędza.
    Pacjent to Rapid 1,2 TSI 105KM CBZB.
    Oczywiście sprawdziłem VCDS-em błędy ……. błędów brak.
    Zastanawiam się nad kablami VN bądź cewkami. A może to nastawnik turbiny.
    Może ktoś wie jak wysterować (zrobić test) sztangi turbiny za pomocą VCDS-a?
    Ktoś coś?

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • A poduszka od silnika skrzyni ta dolna jest dobra może to na niej jest jakiś luz i taki objaw się pojawia.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czy przy takim przebiegu wymieniłeś świeczki? Jak piszesz, że to niezależnie od wrzuconego biegu, przyczyna pozostaje w silniku. "Stare", wyeksploatowane świeczki VCDS nie wykryje.
  • No właśnie to raczej nie poduszka. Ewidentnie czuć sekundową utratę mocy.
    Świeczki nie ruszane od nowości. Mam wrażenie, że to częściej występuje jak jest kiepska pogoda (czyli pochmurno chłodno i mokro). Może pójdę w stronę kabli WN i cewek.
    Macie jakiś szybki sposób na sprawdzenie cewek i kabli?
    Może spryskiwacz z wodą?
    A sztangę turbiny ktoś wie jak wysterować za pomocą VCDS-a ?
    Może to właśnie ona się przycina i dlatego są takie objawy.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ja się tam słabo znam ale też pierwsze co pomyślałem to, że świece.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Najpierw świece i przewody do wymiany
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok na weekend będę próbował ogarniać temat świec i przewodów.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Świece zapodaj NGK platynowe, takie jak idą do tego auta
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ok kolego PinkFloyd dzięki za info.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Prawidłowe świece to NGK IZFR6P7 irydowe bo masz CBZB, dokręcasz momentem 25N, objaw! gdy przyspieszałem było czuć mikro szarpnięcia na kierownicy, posiadałem tzw, wydłużoną gwarancję do 120 tyś i wymiana należała się mi po 90 tyś, nigdy więcej na taką ofertę nie skuszę się w stajni Bolesława M.
    Kable NGK też założyłem przy wymianie świec i jak ręką odjęło do tej pory.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Kolego marinesku2 dziękuję za informację. Wygląda więc na to że nowe świeczki i kable rozwiążą mój problem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Jest dział Świece zapłonowe - warto zapoznać się z nim.
    Ogólnie - na forum jest sporo informacji z przestrzeni (już !) kilku lat. Wiele tematów jest poruszonych, opisanych, jest też i trochę zdjęć. Tylko trzeba korzystać.
    Drugiej takiej bazy wiadomości o R trzeba szukać ze świeczką :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To prawda co pisze jercen. Warto tu zaglądać. Istna kopalnia wiedzy na temat Rapidka.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Wrzuciłem gotowca bo podpowiedzi były lekko ..., a przypomnienie przez jercen jak najbardziej :), ale cóż jak trwoga to nowy temat :).
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • o to ciekawe :)
    u mnie świece należały się po 3 latach lub 60k km. (gwarancja również na 120k km).
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Filtr powietrza też przy 90 tyś, 60 tyś przegląd był, wyciągnąłem zasyfiony filtr powietrza i było przepraszam bardzo ale po 90...., miałem 76tyś w 4 roku dzwonił przy mnie doradca czy świece też odmowa była ot cała prawda i nigdy więcej w tym kierunku nie pójdę.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?