FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dołożenie sterowania elektrycznymi szybami z pozycji kierowcy
  • Witam,

    Od dawna korci mnie, żeby sprawić sobie sterowanie elektrycznymi tylnymi szybami z pozycji kierowcy. Wszystkie szyby mam elektryczne, ale jako kierowca mogę sterować tylko przodem, a tył jedynie zablokować. Sprawdziłem, że przyciski do sterowania wszystkimi szybami to 5JB959857, ale jest inna wtyczka, na 12 pinów. Aktualnie, w moim sterowaniu z pozycji kierowcy są dwie wtyczki(Zdjęcia w załączniku). Osobna do sterowania szybami przednimi i osobna do przycisku blokady szyb tylnych.

    I tu moje pytanie, czy da się jakoś przerobić te moje dwie wtyczki, tak aby pasowały do 5JB959857?
    Może ktoś ma sterowanie wszystkimi szybami z pozycji kierowcy, i mógłby podzielić się zdjęciem wtyczki oraz rozmieszczeniem poszczególnych przewodów?
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Wtyczki to najmniejszy problem, musisz jeszcze dociągnąć przewody od silniczków tylnych podnośników do przełącznika w swoich drzwiach. Ja nie wiem czy bym nie poszukał wiązki z jakiegoś rozbitka. Najmniej roboty.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A kabelki które idą do wtyczki od blokady szyb tylnych nie są jakoś połączone z silnikiem szyb tylnych? W jaki sposób odbywa się blokada szyb i sterowanie silnikami?

    Nie mogę znaleźć żadnych schematów okablowania, poratuje ktoś? najlepiej ze sterowaniem wszystkimi szybami z miejsca kierowcy
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Blokada pewnie odcina dopływ prądu do silniczków. Nie ma nic wspólnego ze sterowaniem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A patrzyłeś tu?:
    Bo tam masz kolory kabelków, numery zacisków... słowem wszystko.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wiedziałem, że za słabo szukałem. Ze schematu wynika, że Maciek_1991 ma rację i muszę pociągnąć 4 przewody (2x lewy tył + 2x prawy tył). No i aktualnie w tylnych kostkach nie zgadzają się kolory na przewodach nr 3 i 4 (u mnie po obu stronach są szary-liliowy oraz szaro-niebieski). W weekend majowy planuje trochę porobić przy aucie, w tym może delikatnie wygłuszyć drzwi, będzie to idealna pora, aby zająć się przeciąganiem przewodów. Jak wszystko się uda, to pochwalę się swoim rapidem na forum :)

    Jak najlepiej przeciągnąć przewody do prawych tylnych drzwi? pod deską i prawym progiem?
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Moim zdaniem najlepiej byłoby pociągnąć prawym progiem i pod deską, do przelotki w drzwiach kierowcy. Powodzenia :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Mogą się tobie kolory nie zgadzać, bo schematy są do MY16 a ty masz My13. Ale ogólnie masz to o co ci chodziło i już nie powinieneś mieć kłopotów z modem. Upewnij się tylko, czy sposób sterowania jest taki sam. Powodzenia.
    EDIT:
    Blokada oczywiście odcina "plus" od tylnych przycisków szyb czyli odcina możliwość sterowania z tylnej kanapy. Zasilanie do modułów szyb jest doprowadzone na stałe.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tak, tak, widzę właśnie na schemacie ten przewód niebiesko-czerwony i właśnie taki mam w drzwiach. Po przełączeniu przycisku napięcie na nim znika lub się pojawia. Przewody z pinów 3 i 4 dochodzą do silnika i w te przewody podepnę się nowymi. Dziękuję za pomoc, na początku maja wrócę z relacją 
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Mam jeszcze pytanie, dotyczące kostki łączącej drzwi z samochodem. Chodzi o kostkę z numerem 2 http://www.oemepc.com/skoda/part_single/catalog/sk/markt/CZ/modell/RAP/year/2013/drive_standart/740/hg_ug/971/subcategory/972035/part_id/3000002/lang/o#sec_2

    Jakie piny kupić, aby wpiąć się ładnie w tą kostkę? Tabelka podaje 3 różne, różniące się rozmiarem. Szkoda mi kupować każdego po trochę, dlatego może ktoś z Was wie które konkretnie będą pasowały?

    Poniżej linki

    Żeńskie

    1. https://allegro.pl/oferta/konektor-pin-zenski-000979025e-000-979-025-e-2-szt-7589621578
    2. https://allegro.pl/oferta/konektor-pin-zenski-vw-mcp-000979242e-000-979-242e-7948001610
    3. 000 979 026 E - tego nie znalazłem

    Męski

    1. https://allegro.pl/oferta/konektor-pin-meski-vw-jpt-000-979-226-e-000979226e-5515144074

    Jeszcze jedno pytanie. Jak zarabiacie takie końcówki? wystarczy porządnie ścisnąć kombinerkami, czy lepiej lutować?
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Trzeba sprawdzić, który pin odpowiada za sterowanie szybami. Tabelka pokazuje 3 rozmiary, bo wszystkie 3 występują w tej kostce.

    Co do zarabiania, to kombinerki nie są dobrym rozwiązaniem, bo nie zawiną dobrze tych blaszek. Najlepsze są specjalne szczypce do zarabiania końcówek, wtedy idealnie wyginają blaszki i trzyma się to bardzo pewnie i nie trzeba lutować. Wiem co mówię, bo "nazarabiałem" się tych końcówek.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Masz jakiś konkretny model, lub nazwę takich szczypiec?

    Zarobiłem sobie kilka końcówek kombinerkami i trzymają się całkiem dobrze, ręką tego nie wyciągnę. Dla pewności dodam kroplę/dwie cyny
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991, dziękuję za link. Jeszcze nie będę kupował, spróbuję porządnie zacisnąć kombinerkami + delikatne lutowanie

    Kolejne pytanie ..

    Na schemacie np. na stronie 5 z 9 jest przewód zielony odchodzący od przełącznika tylnej prawej szyby, od przełącznika do kostki idzie 0,5mm2, a za kostką już 0,35mm2 - czemu tak? Czy może być całość jako 0,5mm2 (przyznam że tak bym wolał, bo w takim rozmiarze znalazłem przewody o kolorach jak na schemacie), czy może być całość 0,35mm2? Zmieści się przewód 0,5mm2 we wszystkich kostkach?
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • To jest tylko sterowanie. Możesz spokojnie stosować 0,35 po całości. Oczywiście 0,5 też.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Cześć, odkopuje temat.

    Zrobiłem całą instalację i kupiłem odpowiedni sterownik do szyb, ale brakuje mi jednej rzeczy, której nie mogę nigdzie znaleźć. Chodzi o kostkę o numerze 1Z0972726 do sterownika szyb w drzwiach kierowcy. Czy macie jakieś źródła, lub sami może posiadacie taką kostkę na sprzedaż? Znalazłem ją jedynie za granicą, gdzie z przesyłką to co najmniej 100 zł i długi czas oczekiwania. Szukałem po szrotach, itp. ale nie mają takiej.

    Gdy już wszystko będzie zrobione wstawię opis ze zdjęciami.
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • To jest archiwalna aukcja. Kontaktowałem się ze sprzedawcami na allegro (z tym z tej archiwalnej aukcji też), który oferują części, ale nie mają tej kostki już, dlatego pytam tu
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa
  • Jeżeli nie byłeś w salonie skody, to możesz do najbliższego podjechać, albo zadzwonić. Mi udało się u nich kilka wtyczek zamówić, więc może i Tobie się uda.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • O, nie pomyślałem o tym, dzięki!
    ----------
    Kostka zamówiona w salonie, będzie za około tydzień
    Rapid LB | 1.6 TDI CAYC 105KM | MY13 | Ambition | Silver Metalic | 200 000km | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?