FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Hej.
    auto nieco ponad rok, 2200o na liczniku i tył prawy zaczął stukać. Ewidentnie puka po prawej stronie, bujając autem słychać stuki. myślałem że jest niedokręcone koło, ale jednak nie. Stuka przy zamkniętej klapie. Z lewej strony cicho. 
    Jutro jadę do ASO, ciekawe co wymyślą...

    A tak to mam wrażenie, że jakoś utwardziło się to auto i strasznie dudni na nierównościach
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Często stuka tylna klapa bagażnika, sprawdź od wewnątrz gumowe odboje czy się nie za mocno wkręciły, a tu miła lektura  http://www.rapidklub.pl/discussion/661/niewielki-stukot-w-tylnej-cze%C5%9Bci-auta/20 pozdrawiam.

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Odrobina zabawy: koc położony na krawędzi bagażnika oraz klapa przypięta linką od pająka i kawałek jazdy odcinkiem, na którym występowały odgłosy. Po takiej próbie można stwierdzić albo wyeliminować klapę jako źródło odgłosów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam wrażenie że jak trwoga to do Forum Skoda Rapid !.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Byłem wczoraj w srASO i oczywiście stwierdzili, że wsio OK z zawieszeniem, ale jechałem do nich i akurat mocno padało i jak na złość przestało pukać. Ale stwierdzili, że w najbliższym czasie do wymiany będą przednie amorki bo wyszło im, że maja 40% skuteczności, a do wymiany kwalifikują się jak mają 30% z małym hakiem.  Jako, że za 8tyś. km zbliża się pierwszy gwarancyjny przegląd to nie omieszkam im przypomnieć o tych amorach. Jedną usterkę mi wyeliminowali, mianowicie trzeszczenie boczka w drzwiach pasażera (wymienili spinki i popodklejali na miejscach stuku boczka z drzwiami taśmę piankową). Z ta sprawa jest cicho. 
    Klapę za opisem podkręciłem na odbojach i w najbliższych dniach zobaczę czy będzie ciszej (teraz jakoś mniej jeżdżę autem przez pracę zdalną)...
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Amorki przy jakim przebiegu ?, sam na własnej skórze to przeszedłem przy 87 tyś i to 30 dni po ostatnim przeglądzie GWARANCYJNYM !, po za ASO wyniosł mnie cały komplet 870zł.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Aktualny przebieg auta to niecałe 22000km... Rok i 4 miesiące mam auto... 
    Pomału dochodzę do wniosku, że jeżdżę tym autem za karę.
    Pierwszy raz w życiu kupiłem nówkę z salonu, aby uniknąć jeżdżenia po mechanikach z autem. A jestem średnio co 2 miesiące z czymś na serwisie. 
    W żadnym aucie które miałem nie wymieniałem amorków. Auta miały natłuczone grubo ponad 200000km, nawet Peugeot 307 nie denerwował mnie tak jak Rapid. Nowe auto, 22000km i amorki są już słabe. 
    Normalnie tragedia...
    Coś czuję, że długo eRka nie zagrzeje miejsca u mnie...
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Potwierdzam że za karę, na chwilę obecna muszę tym czymś jeździć, wymieniłem 3 napinacze i raz rozrząd znów coś stuka przy rozruchu po raz enty nowy napinacz POMOGŁO, a szykowałem się na wymianę popychaczy hydraulicznych bo ten stuk trwający przez 1-2 sek był u góry  z lewej strony gdzie jest napinacz, OLEJ co 10 tyś wymiana zawsze po odpaleniu rano czekam 15 sek zanim pojadę, but jest gdy temperatura oleju powyżej 60 stopni, wolał bym Dacię kupić w golasie i mieś spokój z VAGIEM, mój wpis odnosi się do mego auta i nie ma charakteru obrażać innych zapewne zadowolonych właścicieli R, pozdrawiam,
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?