FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Samodzielna wymiana oleju
  • Hej.
    Chciałbym samodzielnie wymienić olej w Skodzie. Pomóżcie Drodzy forumowicze, jakie klucze potrzebuje do :
    -filtra oleju
    -korka spustu oleju
    Potrzebuje konkretnych numerów jakie to są jeżeli wiecie. Skoda 2013 63KW Benzyna, filtr okrągły. Do tej pory wymieniałem w serwisie, ale na chwilę obecną i czasy jakie nastały to dla mnie za drogo a innym mechanikom nie ufam. Chcę zrobić to samodzielnie.
    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Broń Boże nie używaj śruby ze linku !!! Łatwo nią zerwać gwint, jest krótka. Kup "standardowy" rozmiar.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Autorowi chodziło o jaki klucz nie o korek.

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • W 1.0 tsi też trzeba taki klucz czy już jest normalnie na klucz 32mm?

    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Do odkręcenia osłony pod silnikiem niezbędny jest klucz Torx T25 (chyba 10 wkrętów).
    Filtr oleju dokręca się ręcznie. Należy posmarować uszczelkę olejem.

    Odkręcić filtr oleju można na wiele sposobów (linka + pręt, przebić puszkę starego filtra śrubokrętem). Ja filtr odkręcam kluczem z kawałkiem łańcucha.
    Rapid SB / 1,2 TSI EA211 CJZC 90KM / MY16 / Active / Biały / 62 kkm / Zawiercie
  • adhell, wiem jak wymienić olej, pytałem czy w rapidku 1.0 tsi do odkręcenia filtra jest potrzebny jakiś specjalny klucz czy już jest normalnie kształt na standardowy klucz. Puki co korzystam z Aso. Ale po okresie gwarancji wiadomo że będę sam wymieniał olej.
    W 1.0 tsi jest wkład "metalowa pucha" czy tylko wkład?
    RAPID LIFTBACK |1.0 110KM|2018|STYLE PLUS|CZERWONY|40.000KM|PIŁA
  • Do silnika 1,0 TSI katalog Filtronu podaje filtr oleju OP 616/3. Czyli metalowa puszka.
    Rapid SB / 1,2 TSI EA211 CJZC 90KM / MY16 / Active / Biały / 62 kkm / Zawiercie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?