FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pułapka OC przy zakupie auta od poprzedniego właściciela.
  • Chciałbym przestrzec forumowiczów przed pewną pułapką przy zakupie OC, na którą o mało się nie złapałem. Do rzeczy.
    Problem dotyczy tylko tych, którzy kupili od kogoś samochód. Zgodnie z przepisami OC poprzedniego właściciela przechodzi na kupującego.

    W moim przypadku polisa OC była w Link4 (to istotny fakt, ponieważ to TU nie ma agentów, a polisy sprzedaje telefonicznie, lub przez internet).

    Po zakupie zgłosiłem do TU nabycie samochodu i uzyskałem potwierdzenie polisy OC na własne nazwisko. Polisa OC kończyła się 14.06.2020 w niedzielę.

    Wybrałem na nowe OC inną firmę niż L4 i kupiłem polisę. Z braku wiedzy i z wieloletniego odruchu postanowiłem polisę OC w L4 wypowiedzieć. Można to zrobić wyłącznie poprzez formularz na stronie internetowej TU L4. Wypełniłem wypowiedzenie i wysłałem, przekonany, że rozwiązuję polisę OC z dniem zakończenia okresu ubezpieczenia.

    A tu zonk. Okazało się, że jako nowy nabywca wypowiadam polisę z dniem złożenia oświadczenia i gdyby nie przypadek i pewna miła pani, która poinformowała mnie o tym to dostałbym jeszcze karę z UFG w moim przypadku 2600zł (brak OC od 4 do 14 dni).

    Tym co wiedzą chwała, tym co nie wiedzą ku przestrodze.


    Rapid SB / 1,2 TSI EA211 CJZC 90KM / MY16 / Active / Biały / 62 kkm / Zawiercie
  • No nie jest to raczej pułapka bo TU i tak nic z tego nie ma ale wpis bardzo przydatny, nigdy o czymś takim nie słyszałem 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?