FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Szarpanie przy rozpędzaniu
  • Czy ktoś spotkał się z takim zachowaniem - przy rozpędzaniu(około 1800-2000 obrotów) szarpie mi całym autem(1-3 szarpnięcia maks). Na biegach od 4 do 6(na 3 bardzo sporadycznie, a na 2 i 1 nie zauważyłem). Przy trzymaniu na obrotach takich, żeby było ciągle powyżej 2k po zmianie biegu szarpania się nie pojawia.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Jaki masz przebieg? Kiedy miałeś serwis - a jeszcze lepiej kiedy wymieniałeś świece?
    W stopce masz 17k - czy to faktyczny przebieg?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 50k. Przegląd w styczniu. Niczego oprócz klocków z tyłu jeszcze nie wymieniałem.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Takie objawy mogą powodować świece lub kable WN. Proponuję na początek wymianę świec.
    Wprawdzie Skoda zaleca wymianę co 60 tkm, ale w zależności od używania i stylu jazdy ten przebieg może się zmniejszyć.  
    Trochę dziwne, że w serwisie nie zwrócili na to uwagę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak byłem, to nic się nie działo :) W serwisie jakieś pół roku temu byłem(a przegląd to ten rejestracyjny), a zauważyłem dopiero na początku marca takie zachowanie. Auta nie oszczędzam, głównie jazda po mieście na krótkich dystansach, więc to swoje też pewnie robi.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105 KM | MY2015 | Ambition MAX | Blue Race | 17k
  • Miałem to samo od przebiegu 58 tys .... przy 60 tys wymieniłem świece i jest ok.
    @Wyps1987 czemu tak szybko wymieniałeś  klocki z tyłu?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Dołączam się do tematu, gdyż także mam ten problem z szarpaniem/duszeniem się na wolnych obrotach. Czasami chodzi płynnie, czasami ruszyć się nie da. Niezależnie od dnia, godizny, temperatury.
    Była nawet taka sytuacja rano odpalił i chodził płynnie. Po 2 godzinach postoju skakał, dusił sie, obroty falowały.
    Wymieniłem zawór odmy, na 2 dni pomogło. Niedawno falownik gazu padł i po jego wymianie skoda jeździła 4 dni bez zadyszki. Teraz wraca do swojego humoru.

    Świece wymieniłem, lecz mimo wszystko się dusi. Czy to może być wina kabli WN?
    Jeżeli tak to jakiej firmy polecacie?

    W ASO nie chcą pomóc, oni nie widzą problemu...
    Skoda Rapid SB | 1.2 TSI + LPG Landi Renzo | 2015 | Style Max | Blue Race | 130000km | Bielsko-Biała
  • Należy sprawdzić sterownik turbiny.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Ravi czy wymieniałeś cewki? Sprawdzałeś czy wypada zapłon? 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?