FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akumulator jaki kupić?
  • Dzień dobry koledzy,z racji iż ostatnio od kilku mc auto.duzo nie jeździ i też systemu solid GPS rozładowuje auto ,stare nie bardzo chce się ładować czeka mnie wymiana jaki polecacie zakupić akumulator?  Rapid 1.2 s&s 2016rZałączam zdjęcie oryginalnego
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Witam , ja w zeszłym roku wymieniłem akumulator na nowy marki : Bosch Silver S5 - 54 Ah-530 A , zapłaciłem 270 zł .Wybór akumulatora to sprawa indywidualna. Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Co do samej wymiany na jaki? To temat jak z olejami - jedna wielka trauma.
    Osobiście zawsze wychodziłem z założenia że nie ma dobrych i tanich akumulatorów. Co jak co: akumulator musi kosztować. Niemniej jakości OE (pierwszy montaż) i tak normalnie nie kupisz.
    Z biegiem czasu zacząłem zwracać większa uwagę na:
    -cena (nie ma tanich);
    -marka (najlepiej coś znanego, nie bliżej nie określony rebrand - choć tu można łatwo wpakować się na minę zakładając, że dawna renoma danej firmy jest dalej obowiązująca);
    -jaki model (różnice między poszczególnymi seriami bywają diametralne);
    -czy ma dostęp do wnętrza (normalne korki);
    -czy można w sposób "łopatologiczny" odczytać date produkcji;
    -fajnie by było jakbym wiedział jak jest zbudowany w środku.
    Byśmy się źle nie zrozumieli, nie mam problemu jak ktoś chce zaoszczędzić i kupuje sprzęt z niżej półki. Wszystko jest kwestią świadomego wyboru - za i przeciw. Niestety popularnym bywa kupowanie sprzętu z najniższej linii i oczekiwania jak OE - "bo mój pierwszy działał 12 lat, a ten to 2 lata! śmietnik!" itd.
    Osobnym tematem pozostaje również: stan instalacji elektrycznej w aucie - a to im dalej w las (SS) tym bardziej upierdliwe w prawidłowym zdiagnozowaniu. Czy korzystamy z dobrodziejstw tzw. ekologii (SS)? Jakie trasy pokonujemy? Czy regularnie sprawdzamy stan i ew. doładowujemy?
    I na koniec: EFB, najlepiej coś z lokalnego rynku, z firmy specjalizującej się w akumulatorach, z odpowiednio dużym obrotem. Marka? Banner Pro, Banner, Moll, Amega itd.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Zamówiłem yuasa 9027
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • "YUASA YBX9027 12V 60Ah 640A AGM START-STOP" zdecydowanie fajny aku; oby służył jak najdłużej;

    *foto => data sheet;
    aku.JPG
    628 x 903 - 83K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Tylko są opinie aby go nie montować w komorze silnika a jedni że nie ma problemu . Myślałem jeszcze o MOLL 82060 bądź Yuasa YBX7027 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • To też nie jest takie jednoznaczne niestety.
    Z jednej strony kupuj "taki jaki był oryginalne" patrz => EFB.
    Z drugiej są tacy co kupili AGM`y i mają w komorze silnika niczym nie osłonięte i to żyje (pada pytanie czy statystycznie nie krócej).
    Ogólnie można przyjąć że AGM`y powinny być bardziej "wrażliwe" na temperaturę.
    Teraz znowu: kto testował? w jakim "silniku"? na jakich trasach? w jakim okresie? itd. - testów "długodystansowych" na jakiejś miarodajnej próbie nie spotkałem.
    Z tych trzech brałbym nr 1) MOLL 82060 (lubię korki po prostu); 2) Yuasa YBX7027; 3) YUASA YBX9027 => ale dalej to tylko subiektywna opinia na daną chwilę.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Zamówiłem drugiego :) efb Yuasa YBX7027 zobaczmy jak będzie się spisywać moll wytrzymał na 100tys
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • "Akumulator z pierwszego montażu wytrzymał 100 tyś. (nazwijmy go "OE")".

    Ogólnie na "pierwszy rzut" każda firma potrafi wyprodukować dobrze (tu nie ma większego znaczenia czy MOLL, czy VARTA, czy BANNER czy XYZ), ona po prostu musi -> klient duży + wymagania duże.

    Swojego MOLL OE wymieniłem bo mam pewną paranoję na punkcie akumulatorów - co nie zmienia, że mam go dalej. Służył już dzielnie m.in. w dwóch 1.9TDI czy dwóch kosiarkach jako "ratujący tyłek" czy na czas przeglądu akumulatora.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • U mnie może by dużo jeszcze posłużył,ale ostatnio auto praktycznie stoi do tego gps prąd pobiera i 3 razy do poniżej 10v rozładowany. Więc przy próbie ładowania niby naładowany a zakręcić już nie chce.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Przyjmując, że w 100% rozładowany akumulator ma 10,5V to wszystko co niżej tylko mu bardziej zaszkodzi.
    Zresztą i pozostawienie go dłużej w takim stanie - "pełnego" rozładowania - tez mu dobrze nie robi.
    Co do samego akumulatora - ten twój MOLL pod naklejką ma normalne korki - zawsze można pokusić się o np. zweryfikowanie klarowności elektrolitu (czy raczej tego co tam teraz pływa). Ot dla zabawy. :)
    p.s jeśli auto dalej będzie stało warto częściej sprawdzać co daje na słupkach akumulator i ew. zainwestować w jakąś automatyczna "podładowywaczkę" czy to NOCO czy CTEK czy ...
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Możemy na chwilę przejść na priv? Aby nie zaśmiecać forum
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Active |Pacific Blue | 87200km | Bydgoszcz
  • Witam.
    Ja mam takie same oznaczenie na aku  jak autor postu tylko Varta.
    Obecnie akumulator po chwili wyłącza mi radio jak silnik nie chodzi a o kamerze w trybie parkingowym nie wspomnę. Wziąłem aku do domu i go ładowałem ale chyba już nie trzyma mocy, bo tylko jeden dzień było normalnie i potem znów to samo.
    Teraz moge mieć ZAPa 62Ah EFB za 300zł lub Varta EFB 60Ah za 460zł u znajomego mechanika. Co lepsze ?
    Rapida LB | 1.0 110KM | 2018 | Ambition z dodatkami | Blue Race | 42tyś i rośnie | Śląsk
  • Nie podajesz, jaki silnik, czy masz system S&S, jak długo masz ten akumulator, jak często go ładowałeś? 
    Skoda do ostatnich roczników montowała aku 59 Ah. Jak założysz 60 czy 62 Ah to minimalna różnica. Nawet nie ma potrzeby kodowania akumulatora - dodatkowy problem czy koszt. Sam bym brał tańszy - i dokupił dobrą ładowarkę. I co najważniejsze - akumulatory są bezobsługowe, ale nie bez okresowego doładowania. A na to Rapidy są bardzo wrażliwe.  
    PS: Dopisz stopkę - by było wiadomo więcej o twoim Rapidzie. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • 1.0 110KM z S&S
    Teraz mam niby Vartę 59Ah. Nigdy go nie ładowałem, bo wychodziłem z założenia, że jak od wiosny do jesieni robię weekendowo większe trasy to starczy. Mam ładowarkę MW-SC6B i tester akumulatorów. I ostatnio go zabrałem do domu to tryb recondition trwał 10h i trochę parametry urosły i 1 dzień nawet działał SS normalnie a potem znów lipa.
    Teraz jest wybór z jakiej firmy kupić akumulator ?!

    Rapida LB | 1.0 110KM | 2018 | Ambition z dodatkami | Blue Race | 42tyś i rośnie | Śląsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?