FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Koniec forum?
  • Pojawiła się dyskusja ws zmian, zachodzących na internecie. Chodzi o to, że sporo osób preferuje portale społecznościowe, gdzie poszukanie tematu lub konkretnej odpowiedzi nie jest proste. Sporo osób też podchodzi do odpowiedzi w sposób co najmniej humorystyczny, co nie pomaga w znalezieniu rozwiązania czy odpowiedzi. Okazuje się, że nasze forum jest sporą bazą informacji, ale nie wszyscy właściciele i użytkownicy R tu zaglądają. Dalej preferują portale ogólne, ogólnodostępne.
    Proponuję tu dyskusję na ten temat, bo sprawa jest jednak ciekawa. A może brak nam popularności i odrobiny reklamy? 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To forum umarło już dawno temu. Szkoda oczu i klawiatury.
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Czasem, ktoś tu zajrzy :)
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • Sporo zostało napisane, sporo zostało wyjaśnione. To, że nie ma tyle "nowych" tematów czy spraw, nie oznacza, że tu nie ma "czytelników". Jest i to nawet nie tak mało. 
    Wg mnie - forum jest potrzebne, zdecydowanie najwięcej jest wiadomości, informacji czy porad, niż na innych miejscach w internecie. 
    Czasem dziw bierze, że w innych miejscach - pojawiają się pytania o proste sprawy, które tu, u nas są szeroko omówione, wyjaśnione. Ale tu już kłania się wygodnictwo internautów.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ciekawy temat - śmierci forum poruszony został.

    Otóż. Umarło nie umarło. To nie tak, że nikt tu nie zagląda. Staty znane pewnie tylko dla admina. Ale nie w tym rzecz.

    Epoka forów dyskusyjnych przemija. To trend społeczny. Nie ma to związku z tym konkretnym tematem forum. Pewnie gdyby był jakiś rapid następca to odbiło by się mniejszą czkawką ale z pewnością to forum umiera i umrze wkrótce zwyczajnie... tak jak tysiące innych.

    Po prostu społecznie ta formuła się wyczerpała. Po szczegóły zapraszam do socjologów.

    Niestety fakty umierania forów to masowa skala.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Co by nie było, ja tu chętnie zaglądam. Pozdrowienia dla wszystkich :):):
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • "I tak i nie". To forum "umiera" (fakt, ilość pisanych postów gwałtownie zmalała) głównie z powodu zamknięcia produkcji tytułowego modelu. Jakoś inne fora mają się całkiem dobrze - niewątpliwie za sprawą mniejszej "specjalizacji". Np. konkurencyjne duże forum Skodowe ma się świetnie (nie zauważyłem, by ilość nowych postów zauważalnie spadła) choć istniejący tam dział Rapida też wyraźnie zamarł.

    IMHO taka jest kolej rzeczy.

    A dopóki Rapidy jeżdżą po drogach dopóty jego użytkownicy będą tu zaglądać - choćby od czasu do czasu - szukając pomocy przy starzejącym się poczciwym Rapciu...

    (A w nagłówku forum nadal Rapid jest całkiem "nową Skodą" ;)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Napisałem to trochę prowokacyjnie, licząc na odzew. Oczywiście cieszę się z ilości informacji na forum. Wiele potrzebnego info znalazłem właśnie tutaj. 
    Kolega powyżej poruszył dobrą kwestię. Epoka forów dyskusyjnych zamiera.
    Jako niegdysiejszy mod i j.admin W202 znam temat od podszewki. 
    Za moich czasów wieczorem było po 500 osób wzwyż i dyskusja toczyła się na żywo wręcz. 
    Teraz wygląda to zgoła inaczej. 
    Pozdrawiam :)
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Dyskusja "na żywo" przeniosła się na portale społecznościowe. Tam też zaglądam ale nie wiem, czy dlatego że jestem trochę stary, czy po prostu, formuła forum bardziej mi odpowiada...
    Mniej tu nachalnej reklamy i jako taki porządek panuje.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • rozklejasz się.
    To nie tak. Mówię, to wszystko jest dobre tylko powody dla których tą wiedzę warto utrzymywać, powody dla których zwykłym użytkownikom chce się istnieć w internecie i dzielić wiedzą, powody dla których ktokolwiek ma czas siedzieć, czytać i się udzielać... ich jest coraz mniej.
    Ja pójdę dalej, tu nie chodzi nawet o fora internetowe.
    Sam internet jest obecnie tak ogromnych źródłem szajsu...
    Ludzie obecnie traktują internet raczej jako coś co im się należy niż to co jest rzeczą wspólną.
    To źródło z którego się czerpie a nie w nim uczestniczy.
    Sama wszechobecna świadomość, którą z resztą się buduje a rodzice uczą swoje dzieci, że to co wnosisz do tej sieci to należy ograniczać. To że internet w obecnej chwili jest źródłem zarobku a nie dobrem ludzkości... to są rzeczy które wpływają ostatecznie na to jak ludzie się w internecie zachowują.
    I fora internetowe tutaj jakoś w szklanych domach nie mieszkają.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • To, może i swoje trzy grosze:
    1) "FORUM" w samej swojej formie umiera – i tak i nie; po prostu zmieniają się trendy i zapotrzebowanie odbiorcy/rynku; może dla zobrazowania coś z własnego podwórka: w szeroko pojętym IT jak kiedyś szukano rozwiązań? a jak dziś? – nie dziwi mnie, że np. młody narybek w projekcie czy firmie szukając odpowiedzi kieruje się na YouTube; zresztą jak znajduje (?) to co za różnica gdzie szuka; sztuką będzie/jest odfiltrowanie tego co warto zobaczyć/przeczytać.
    2) 2019 – przyjmując ogólnikowo – model nie produkowany od 3 lat = zmniejszenie ruchu na forum wydaje się zupełnie logiczne, ale...
    3) ...idąc dalej – to co już jest na forum może być na wagę złota w dalszych latach eksploatacji Rapidów. Nie mało jest jeszcze osób które np. nie miały nigdy auta ze Start/Stop, a RAPID może być (przyjmując rocznik/cena) ku temu dobrym początkiem.
    4) Koło się zamyka – zupełnie nie mam nic przeciwko wyspecjalizowanym, niszowym forom, gdzie grupka pasjonatów podtrzymuje przy życiu różne projekty – jak drzewiej bywało, albo i od czego zaczynano.
    I tak, forum dało mi dużo, bardzo pasowała mi jego wąska specjalizacja, sporo się dowiedziałem i też zacząłem nieco inaczej patrzeć na "nową motoryzację" - której dostępnym reprezentantem (w pewnym momencie) była dla mnie właśnie Skoda Rapid.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Ja zaglądam ;)
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Nie mam już RAPIDA ale chętnie zaglądam na forum.
    Pozdrawiam.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • Główny powód to oczywiście zakończenie produkcji Rapida ale content tu zgromadzony jest unikalny i posłuży jeszcze przez parę lat, pod warunkiem że admin będzie chciał utrzymywać domenę ;) Miałem kiedyś Opla Tigre i forum podobne do tego też padło i to w czasach dużej popularności forów tematycznych, zwyczajnie zakończenie produkcji i naturalne zmniejszanie się co roku ilości jeżdżących modeli sprawia że userow proporcjonalnie też ubywa. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Niech forum trwa jak najdłużej.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Forum ma dużą wartość. Mniej jest nowych postów, bo mnie jest nowych użytkowników - bo już nie sprzedają Rapida, ale bogactwo wiedzy zgromadzonej to duża wartość. Użytkowników Rapida jest cały czas dużo, i przez przynajmniej parę lat będzie ich dużo (co wiąże się również z totalną porażką samochodów elektrycznych, tak lansowanych ostatnio). Co raz sprawdzam tu coś nawet bez logowania. Byłoby bardzo źle, jakby cała wiedza zgromadzona tutaj miała zniknąć.
  • Ja jestem nowym użytkownikiem i aktualnie zapoznaje się praktycznie ze wszystkimi tematami które dotyczą mojej „nowej” Rapidki z 2018 1.4 TDI

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?