FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana radia z Bolero na Swinga
  • Cześć, wpadł mi pomysł na zmianę radia w mojej Skodzie. Obecnie posiadam radio Blues. Zakupiłem radio dotykowe Swing o nr 5JA035871. Po zdemontowaniu okazało się, że kostka ISO nie pasuje i gniazdo anteny nie pasuje, ponieważ ja mam pojedyncze wejście, a w Swingu jest podwójne gniazdo. Podjechałem do speca od radioodbiorników, który podpiął swoją przejściówkę i okazało się, że radio działa ale pojawił się problem w postaci braku komunikacji po CAN; radio nie gaśnie po wyciągnięciu kluczyka czy też nie zapalają się klawisze po przekręceniu świateł. Czy jest jakakolwiek szansa na to, żeby to radio pasowało do mojej Skody.
    Mój samochód to Skoda Rapid 1.2 TSI 105 KM 2014 r.
  • Taktyczny komentarz obserwacji posta, gdyż sam jestem zainteresowany podobną wymianą.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

  • Nie jestem pewny ale tak jakoś mi się wydaje, że potrzebne może być wkodowanie nowego radia do systemu.
    Nie wiem jak skonstruowany jest system w MY2014 ale podejrzewam, że bez tego się nie obejdzie.
    Musisz skonsultować się z kimś w Twojej okolicy kto to ogarnia.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nic z tym nie zrobisz. Ten swing jest na nowszą platformę i ni jak się nie skomunikuje po canie z resztą modułów w aucie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Już wiem, że nie połączę tego radia z moim Rapidem. Moje auto ma platformę PQ a ten Swing jest pod MQB. Na innym forum doradzono mi, że jeżeli chcę radio na wypasie to powinienem kupić radio dostępne np. na aliexpress o modelu RCD330. I tak też zrobiłem. Co prawda kosztuje 1,5 tyś zł ale ma w sobie BT, zestaw głośnomówiący i takie bajery jak Android Auto czy CarPlay.  Czekam na paczkę :) 
    radio.jpg
    883 x 506 - 97K

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?