FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Podłokietnik (VW Golf IV, Octavia I)
  • Witam
    Czy orientuje się ktoś czy to prawda , że podłokietnik do RAPID będzie pasował od golfa IV, octavi I , Seata . Podobno to samo mocowanie ??
  • Ciężko powiedzieć. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak u mojej niedawno sprzedanej skodzie z 2003 roku wersja elegance (full skóra). Najlepiej zaczerpnąć informacji w ETKA.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • przymiarzałem to mocowanie z ovtawki 1 i golfa do rapida. Niestety nie pasuje, jest inny rozstaw otworów montażowych :( tez szukam jakiegoś podłokietnika w niedrogiej cenie, ale nie chce żadnego uniwersala..
  • Jak znajdziesz cos bede wdzieczny za info :)
  • Cześć, czy jest możliwe zainstalować podłokietnik samemu lub w tym celu dać do warsztatu? Chodzi o to, że złożyłem już zamówienie na Rapida i zapomniałem właśnie o podłokietniku. Kupuję wersję podstawową active i tam tego nie ma.
    Przy okazji witam wszystkich rapidowiczów:)
  • Oryginalny podłokietnik założysz/zdemontujesz sam. Nie ma z tym problemu. Jakiś inny podłokietnik będziesz musiał dopasować.
    Na Alle... są oferty prawie nowych podłokietników z R. Warto się zastanowić nad takim rozwiązaniem. Będzie pasował bez żadnych dodatkowych mechanicznych zabiegów.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie wiem czy zauważyliście ale obecnie produkowane Rapidy (nie wiem od którego tygodnia) mają podłokietnik z przodu taki sam jak nowa Fabia 3. 

    Wpadło mi to w oko na wizualizacji środka auta w kofiguratorze i po tym zwróciłem też uwagę na zdjęcia Rapidów z salonu w Paryżu. Tam wyraźnie widać, że są nowe podłokietniki. Stare były obłe na końcu, były praktycznie takie same jak w Golfie IV, Fabii I i II, Octavii I czy Roomsterze. Ten z konfiguratora i zdjęć jest kanciasty jak ten z Nowej Fabii.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • wrzuc jakas fote, oblukamy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A chociażby Rapid SB Monte Carlo z Paryża czy rzut z góry na środek Rapida z konfiguratora. Być może i my takie już dostaniemy. Dla porównania wrzucam jeszcze zdjęcie ze środka F3.

    Rapid_SB_Monte.jpg
    1280 x 850 - 155K
    Rapid_konfigurator_gora.jpg
    760 x 640 - 213K
    Fabia3.jpg
    740 x 493 - 79K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • w F3 wyglada fajnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • kanciaty przód tego nowego bardzo łany, ale czy on nie jest płytszy, i krótszy, i zawiasy w nim bardzo widać...
    Dla porównania "stary model"
    xc1.JPG
    901 x 499 - 81K
    xc6.JPG
    760 x 530 - 46K
  • @kros masz racje jest krótszy i trochę te zawiasy szpecą po za tym to wygląda nowocześniej niż ten stary. Teraz jak to porównałeś zastanawiam się czy osoby niskie, mające krótkie ręce nie będą miały problemów aby dosięgnąć biegów czy kierownicy jak położą rękę na podłokietniku. Pamiętam jak testowałem przez parę dni O3 i dałem siostrze pojeździć to pomimo całkowitego wysunięcia podłokietnika do przodu nie sięgała do gałki zmiany biegów.

    A może go skrócili ze względu na to, często ludziska narzekali, że jak jest opuszczony to jest problem z użytkowaniem ręcznego.

    W każdym razie na pewno go wsadzili ze względów oszczędności, bo po co produkować dwa podłokietniki jak można jeden do kilku aut.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Na zdjęciach widać, że odległość od kokpitu jest taka sama, natomiast nowy ma krótsze oparcie w stronę tyłu,  dlatego widać zawiasy. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @grzesk no bo w warunkach miejskich w ogole nie powinno sie mieć wysuniętego podłokietnika, mi osobiscie czesto przeszkadza nawet w trasie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To kwestia przyzwyczajenia.
  •  A ja z kolei jeżdżę z wysuniętym nawet po mieście i bardzo mi to odpowiada :)
  • gross przeszkadza Ci podłokietnik w samochodzie, którego jeszcze nie masz?
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • @marcinzolnierz7 tak dla wyjasnienia dla ciebie, rapid nie jest jedynym samochodem który ma tak "innowacyjną" rzecz jak podłokietnik a dodam ze nie jezdze na codzień komunikacja miejska tylko autem z podobnym "cudem" ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • kwestia przyzwyczajenia i indywidualnych upodobań.
    Kiedyś w innym R. utrudniał mi zmianę biegów, aż w końcu znalazł sobie bezkolizyjną wysokość. a teraz nawet ręczny nauczyłem się zaciągać bez jego podnoszenia.
    Sporo zależy tez od tego jakiego jesteśmy wzrostu, czyt. jak długie mamy łapy i jak daleko odsunięty fotel. Ja mam długie, przez co ten nowy byłby za krótki, na starym całe przedramię od łokcia po nadgarstek spoczywa na parapecie tfu podłokietniku :)
    Za to doświadczenie z innymi skodami w których podłokietek nie jest podnoszony tylko wysuwany mi nie przypasował bo czasami odjechał mi spod łapy. Co kraj to obyczaj :)
  • Ja właśnie obawiam się, że ten nowy będzie za krótki. Ze zdjęć, które tu umieszczaliśmy wygląda, że wcześniej się kończy być może aby nie przeszkadzał przy ręcznym ale obawiam się, że wtedy będę miał sam łokieć na podłokietniku przy zmianie biegów lub trzymaniu kierownicy o ile w ogóle będę mógł położyć w tych sytuacjach rękę.

    Okaże się jak już będę miał bo w salonach to raczej na razie nie spotka się Rapida z nowym podłokietnikiem aby sprawdzić.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?