FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid 1.2 MPI 75KM - silnik dane techniczne


  • Dane techniczne silnika 1.2 MPI 75KM montowanego w Skodzie Rapid:


    Silnik 1.2 MPI: pojemność: 1 198 cm3 (75KM)
    liczba cylindrów: 3
    moc maksymalna [KM/kw](obr/min): 75/55 (5400)
    maks. moment obr. [kGm/Nm](obr/min): 112 (3750)
    typ napędu: przód
    skrzynia biegów: manualna, liczba biegów 5
    przyspieszenie (od 0 do 100km/h [s]): 13.90
    prędkość maksymalna [km/h]: 175
    zużycie paliwa - cykl miejski [l/100km]: 8.00
    zużycie paliwa - cykl mieszany [l/100km]: 5.80
    zużycie paliwa - cykl pozamiejski [l/100km]: 4.50
    pojemność zbiornika paliwa [l]: 55.00
    emisja CO2 [g/km]: 134.00
    paliwo: Benzyna bezołowiowa, LO 95/91

    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Panowie Ktoś większa prędkość maksymalną osiągnął z tym silnikiem ?? :)
  • pytanie - po co? ten silnik nie należy do demonów mocy ani prędkości. To jednostka raczej miejska, więc max 120 i wtedy jeszcze czuć komfort jazdy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Na razie docieram jak przejadę 1500 km to mu wcisnę do końca, tak dla ciekawości, to wtedy napiszę :)
  • czy już przejechałeś te 1500 km?
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • zgadzam się z amiskiewem!!!! 1,2 MPI jest dla normalnych ludzi za kółkiem, którzy spokojnie chcą dojechać z punktu a do b, załadować rodzinke, klamoty bobasa i cieszyć sie przyjemną jazdą fajnym autkiem...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • ja czekam własnie na taki silniczek z LPG. Miałem ostatnio przyjemność jechania ze znajomym 500 kilometrów z tym silnikiem i powiem, że zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. fajnie się zbiera, fajnie prowadzi, wygodny. Oczywiście brakuje mu np na autostradzie powera, ale do spokojnej jazdy ( a taka preferuję) jest na prawdę super. I nie do zastąpienia efekt ponad 500 km na baku..:)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Rozumiem, że 500 km na baku LPG, bo jak na baku benzyny który ma 55 litrów to strasznie mało tych kilometrów.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Prędkość na autostradzie 140 km/h to żaden problem. Na normalne dojazdy do pracy na lpg wystarczy 150 zł na 600 km (koszt lpg i benz). Samochód dla spokojnych normalnych ludzi.
  • Obiło mi się o uszy, że już istnieje mapa do tego silnika, która po zmianie daje zmierzone +10km, czyli po zmianie softu mamy 85km.

    Ktokolwiek, gdziekolwiek widział słyszał? szukam źródła
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja trafiłem nowiusienka 1,2 mpi 75km z fabrycznym LPG. Na taxi
  • A ja trafiłem nowiusienka Skode Rapid 1.2 mpi 75koni z fabrycznym LPG :) na taksówkę Warszawie... Jeżdżę od 5 dni zrobiłem pierwsze 900km... Jestem w ciężkim szoku pozytywnie :) za 80 zł 400 kilometrów...  W upale non stop na klimie po mieście w korkach nie gaszac silnika w czasie postoju... By cały czas się chlodzic :) stosując się do właściwego docierania silnika czyli spokojna jazda do maks 3000 obr./min. :) wrażenie mega na plus wręcz bezcenne :) byłem sceptycznie do auta nastawiony... Szybko się z tego wyłączyłem auto jest pocieszne praktyczne wygodne dobrej jakości klienci zachwalaja jak jest cichutko i dużo miejsca z tyłu...  Ogromny bagażnik 530l. Wielkie Wow... 
  • W trasie spokojnie zejdziesz poniżej 20 zł/100 km.
  • Kilka słów o starym (nie produkowanym) silniku 1.2 MPI:
    Do Rapida montowany od października 2012, silnik serii CGPC,EU 5,
    poj. silnika 1 198 cm3
    moc 55 kW/5400 obr/min.
    moment 112 Nm/3750 obr/min.
    średnica cylindra 76,5 mm
    skok 86,9 mm
    ilość cylindrów/zaworów na cylinder 3/4
    st. spręż. 10,5:1
    kol. zapłonu 1-2-3
    łańcuch rozrządu
    wałek wyrównoważający

    silnik rys 1.jpg
    800 x 953 - 317K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @supermajku odkopuje temat. Zrobiłeś może tą mapę?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?