FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Alufelgi 15",16",17"
  • lukasz13, bo to zimówka:)
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • @waldi no nie tylko, profil robi swoje
  • zgadza się profil i szerokość też swoje robi
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja też zminilem z 16" na 15" i muszę przynac ze na letnich 16" bylo o wiele ciszej i wygodniej.
  • To ciekawe @furzyński, jesteś pierwszym, który twierdzi na 16' ciszej i wygodniej niż na 15':-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan ja osobiście zmieniłem tez z 16 na 15 i wielkiej różnicy nie widzę no może trochę mniej czuć nierówności a z hałasem to bym był skłonny rzec ze 15 bardziej hałasują ale to może ze względu na to ze zimowe 
  • A jaki masz zimówki?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • zimówki dostałem w gratisie od dilera barum polaris 3, napewno są głośniejsze od dunlopów sport, jeśli chodzi o nierówności to nie czuję różnicy. Może jak bym miał lepsze opony zimowe to bym twierdził inaczej
  • Moj rapid wyjedzie na 16" ale na zime mam zamiar zalozyc 15" 195/55 bo duzo smigam po autostradach. Ktos z was przerabial taka konfiguracje?
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Mam pytanie a jeśli felga ma rozmiary 6.00 15' 5x100 tylko ET jest 35, a nie 38 to będzie pasować? Bo w ofercie stoi, ze jest jak najbardziej do rapida? Nie będzie jakiegoś problem jeśli ET będzie mniejsze?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a w druga strone ???  zimowki do rapida maja ET38 a do Fabii ET43 - ja bede chyba bral te od Fabii  - nie bedzie z tym problemu ??
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • dodan niestety nie jest to real zdjęcie, ale mój R jest identyczny... no może poza naklejką na przedniej szybie i ramką rejestracyjną ;-) dopiero tydzień temu kupiłem letnie 16'', więc nie miałem jeszcze okazji na fotkę... odnośnie felg, jest to model Antia, choć przyznam, że pobawiłem się minutkę w corelu (cienie, ostrość, itp) i teraz to faktycznie bardziej model Beam przypominają niż Antię ;-)   porównanie poniżej




    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty super są, bardzo ładnie wyglądają. Czy rozmiarowo są takie jak podaje skoda?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Mi też się podobają ;-)  nie wiem jaki rozmiar chciałbyś potwierdzić, więc podaje pełne parametry:
    felgi Antia 7J x 16'' ET46 (Germany), akurat u mnie są opony Bridgestone ER300 215/45/16 86H (France)
    1234.jpg
    1065 x 1065 - 351K
    566666.jpg
    640 x 480 - 38K
    11111111.jpg
    500 x 500 - 69K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Mam takie same alusy Antia z letnimi oponami 215/45/16 Dunlop 
  • Nie jeździłem na Dunlopach, na pewno są bardzo dobre... i takie też chciałem... ale miałem okazję jeździć Fabią (auto zastępcze) z oponami Bridgestone Turanza 195/55 i powiem, że zachowywały się wyśmienicie, nawet ciut lepiej niż moje Bridgestone B250 185/60... ale myślę, że w tym wypadku po prostu rozmiar (szerokość, profil) ma znaczenie ;-)  Dlatego nawet się ucieszyłem, jak nowymi letnimi okazały się Bridgestone Turanza 215/45       ps. no i teraz mam 3 komplety opon i dwa komplety felg ;-)))
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • jeździłem fabią II na dunlop 195/55/ 15 teraz 215/45/16 rapid opinia na plus
  • @bounty naprawdę super te Antie wyglądają. Do czarnego rapidka pasują idealnie. Czy mają też w rozmiarze 15' takie same? Jeśli tak to biorę je na lato:-)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • niestety z 15'' to Carme i Propeller i może coś od FIII... Antia to 16''
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • kurczę to kiepsko....bardzo mi się te Antie spodobały
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?