FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Hamowanie Silnikiem !!! TAK czy NIE ???
  • Mam takie pytanie , czy w naszych rapidkach hamować silnikiem tak jak się to powinno robić zwłaszcza zimą, czy też nie  ?? Zdania są podzielone jedni mi mówią że tak ( ja tez tak uważam ) a niektórzy że nie ( dwóch mechaników ), gdyż wtedy łańcuch rozrządu się rozciąga. Jakie jest Wasze zdanie??
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Ci mechanicy to chyba zatrzymali się na naprawie fiatów 125p. Łańcuch faktycznie się rozciągał w mojej Fabii 1.4MPI 60KM - wymieniało się go średnio raz na 80 tyś, bo łomotał. Ale nie w silnikach od R w dzisiejszych czasach.  
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • no właśnie kolega też ma dwuletnią fabię i miał problem z rozrządem, jemu także mechanik zalecił hamowanie na tzw. luzie. Czyli w rapidach jak najbardziej hamowanie silnikiem, tradycyjnie ??
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • No ja od czasów Fabii już normalnie hamuję silnikiem. Rapid jest jeszcze za nowy, ale 1.2TSI po wyeliminowaniu wad rozrządu z początkowych lat produkcji raczej nie ma problemu z hamowaniem silnikiem. 
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • A jak z hamowaniem w 1.2 MPI Z LPG?
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @marosław utwórz wątek w kategorii Benzynowy 1.2 MPI 75KM bo tak to się zrobi bałagan OK?
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Łańcuch to się rozciąga w przypadku nagłego hamowania na biegu bez naciśnięcia na sprzęgło, ale puszczenie gazu i powolne wyhamowanie oporem silnika to naturalny odruch w który każdy kierowca powinien być wyposażony np. przy zjeździe z góry lub dojeżdzaniu do skrzyżowania, tylko baba jedzie z nogą na sprzęgle nie obrażając nikogo mówię o przypadku moich 2 sióstr. 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • A co jak ktoś nie ma pedału sprzęgła? :D

    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Sprzęgło w samochodzie masz ... Wystarczy dokleić jakiś element z kuchni, podobny kształtem do pedału, dołożyć popychacz - kawałek choinki po świętach i po problemie :)
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak! Zawsze tak. Lecz należy unikać szarpnięć. Ponad to mamy system, który zwiększa obroty aby nie było zhamowania kół przy za dużej redukcji. Jest też podobne rozwiązanie mechaniczne przy dwu masie, ale nie wiem czy to jest przy tak małych silnikach.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Zawsze tak!
    nawet program w skrzyni @eklime (jak tam popychacz z choinki? ;) ) gdy nachylenie zjazdu jest odpowiednio duże to redukuje biegi do wys. obr. 3000-3700/min gdy poczuje że pedał hamulca ma kontakt z butem. Aby hamować jednak silnikiem.
    W hydrokinetykach tego nie było, był za to zapis w instrukcji "przełącz na manual i zredukuj", albo w co lepszych "przełącz na S"

    Niestety jeżdżąc po płaskim posiadacze wybrakowanych wersji, tych z dwoma pedałami, będą musieli częściej wymieniać klocki. Bo przecież raczej nie będą machać wajchą :P
  • Dziś (21 marca) jadę na przegląd przy stanie 29000km. Zobaczymy jak tam klocki po prawie roku użytkowania :)
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Eklime i jak tam z klockami ?

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?