FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - czas oczekiwania na nowe auto
  • Witam wszystkich! Rapid zamówiony:
    Silnik: 1.2 TSI 77 kW (105 KM) 6-biegowa manualna
    Kolor: Biel Candy Niemetalizowany
    Wnętrze: Czarny Dynamic
    Wyposażenie: Ambition
    Pakiet Komfort
    > Czujniki parkowania z tyłu
    > Skórzana wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio, z małym pakietem skórzanym
    > Elektrycznie sterowane szyby z tyłu
    > Fotel pasażera regulowany na wysokość
    > Wyświetlacz MAXI-DOT
    > Dwa dodatkowe głośniki z tyłu
    SUNSET - tylne szyby o wyższym stopniu przyciemnienia
    Climatronic
    Zapasowe stalowe koło pełnowymiarowe
    Pakiet funkcjonalny do bagażnika
    Pakiet Simply Clever
    Pakiet Xenon (reflektory ksenonowe oraz przednie reflektory przeciwmgłowe z funkcją 
    CORNER)
    Radio Swing 2 DIN z CD, MP3
    Pakiet sportowy Dynamic (sportowe fotele przednie ze zintegrowanymi zagłówkami, tapicerka Dynamic czerwona, dekor Piano Black, stalowe nakładki na pedały)
    Mata dwustronna na podłogę bagażnika (guma / tkanina)
    Listwy ochronne w kolorze nadwozia
    homologacja ciężarowa N1 – (4-o osobowa)

    Co myślicie? Co jeszcze dołożlibyście?
    Mocno się zastanawiałem nad zestawem głośnomówiącym Bluetooth i tempomatem oraz tylnym rozkładanym podłokietnikiem z miejscem na napoje.
  • tempomat koniecznie... lepiej mieć niż nie mieć, bo to przydatne.. chociaż tak się zastanawiam czy w przypadku Rapida to nie jest jak w octavii II ze jest już moduł i potem za 1000zł w przyszłości można sobie w serwisie autoryzowanym dołożyć (tylko wymiana dźwigienki kierunkowskazów)
  • Dzięki za podpowiedź, na pewno zapytam o tą kwestię. Ale jeśli się okaże, że 1000zł to chyba domówię (jeśli będzie możliwość teraz) bo kosztuje 700,00 :)
  • Wyrobisz się z rejestracją auta z N1 przed końcem okienka derogacyjnego?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Tego nie jestem pewien. Sprawa się ma tak, że w salonie nie wzięli ode mnie zaliczki właśnie dlatego, że nie obiecują dostawy samochodu do końca lutego kiedy to TEORETYCZNIE zakończy się możliwość odliczenia VAT-u i samochód powinien być już zarejestrowany. Rzecz w tym, że tak naprawdę nie ma jasnych i sprecyzowanych informacji co do daty zakończenia okienka derogacyjnego.
  • Zgadza się, nie jest to klarowne. Przymierzałem się do zakupu auta z N1 na początku stycznia, ale salony nie dawały gwarancji, że się wyrobią do końca lutego, (oczekiwanie 8-14 tygodni) i nie chciałem później zostać z autem z N1 bez możliwości odliczenia pełnego vatu. Zamówiłem MY14 z 2013 z dużo wyższym upustem niż na auto z 2014 i miałem prawie od ręki, dodatkowo osobówkę a nie ciężarowy, a vat choć niższy też sobie odliczyłem. Całe to okienko jest dobre jak kupujesz auto za dużą kwotę, to się opłaca, bo później jak wejdą nowe przepisy i tak 100% vatu od paliwa nie odliczysz. Na moje oko cienko widzę, żeby salon wyrobił się w 3-4 tygodnie zrealizować zamówienie, chyba, że zamówiłeś wcześniej, ale oczywiście powodzenia życzę!
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Rapid Spaceback zamówiony 2 lutego -termin szacowany odbioru 15 kwietnia.
    Wersja Elegance 105km 6m Elegance + komfort
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • alogator
    życzę szczęścia moja rapida zamówiona 7.10.2013 może będzie 10.02.2014 nie wiem czy to rekord ale już mnie to nie bawi
  • Nie wiem jak w innych salonach ale mnie mojego rapida wydano na letnich oponach bo tak są sprzedawane poinformowano mnie przy odbiorze mimo iż odbierałem go w połowie stycznia i musiałem nagle załatwiać zimówki. Dlatego wcześniej upewnijcie się aby nie zostać na lodzie.
  • protek
    nie brzmi to dobrze... taki termin ci podali czy mają poślizg?
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Ja zamówiłem 1.12.2013 dziś odebrałem papiery i zarejestrowałem jutro mi wydaja
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • protek
    nie brzmi to dobrze... taki termin ci podali czy mają poślizg?

    najpierw mówili że będzie za dwa miesiące (a terminu przezornie nie wpisali, dobry bajer i naiwniak tzn ja łyknął), a może wcześniej :), ale jak po miesiącu zacząłem cisną to w końcu z bólem serca wpisali 10 lutego wygląda na to że rzutem na taśmę się uda ufff
  • Ja już czekam 3 miesiące, jestem na etapie "iść, trzasnąć drzwiami, przenieść kasę do konkurencji"
  • Zamówiłem 2 stycznia, produkowany był w 7 tygodniu roku, w salonie był 24 lutego, a odebrany 28 lutego, czyli jak się chce to można się wyrobić w 2 miesiącach. Wersja 85KM, Ambition, czarny metalik, autoalarm fabryczny, Pakiet komfort i na bezdroża. Współczuję Ci takiego dealera.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Ja zamówiłem 25 stycznia, planowany tydzień produkcji 13, czyli koniec marca i miał być do odbioru na początku kwietnia. Teraz zadzwoniłem i powiedzieli, że może być dopiero w maju a jak dobrze pójdzie to może się wyrobią w kwietniu. Na początku kwietnia mam mieć potwierdzenie z dokładnym tygodniem odbioru. Trochę to irytujące, tym bardziej, że jeszcze dwa tygodnie temu potwierdzali termin na początku kwietnia.

    Zobaczymy, zgodnie z umową mają czas do końca kwietnia. Czy ktoś wytargował coś w związku z niedotrzymaniem terminu realizacji zamówienia?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A masz wpisany termin odbioru na zamówieniu?

  • Mam wpisane: "Termin realizacji zamówienia 2014-04-30"
    i w punkcie 7:
    "W razie braku możliwości dostarczenia Kupującemu samochodu w uzgodnionym terminie, umowa może ulec rozwiązaniu na żądanie Kupującego. ..."
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • No i możesz rozwiązać, a będzie jak będzie ja miałem termin 10 lutego i 10 odebrałem (zamawiałem na początku października).
  • Termin odbioru minął 10 marca i odebrałem samochód dopiero 17 marca. Zamówiony był 10 stycznia.
    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Hej misiek, cyknij jakies fotki rapida :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?