FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Dlatego ja zawożę swój olej nawet na darmowy przegląd
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czyli darmowy pozostaje juz tylko z nazwy ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie mam zaufania do tego co leją w ASO, dlatego te 200 zł mnie nie zbawi, a mam pewność co mam w silniku :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam,ja też nie mam zaufania do ASO SKODY , jeżeli chodzi o wymianę oleju,dlatego wymieniam sobie we własnym zakresie i wiem na czym jeżdzę i po ostatniej niedawno wymianie oleju i filtra , silnik chodzi nieco ciszej i nie ma tego terkotania przy rozruchu,a druga sprawa to koszty robocizny w ASO zbyt wygórowane jak na taką wymianę oleju.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k jaki konkretnie olej wlałeś?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam,@gross81,wymieniłem przy 10 000 km na olej syntetyczny marki SHELL HELIX ULTRA 5W30 ECT C3 i filtr oleju marki MANN  W 712/94,uznałem,że ten będzie najbardziej odpowiedni,tym bardziej,że ze strony ASO SKODA,gdzie kupowałem nie umieli się jednoznacznie określić,czy silnik był fabrycznie zalany olejem CASTROLL CZY SHELL.
    Zresztą dziś jest taki wybór olejów syntetycznych,więc czy to będzie ten czy inny nie ma znaczenia,grunt żeby spełniał odpowiednie normy olejowe dla silników Volkswagena,czyli VW 504 00/507 00.Cały materiał kosztował mnie tylko 155 zł,czyli olej - 115 zł + filtr - 35 zł + korek oleju - 5 zł i robocizna we własnym zakresie.
    Pozdrawiam !!!

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Fabrycznie są zalane Castrolem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Castrol zalany w fabryce a kupiony w Polsce, to dwa różne oleje.
    A ja polecę ostatnio przetestowany Liqui Moly Synthoil Energy 0W40, do TSI bardzo dobry olej.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja zalewam Millers EE Longlife Nanodrive 5W30.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dla mnie na razie nie ma lepszych olejów niż tej marki http://allegro.pl/penrite-enviro-c3-5w30-5l-vw-504-507-mb-229-31-i6686638281.html
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy ASO  nie robiło wam problemów jak przyjechaliście ze swoim materiałem (olej,filtr) jeźeli auto jest jeszcze na gwarancji.Czyli przez pierwsze 24 msc i ile z ciekawości zapłaciliście ze swoim materiałem za wymianę.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • To pytanie musisz zadać w ASO, w ktorym bedziesz wymieniał olej. Każde ASO inaczej podchodzi do takich wymian. Osobiście jeszcze nie słyszałem, zeby odmówili. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Wymiana ze swoim materialem ponizej 100zl, jesli zawolaja wiecej pytaj w innych aso
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Pytanie do osób które zalewamy swojego Rapida Castrolem 5w30 edge profesjonalne czy to prawda że ten olej jest zielony?.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Serwisowy jest zielony, robiony tylko dla marek zalewających w ASO lub fabryce olej Castrol, kolor dodano aby w czasie kontroli było wiadomo czy leją ori olej.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Serwisowy czylli w srebrnych opakowaniach ( vw skoda itp ) ale chodzi mi o castrola 5w30 edge profesjonalne sprzedawany w sklepach w złotych opakowaniach 1l lub 4l.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • One nie są zielone, tylko serwisowe celem zabezpieczenia się przed podróbkami i zalaniem innego oleju.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Czy któryś z kolegów może mi szybko napisać jaki klucz jest potrzebny do korka spustu oleju. Z góry dziękuję.
  • 17 lub 19. Nie pamiętam który dokładnie.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  •   Dzięki za szybką odpowiedź :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?