FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • @dodan dziękuję
    Octavia I LIM | 1.6 benz | 75 KW | MY 2011 | komfort | srebrny | 64 700 | Warszawa
  • Mial ktos wskazania odwrotnie? Tzn termin przeglądu ogolnego szybciej od przeglądu olejowego?
    Ja mam zmienny okres wymiany oleju i na wyświetlaczu mam jeszcze 15000km i 394dni, natomiast przegląd ogólny mam za 30 dni lub 15000km.
    Dziwne bo przegląd ogólny powinien mieć stałe wartości tj 2 lata lub 30000km.
    W ASO sami są zaskoczeni i nie wiedzą co zrobić by nie namieszać w ustawieniach komputera i tych terminach, żeby z gwarancja też grało.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Jak macie ułożone wskazania serwisowe na radiu Swing? Są na nim dwa.
    Na górze są informacje dotyczące ogólnego serwisu czy wymiany oleju?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Ja mam olej później niż przegląd. A to dlatego, że olej zmieniałem po 15tyś. co wypadło po ok. roku. Przegląd mam za niecały rok (czyli 2 lata od kupna) a olej za prawie 2 lata.
    Jak mi ASO kasowało olej po wymianie (choć prosiłem, by niczego nie ruszali :/) to zmienili mi na QI4 i miałem olej za ok. rok i niecałe 15tyś. Zmieniłem sobie VCDS-em z powrotem na QI6 i teraz mam za ponad 25tyś.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Tylko ja mam tak od nowości. Nikt mi nic do tej pory nie zmieniał.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Macie tak samo ułożone informacje na Swing dotyczące wymiany oleju i serwisu?
    Przegląd na górze a wymiana oleju na dole?
    Mam problem z informacją o serwisie, wyskoczyła mi za szybko  (po roku a nie 2 latach)  dlatego pytam czy nie mam wogole coś więcej namieszane.
    Pozdrawiam
    Rasz
    20161117_151309[1].jpg
    1000 x 563 - 192K
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Jak masz napisane, że za 29 dni to pojedź do nich niech zobaczą co jest grane i jeśli nic to niech zerują. Powiedz, że na komputerze Ci tak wyskoczyło. Może jest jakiś powód, a jak masz przeglądy za 0 zł to tym bardziej powinieneś do nich z tym pojechać.
    Brak Skody
  • Byłem z tym i mówią że nie mogą nic zrobić. Przegląd w teorii powinien byc dopiero za rok a nie teraz. Wyzerować też nie moga by nie ruszyć przypadkiem wskazń oleju który jest zmienny i komputer sobie zlicza kiedy go wymienić.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • To trzeba było im pogratulować zdolności i zapytać się, czy dużo dali za dyplom na Górniaku. Pojedź do innego ASO i zobacz co tam Ci powiedzą, a jak nikt nie będzie umiał tego zrobić to trudno się mówi. Tylko założę się, że jak dojdzie do 0 dni do przeglądu to pewnie będzie Ci się za każdym razem wyświetlać na Maxi Docie, że musisz iść na przegląd bo inaczej koniec świata będzie.
    PS widzę, że z Łodzi jesteś. Mógłbyś mi powiedzieć, w którym ASO to tacy cudowni mechanicy/elektrycy są? Tak na przyszłość potrzebuję wiedzieć :)
    Brak Skody
  • Na szczecińskiej.
    Ale ogólnie nic do nich nie mam. Wszystkie dotychczasowe serwisy były naprawdę przyzwoicie wykonane. W tej sytuacji może faktycznie jest tak że nie można jednej rzeczy zmienić. A nie chce ruszać oleju.
    Napisałem w tej sprawie do Skoda Polska i zobaczymy co oni odpowiedzą.
    Możesz powiedzieć czy u ciebie jest ten sam układ na wyświetlaczu radia (tak samo góra i dół)?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Mam bolero ale ekran do przeglądów wygląda identycznie jak u Ciebie. Ja na razie mam dopiero niecałe 2,2 tys. km przejechane i pokazuje identyczny okres do przeglądu jak i do wymiany oleju.
    Brak Skody
  • A nie jest tak, że na dzień dobry są takie wskazania, dopiero z upływem czasu i przejechanych km zaczyna pokazywać zmniejszające wartości?
    Sprawdź przez kilka dni, czy rzeczywiście ubywa ilości dni i km.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • madstah ale masz takie same wskazania kilometrów i dni?
    Ja mam rozbieżność w dniach i to przy przeglądzie gdzie to olej jak coś powinien się skracać. 
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • No tak jak napisałem wcześniej. Ilość dni  i/lub km do przeglądu oraz wymiany oleju są takie same, czyli 27800 km lub 690 coś dni do przeglądu oraz wymiany oleju. Mam pakiet przeglądów na 4 lata za darmo więc zrobili mi zmienny okres i dali pierwszą wymianę oleju po 30 000 km lub 2 latach tak samo jak pierwszy przegląd. Tylko ciekawe czemu jak się buli za przeglądy to pierwsza wymiana oleju jest jednak po 15 000 km? Jak bulisz to szybciej się zużywa, a jak nie bulisz to jednak może jeszcze pojeździć sobie zdegradowany dwa razy dłużej? Tylko z tego co na forum poczytałem to innym zależnie od stylu jazdy wcześniej się pokazuje wymiana oleju niż po 2 latach lub 30 000. No ale olej to olej, a przegląd to przegląd. 

    A nie wyciągałeś akumulatora albo coś? Bo wtedy komputer się resetuje i mogło się zbugować coś, w końcu to tylko komputer i software, a komputery lubią żyć swoim życiem.
    Brak Skody
  • Dzisiaj wymieniłem pierwszy raz po 10 tyś.Castrol 5/30 LL. 4l za140 zł+filtr 50zł (oryginalny z aso)
  • Mam pytanie odnosnie wyswietlania terminu zmiany oleju z tego co mi wiadomo mam okres zmienny QI6 ale gdy wywoluje na wyswietlaczu infomracje o terminie oraz ilosci km do wymiany nie mam tam zadnych danych tylko wykreskowane puste pola. zglosic to do ASO ?

    I drugie pytanie czy zmieniac olej po 1000km bo dostalem bon rabatowy na taka wymiane z filtrem olejem i usluga za 369zl ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Musisz pojeździć trochę i samo się pojawi po przejechaniu pewnego dystansu. Nie ma potrzeby zgłaszać. Moim zdaniem nie ma potrzeby wymiany po 1000 km, ale to już zależy od indywidualnych upodobań. Ja nie wymieniałem i nic silnikowi się nie stało.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Kezcoks Super rabat. W Skodzie w Dobroniu wymiana oleju z filtrem jest bez rabatów za 360 zł. Co i tak wydaje mi się za drogie o co najmniej 100 zł.
    Brak Skody
  • Sprzedawca również mówił mi ze nie ma potrzeby zmieniac po tym 1000km oleju. Dzieki to chociaz teraz wiem ze ten rabat to tylko pic :) Ale mam jeszcze zagwostke czy przejsc na staly okres co rok lub 15k km czy pozostac na tym zmiennym a Wy jak zrobiliscie ?
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Zdania na ten temat są bardzo podzielone. Spora część klubowiczów optuje i w praktyce stosuje 15 tkm/rok jako klasyczny czas wymiany oleju z filtrem.
    Jest i druga grupa, która pozostała przy zaleceniach firmowych, wg wskazań kompa.
    Oczywiście każdy robi wg swojego uznania. Na pewno silnikowi taka wymiana nie zaszkodzi. Natomiast warto by wypowiedzieli się ci, którzy mają już spore przebiegi rzędu 100 tkm i więcej, czy takie dwuletnie wymiany oleju nie odbiły się na żywotności czy awaryjności silnika. Warto by przy takich wpisach podać jeszcze czy była "dodatkowa" wymiana oleju (taka cicha, poza ASO). Część kierowców wymieniała olej w nowym silniku po 2 - 8 tkm.
    Przeglądając wpisy nie tylko na tym forum, jakoś nie padł temat szkodliwości wymiany oleju co 2 lata/30 tkm dla żywotności silnika TSI.
    Sam uważam, że firma nie bez powodu podaje taki długi okres wymiany oleju. I tak też postępuję z moim R - co 2 lata/wg wskazań kompa, bez dodatkowej wymiany po kilku tkm.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?