FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Castrol to nawet nowe i dobrze ułożone silniki wciągają. Troche sie dziwie, ze kolega ma do zrobienia duża trasę a w silniku oleju "juz nie ma". 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie ma to jak już jest po gwarancji:) Za wymianę oleju w lokalnym serwisie (olej LM TopTec 4200 5l + filtr oleju) zapłaciłem 210 PLN.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan to bardzo dobra cena...rozwiń jaki filtr kupowałeś i jaki korek spustowy...
    Jeśli chodzi o zużycie oleju teraz bagnet wskazuje że coś zużył oleju i zadnej agresywnej jazdy...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • @MDMA66 filtr jakieś niemieckiej firmy Hegnist czy jakoś tak, bo Mana akurat nie było. Nie wiem jak w TSI ale w TDI korka spustowego się nie wymienia, tylko uszczelki pod filtrem.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • A ja mam pakiet przeglądów na 4 lata i 120 tys. I gwarancje na 4 lata i będę wmieniał co 30 tys. jak coś padnie to na gwarancje, jest robione wdłg zaleceń producenta i tyle ;)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY17 | Ambition | Biel Candy | 1700 km | Gdynia
  • Ja nie wymieniałem oleju po "dotarciu", pierwsza wymiana była w serwisie przy 22kkm i nawet odrobina nie ubyła na bagnecie (było MAX), wczoraj wymieniłem samodzielnie olej po kolejnych 10kkm (32 kkm na liczniku) i też stan się nie zmienił, a średnio co 2 tygodnie sprawdzam. Zalałem olej Millers EE Longlife 5W30, zapłaciłem ok 230 zł za 4 litry, do tego filtr MANN i śruba spustowa Elring.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Poszukaj sobie forumowych sprzedawców, sprzedaja bardzo świeży, pewny olej i po dużo niższych cenach.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, za Millersa to dobra cena, też po znajomości. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Może warto by zrobić ankietę co ilę forumowicze wymieniają oleje co 15 tys. km czy jak zaleca producent 30 tys. km ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Nie warto... Sami mechanicy jak się go weźmie na bok mówią żeby robić co 15... Co ma ma celu taka ankieta? 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ponieważ wątek rozrósł się już znacznie, chciałbym prosić o krótkie i rzeczowe info.
    1) Jak często wymieniać olej? Do tej pory (fabia 1.4 MPI)  wymieniałem raz na 10 tys. km lub 1 raz na rok. Tu spotkałem się z informacją, że 15 tys. km lub 2 lata. Więc jak to jest?
    2) Czy warto wymieniać olej po pierwszym 1000-2000 km. Z jednej opinii słyszałem, że warto "przepłukać" silnik, z innej, że nie bo nawet jeśli coś z takiego silnika się "wypłucze" (np. opiłek metalu) to i tak wyląduje w misce olejowej i jest wysoce mało prawdopodobne, że zostanie zassany.
    3) Jaki olej i filtry polecacie do 1.2 tsi 110 km? I czy sami wymieniacie czy zawozicie do ASO na wymianę?
    Tyle na razie ;-)
  • Ja pierwszy raz wymieniłem sam po 6000 km. Teraz wybilo 15000 i też wymieniłem sam. Na 30000 pojawię się w ASO. Filtr kupiłem oryginalny za 40 zł w ASO a olej wlałem zgodny z normą na 15000 czyli 502.00 505.00 ponieważ nie widzę sensu wlewać longlife na niecałe 15000. Olej jaki kupiłem to Mobil Super 3000 5w40. Silnik chodzi bez zarzutów. Polecam.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Pewnie pytasz o R:
    - w R standardowo wymiana oleju (QI6) jest do 2 lat/30 tkm, wg wskazań komputera. Można "wrócić" na QI4, "starszy "system - czyli 1 rok/15 tkm. To już zależy od właściciela.
    - zasadniczo obieg oleju jest w całości filtrowany. Nie ma bocznika. Sporo właścicieli przy podjęciu decyzji o wcześniejszej wymianie oleju miało dylemat. Sporo pozostało przy firmowych zaleceniach - wymiana wg wskazań komputera. 
    - filtry standardowe, dostępne w handlu lub w serwisie. Można samemu dokonać zakupu materiałów i zlecić serwisowi ich wykorzystanie. A można (tradycyjnie) zlecić serwis wraz z materiałami ASO.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za szybkie info!
  • Tommy81, filtry kupuj sobie firmy Mann. Jest on producentem oryginalnych filtrów. Jesli zaś chodzi k wymiane, to jesli Cie stac, wymieniaj olej max co 15 tysiecy i nie lej Castrola. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • A ja mam taką zagwozdkę:

    16 czerwca 2016, przy okazji naprawy drzwi, poprosiłem o wymianę oleju bez wklepywania tego do kompa auta. Gostek który samochód przyjmował powiedział, że nie ma problemu. Na liczniku było ponad 15,5 tyś a plan/tryb przeglądów QI6.

    W maju, przed wymianą, przy stanie licznika 15146 odczyty VCDS-em wyglądały tak:
    - Distance: 15146 km
    - ESI: distance driven from inspection: 15146 km
    - ESI: oil quality: good oil quality
    - ESI: time from inspection: 324 d

    Tuż przed odstawieniem auta do ASO 22 sierpnia 2016 zrobiłem ponowny skan
    i oto co ujrzałem:
    - Distance: 18204 km
    - ESI: distance driven from inspection: 2325 km
    - ESI: oil quality: poor oil quality
    - ESI: time from inspection: 67 d (czyli jak w mordę 16 czerwca)

    I co wy na to?
    Jak tym fiutom udowodnić, że wbrew uzgodnieniom jednak grzebali w kompie (bez przyznawania się do posiadania VCDS-a)?
    I jak sprawdzić, czy nadal mam QI6 a może już QI4?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Takie rzeczy mówi się mechanikowi a nie doradcy... Doradca zapomina o wszystkim o co się prosiło...
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • No tak, tylko o osobisty dostęp do mechanika, to raczej ciężko, bo on za siedmioma górami... znaczy za "dwoma drzwiami i za dwoma ścianami".
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • To prawda, mnie nigdy nie chcą wpuścić na hale :(
    Co do doradcy to nie wiem jak u was ale to co ja podaje jako problem gosc zapisuje w zleceniu a potem z tego co widzialem "liste" ma mechanik, zawsze mam po naprawie odp. w kazdej sprawie w której zgłosiłem probem, inna sprawa ze zazwyczaj jest to odp "tak ma byc"...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • van_daal
    Jestem na etapie rozkminiania działania i kodowanie licznika.

    Powiem tylko tyle, zmiana - ESI: oil quality: poor oil quality
    automatycznie włącza tryb QI4
    Więc te pizdusie z ASO przeprogramowali kompa.
    Opcja SRI Reset powinna rozwiazać tój problem no chyba że masz UDS wtedy klikanie i zmiana po kanałach w adaptacjach.
    Jeżeli UDS to zmian dokonasz tylko określonej kolejności. Inaczej komp nie przyjmie ustalonych wartości.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?