FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • Naklejka nie jest w instrukcji a w ksiazce serwisowej, czasem to kseruja czasem nie, bylem w kilku aso ale tylko w jednym zawsze sie prują o ksiazke, mimo ze nie wpisuja nic do niej bo jest obecnie elektroniczna to i tak warto ja brac na wizyte w aso.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W okładce do książki serwisowej (do której wkładamy wydruki o dokonanych naprawach, przeglądach itp) jest u mnie tylko naklejka z typem samochodu, silnika i wyposażeniem itd. Natomiast informację o gwarancji mam na 100 % na ostatniej stronie instrukcji i to własnie chcą ode mnie w ASO, prawdopodobnie dlatego, że serwisuje w innym miejscu niż kupiłem samochód. Mój znajomy serwisuje tam gdzie kupił i od niego nie chcą bo mają u siebie wszystkie niezbędne informacje.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Bardzo dziekuję wszystkim za rady.
    Rowniez mam przedłuzoną gwarancję na 4 lata.Czy jak przekroczę limit bo już za 4 dni,a mam do wymiany w/g kompa 6570 km to nic się nie stanie, a ja będę jeżdził do tej pory jak wybije limit "0 kilometrów a na wyswietlaczu napis " wymień olej teraz".
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Technicznie nie będzie problemu jak kilka dni przeciągniesz ale lepiej umów się na ten przegląd w tym czasie jak mówi Ci komputer abyś w ciągu tych 4 dni pojawil się w jakimś ASO. Jeśli przekroczysz limit dni lub kilometrów mogą marudzić przy ewentualnych naprawach gwarancyjnych lub mogą podważyć ważność gwarancji bo nie dopełniłeś swoich czynności czyli nie słuchałeś się komputera. 

    Nie mówię, że to reguła ale spotkałem się już z takimi praktykami. 
    Tam gdzie ja jeżdżę nie robią problemów jeśli przekroczę limity o "kilka" kilometrów czy pojedyncze dni ale nie wszędzie jest tak.

    Najlepiej zadzwoń dowiedz się w tym ASO do którego planujesz jechać jak to jest u nich abyś nie miał niespodzianki, że już nie masz tej 4 letniej gwarancji, za którą być może zapłaciłeś.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • U mnie w ASO powiedzieli, że mogę przekroczyć, ale powinienem się umówić przed przekroczeniem limitów. Czyli na przykład dzwonię i umawiam się dziś, do przeglądu mam 3 dni a termin wizyty za 10 dni. Jeśli poinformuję ASO o takiej sytuacji to nie robią podobno problemu, ale nie sprawdzałem;) 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Chcesz mieć spokój jedź w terminie, przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej w najlepszym przypadku będą marudzic, w najgorszym ( na 99% ) będą mieli pretekst by odmówić. Nie wiem jaki to problem zrobić w terminie......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 - to może być problemem: mieszkam w X, pracuję w Y, oddalonym o ok. 120 km. wyjeżdżam do Y na 3 dni. Nie mam mnie od niedzieli do wtorku wieczora. W czwartki mam inne zajęcie i też nie pasuje mi jechać. Do przeglądu mam ok 2,300 km. W planie w następnym tygodniu wyjazd zagraniczny na ok. 1500-1700km. Zaraz po powrocie jadę do pracy do Y. Jadąc za wcześnie - skracam czas do następnego przeglądu o 2,300 km. A i ASO nie zawsze ma termin dogodny dla mnie. Wiele zależy od trybu życia, pracy i ... terminów w ASO.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | 2014 | Ambition Komfort | Beż Cappuccino | 105000+ km | Leszno (wlkp) & Zielona Góra
  • @konwel u mnie wlasnie wolaja tam gdzie kupiłem auto i wlasciwie tylko tam na 5 serwisow ktore odwiedziłem, to pewnie indywidualne standardy konkretnego ASO. Co do miejsca wpisania gwarancji i naklejki to różnica moze wynikac z faktu ze masz auto chyba rok starsze ode mnie, pewnie cos zmienili bowiem ja mam na pierwszej stronie ksiazki serwisowej naklejke i info i przedłożonej gwarancji, sa na to odpowiednie pola ktorych w instrukcji sie nie znajdzie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @hatchet no to skróć sobie przegląd i po sprawie. Dla silnika, który ma w planach zrobić trochę kilometrów, świeży olej będzie jak znalazł ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zbliżam się do pierwszego przeglądu, chciałbym trochę zaoszczędzić kasy w związku z tym pytanie jaki olej kupić? Na tabliczce mam Q16 czyli okres zmienny, a więc olej Long Life z normą 503,504. Ponieważ autko jest na gazie, przeglądy z wymianą musi przechodzić co 15 tys. lub co rok, a więc LL nie jest potrzebny. Na pierwszym przeglądzie po 1000 w formularzu jest info" przy drugim przeglądzie samochody z QG1 przekodować na QG2". Tak namieszane ,że w końcu już sam nie wiem jaki olej kupić.
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Kupujesz olej z normą 502 00 i wymieniasz max co 15 tysięcy kilometrów. W twoim przypadku nic nie powinni przekodować. W samochodach z LPG najlepiej jest wymieniać olej max co 15TKM i nie daj sobie wmówic, że jest inaczej.
    Jak chcesz zaoszczędzić i mieć serwisowany samochód to robisz np. tak jak ja, czyli kupujesz sobie olej we własnym zakresie z filtrami Mann ( producent filtrów na pierwszy montaż ) i płacisz tylko za samą usługę.
    Co do oleju to mogę polecić Liqui Moly, Mobil 1, Motul. Lepkości 0W40, 5W40.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Dzięki za info, zastanawiam się jeszcze czy 5W40 czy 5W30, dla ASO i gwarancji to chyba nie ma znaczenia? Jeszcze jedno pytanko, czy wyższe normy oleju VW spełniają specyfikacje niższych , czy jak kto woli są kompatybilne w dół?
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Zrobię tak jak mówicie i zadzwonię w celu umówienia się na wymianę oleju,tak też sobie myslałem żeby wymienić olej tak jak pokazuje komp z ilością dni .
    Myslałem,że ilość kilometrów jest ważniejsza.Teraz mam dylemat czy wymienić olej w Lublinie czy też w Radomiu,bo ilośc kilometrów mam podobną,może ktoś korzystał z ich usług i mógłby podzielić się doświadczeniem, z góry dziekuję.
    Jeszcze raz  wszystkim dziekuję za tak cenne uwagi-pozdrawiam.

    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Zgodnie z instrukcją ilości kilometrów i dni są tak samo ważne, dla QI6:
    "Wymiana oleju - Według wskaźnika okresów międzyobsługowych (najpóźniej
    po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach, zależnie od tego, co nastąpi najpierw"

    @gross81 widocznie co ASO to inne praktyki;) co do gwarancji to znając SKODĘ to co roku może być inaczej.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Praktyki ASO są różne,podejście Skody Polska jedno.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • konwel Rzeczywiscie jest tak jak pisałeś.Zadzwoniłem przed zbliżającym się terminie było to 4 dni przed wymianą oleju.Zostałem umówiony przez serwis dzień po termine w/g  wskazań komputera i nie robiono żadnych przeszkód a samochodem mogłem jeżdzić bez problemów.
    Akurat wizyta w ASO zbiegła się szczęśliwie z kompem"Wymień olej teraz" .
    Jestem już po wymianie oleju.Może ktoś wie po jakim czasie pojawi się wskazanie dotyczące nastepnej wymiany oleju.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @johnl ja przejechałem już ponad 400 km (wszystko po mieście) od wymiany oleju i nadal mam kreski. Pamiętam, że poprzednio wskazanie wskoczyło mi dopiero po pierwszej dłuższej trasie, powyżej 200 km, a łącznie było już chyba ponad 500 km od wymiany.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • konwel to przyjdzie mi trochę poczekać bo dopiero mam około 150 km od wymiany, w zasadzie też po mieście ,zauważylem już że spalanie mi troche spadło.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Ile płaciliście za przegląd po roku (lub 15 tys.). U mnie zawołali 286 zł, olej i filtr mój . ASO dało filtr fazy lotnej do gazu i robociznę (przegląd ,diagnostyka komp, sprawdzanie szczelności LPG, test akumulatora itp.) .Trwało to 2.5 godziny
    Skoda Rapid Active MaX, Sedan, 1.2.MPI, LPG, MY 2015, Biel Candy, Tarnów.
  • Witam wszystkich
    Szykuje sie do wymiany oleju i mam pytanko jaki olej wybrac najlepiej i w co jeszcze musze sie zaopatrzyc. Moj rapid to 1.2 105 z 2015.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?