FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • A jak z tą gwarancją? Wymieniać bez ryzyka u swojego mechanika czy jednak ASO. Czy podczas wymiany oleju z filtrem wymieniać korek lub jakieś jego uszczelki?
    Rapid LB / 1.0 TSI / MY2018 / Ambition / Srebrny Briliant / Kielce
  • Kupic filtr w ASO i wymieniac gdziekolwiek
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Nie podałeś jak często chcesz zmieniać olej, do kiedy masz gwarancję,...
    Taniej jest co rok/15 tkm zmieniać olej u swojego mechanika albo samemu (wtedy nie musi być LL), a co 2 lata/30 tkm w serwisie ASO dla zachowania gwarancji czy mobilności (tu już LL).
    Przy wymianie oleju - jak dołem, to przynajmniej nowa uszczelka pod śrubą (najczęściej jednak to jest komplet ze śrubą, cena kilka zł), jak górą, to śruby spustowej nie ruszasz, nie potrzebujesz żadnej uszczelki (miedziany o-ring) ani śruby.
    Filtr zakupisz w wielu miejscach, tu kierujesz się ceną. Tyle, że ceny są zbliżone. Na tym niewiele zaoszczędzisz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Samochód u mnie jest rok od zakupu i dilera. Nakulane niecałe 12 tyś. Chcę wymieniać olej co roku lub po około 10 tyś. km. Planowana dilerska wymiana jak najbardziej ale to w przyszłym roku. Mnie chodzi o wymiany pomiędzy i tu chcę robić we własnym zakresie. Zakupię filtr i nowa śrubę z uszczelką w ASO a olej i wymianę zrobię u swojego mechanika.
    Rapid LB / 1.0 TSI / MY2018 / Ambition / Srebrny Briliant / Kielce
  • Dokładnie
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ASO za godzinę roboczą liczy sobie conajmniej 200zł, stąd taki kosmiczny koszt wymiany oleju. Jeśli pomiędzy gwarancyjnymi wymianami (co 30kkm) wymienisz sam olej to jak mają dojść do tego, że olej był zmieniany? Kup tylko oryginalne filtry i nie powinno być problemu. Jeśli korek oleju nie jest uszkodzony to nie przesadzałbym, bo gdy zakręcisz ten sam to nic nie będzie ciekło. 
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Przy zmianie co rok a w perspektywie wymiana w aso gdzie korek ci wymienia to ja bym nie kupowal teraz, sam tak robilem ale z drugiej strony to sa groszowe sprawy wiec mozna komplet. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Maciek_1991, fajna tabela ale jeśli serwisujesz samochód w okresie gwarancji to trzeba lać to co producent chce ;/ u mnie polecaną normą jest 508 dla mojego kodu silnika - oczywiście serwis LL. I teraz mam problem, bo przy zmnianie interwału na 15 tysięcy serwis nie wie co wlać ;), żebym gwarancji nie stracił bo producent do mojego silnika poleca "jeden"olej....  z normą 508. Natomiast ja, w SAE 0W20 nie chciałbym wchodzić z uwagi na chęć jazdy tym samochodem dłuższy czas. Kod mojego silnika to DFNA a system VW nakazuje lać taki olej jak na załączonym zdjęciu:
    tabela.jpg
    1600 x 1080 - 501K
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czy do 1.2 TSI 110KM CJZD EA211 wchodzi 4l oleju?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • @yunior81, tabela miała na celu pokazanie jaka lepkość jest zalecana do danej normy, więc nie ma mowy o zalewaniu czego się chce :) Skoro masz normę 508 00, to musi.... inaczej-powinieneś zalewać 0W20 i z tego co widzę to żaden producent olejów nie wymyślił jeszcze innej lepkości zgodnej z tą normą. Ale wg tabelki przez Ciebie załączonej może być też norma 504 00, czyli 5W30 :) Pozdrawiam

    @bire6, dokładnie 4 litry.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Czy ma ktoś informację jakie normy zaleca producent dla silników 1.0 TSI o kodzie DKLD?

    OK, pytałem w ASO - na podstawie VIN zalecany olej to VW 504.00/507.00 (leją 5W30 Castrola)
    Rapid SB | 1.0tsi 95KM | MY2019 | Active | Blue Race | Śląsk
  • Wymieniałem ostatnio olej w silniku i nigdzie nie znalazłem informacji z jakim momentem dookręcić korek spustowy w misce?.Dokręciłem troche więcej niż "z wyczuciem" ze względy na zły dobór uszczelki aluminiowej,musiałem użyć drugi raz tej samej śruby ze zintegrowaną uszczelką,czy komuś zdarzyło się przekręcić gwint w misce.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Robię wiele aut z grupy vag i większość mających ponad10 lat ma przeciągnięte i uszkodzone gwinty miski. Na misce aluminiowej robi się z wyczuciem. Nie umiem ci powiedzieć bo wyczucie po latach mam w rękach i wiem kiedy się przekręci :)
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Moment dokręcenia: 30 Nm
    @PinkFloyd, a wiesz dlaczego gwinty są uszkodzone? Bo praktycznie nikt nie wymienia korka/uszczelki i dokręca na chama żeby wygnieciona uszczelka jeszcze jakoś trzymała. Ja już w masie samochodów zmieniałem olej, tylko zawsze stosuję nowy korek i staram się znaleźć informację o momencie dokręcania i nigdy nie miałem problemów.
    Nawet w Autodacie jest informacja, żeby stosować nową śrubę w R.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Witam,
    znacie może numer materiałowy korka spustu oleju z uszczelnieniem. Samochód po gwarancji i olej wymieniam poza ASO a chciałbym wymieniać także korek, ale nie wiem jaki kupić. Do ASO mam kilkadziesiąt kilometrów wiec do nich po korek nie pojadę.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Numer FEBI FE15374-korek z uszczelką. Do kupienia w każdym sklepie motoryzacyjnym.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Słuchajcie- czytam sobie do poduszki ''Fanów 4 kolek'' Micha ''Łysego''- tam pojawia się twierdzenie, ze silniki tsi ze względu na hydrauliczny napinacz potrzebują specjalnej procedury wymiany oleju. Czyżby za każdą wyminą należało kręcić rozrusznikiem aż napinacz napełni się olejem?
    Zapewne trochę przesadził, tak jak z tym ze wszystkie tsi to nieudana konstrukcja ale słyszał coś ktoś o tym? 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Po wymianie oleju rozłączam cewkę i kręcę ok 10s i po krótkiej przerwie jeszcze raz powtarzam potem  jest gładko, przedtem terkotał nie miłosiernie zanim olej napłynął.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Witam
    Też planuje wymienić olej trochę wczesniej niż przewiduje to ASO (30tys.) i po 'dotarciu' gotowy jestem na taki zabieg. Chciałem się dowiedzieć ile oleju trzeba zalać do 1.0tsi 81kw kod silnika chzc/dkrc.
    Rapid SB/ 1.0 tsi 81kw/ 2018r/ Ambition/ Szary Metal/ 15tys./ Płock

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?