FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana oleju
  • 4 litry
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki
    Rapid SB/ 1.0 tsi 81kw/ 2018r/ Ambition/ Szary Metal/ 15tys./ Płock
  • a jeszcze pytanie związane z filtrem paliwa, w którym miejscu go znajdę? wolę od razu wiedzieć, żeby połowy samochodu nie rozebrać a się okaże, że gdzieś na widoku jest...
    Rapid SB/ 1.0 tsi 81kw/ 2018r/ Ambition/ Szary Metal/ 15tys./ Płock
  • Pierwsze roczniki miały samodzielny filtr paliwa, nowsze mają wkomponowany w pompie paliwa. Skoda uznała, że nie ma potrzeby wymiany filtra paliwa.
    Uzupełnij stopkę, będzie wiadomo, o jakim modelu R piszesz.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wymienia się cały wkład pompy z filtrem w baku co ok 160-180 tys km. Dostępne tylko w ASO za 1800 zł komplet.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzień dobry. Zakupiłem Rapida 1.2 TSI '15 110km i pierwszy olej był wymieniany po 30 tys a następny w okolicach 51 tys. Teraz ma 58 i takiego zakupiłem. Chce wymienić olej. Jednak 2gi raz był zalany 5w40. Czy moge wrócić na 5w30 (Motul 504/507) ?
  • Możesz
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Konfigurator Castrola do 1.2 tsi cjzd wskazuje olej  castrol edge fst 5w30 LL. Wiecie może czy jest jakaś różnica oprócz ceny między olejem edge professional LL III 5w30.
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • W weekend wymieniłem olej po nie całych 15k. Czarny, jak mi ktoś powiedział, w jego Chryslerze Voyager (V6), lepiej olej wygląda po tylu km.
    Jak patrzyłem na to co zleciało to nie wyobrażam sobie jeździć na tym jeszcze 15k km. Ja wiem że może on ma właściwości swoje itp., bo tak producent go przystosował. Ekologia, koszty producentów, ok itp., ale nie, nie przemawia to do mnie, może się nie znam, ale polecam wymieniać co rok albo 15k km.
    Pierwszą wymianę robiłem po 30k, wg. zaleceń, z pakietu przeglądów, jeszcze na gwarancji było auto.
    Zamówiłem sobie do tej wymiany korek oraz uszczelkę: N90288901 i N0138157. A pod spodem okazało się, że jest korek z uszczelką razem (N90813202). Po wykręceniu, oczyszczeniu, jak nowy, jakby nie odkręcany nigdy wcześniej, uszczelka nie wgnieciona.
    I moje pytanie: Czy ASO olej spuszcza czy też wysysają go od góry?
    Czy te korki można stosować naprzemiennie?
    Skoda Rapid SB |1.2 TSI 110 KM | 2016 | Style + pakiet comfort | magic black | PL
  • IMO wymiana korka z uszczelką jest w ASO obligatoryjna. Jak założysz stary i nie będzie ciekł to może być stary.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nowe wytyczne VAG  mówią o spuszczaniu nie wysysaniu
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jak wymienię sam olej to komputer połapie się ze został olej wymieniony ? przejechałem 7 tys km a do 30 tys daleko więc czas wymienić...
  • Sama mechaniczna wymiana oleju nie wprowadza zmian czy nastaw w elektronice samochodu. Nadal zachowane zostaną wskazania okresu i przebiegu km do serwisu.
    Nawet kilka zmian oleju nic nie zmienia. Natomiast zmiany wskazania serwisu (zerowanie) robi się przy podłączeniu kompa, najczęściej przy wymianie oleju. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Od 3 miesięcy pracuje w Ingolstadt, wszystko toczy się tutaj wokół samochodów...i wiecie co? Patrzą tutaj na mnie jak na wariata, iż zmieniam olej co 15 tys. Większość co 30 lub ''jak komputer pokaże''...oczywiście nie zamierzam zmieniać interwału wymiany - podaje to jako ciekawostkę, iż Niemcy święcie wierzą w to co producent zaleca ;)
    P.S rekordzista wymienia w 1.6 TDI co 40 tys... 
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Oni się nie przejmują bo auto jest dla pierwszego właściciela max 5 lat  do 100-150 tys km, co będzie dalej ich nie interesuje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Tez racja :)
    Rapid LB, 1.2 CBZB 105 KM, MY 2013, Ambition, Rosso Brunello, 138 000, Ingolstadt
  • Co sądzicie o Liqui Moly Top Tec 4200 5w30, jest spoko, czy może jakiś inny 5w30 lepszy? 4l starczą, czy lepiej wziąć od razu 5l? (1,2 tsi 105km CBZB ea111)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Jak ja 4 lata temu miałem dylemat jaki olej wybrać i sprawdzałem sobie parametry to wygrał Motul Specyfic. Stosuje nieprzerwanie do dzisiaj. 5L bańka 0W30 coś ok 220 zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • Wziąłbym poprawkę na twoim miejscu ze Motula podrabiają na potęgę.
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • @Fineboy_ - do Twojego silnika TSI wchodzi 3,9 l. Wystarczy kupić pojemnik 4l - powinno zostać 100 ml na dolewkę.
    Poczytaj wcześniej - jest sporo info o wymianie oleju.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?