FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zamówiony 1.2 tsi vs 1.0 tsi FL - co dalej?
  • Witam,dzięki za sprostowanie,faktycznie może to być już wersja na pasku,ale kolego @sethcracow : cytat : "słabizna 1.2 TSI 85KM ale myślę, że na moje miastowe potrzeby wystarczy a
    tych kilka wypadów wakacyjno-weekendowych jakoś dam radę :) - nie martw się ta moc 86 KM jest wystarczająca na Twoje potrzeby,na pewno nie będziesz rozczarowany,wiesz mi ze swojego doświadczenia jazdy z tym silnikiem.Dobry wybór !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @demo87: myślę że jedynie na model sprzed FL. Z tego co wiem to na dzień dobry mają na nie po 3000 zł upustu, a na FL 1000. 2 tyg temu odebrałem o3 sprzed FL Ambition + amazing 1.4 TSI 150 KM. Cena wyjściowa 83.320 chyba. Skończyło się na 72.700. Rok produkcji 2017. Popatrz bo stoi tego jeszcze sporo na otoMoto. Cen modeli po lifcie niebardzo chcą negocjować tłumacząc, że to nowość. 
  • @demo87 - nie jestem mistrzem negocjacji ale z tego co wiem to ok. 10-12% da się urwać, więcej na nowy model raczej nie. Oczywiście mówię o kupnie na osobę fizyczną bo na firmę to być może da się więcej.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • W poprzednim watku pisałem że prawdopodobnie załapie się niestety na 1.0 TSI. Poinformowałem swojego dealera że w takiej sytuacji chyba zrezygnuję z zamówienia. Następnego dnia otrzymałem telefon z propozycją która przyjąłem i tak od dwóch dni jeżdżę Skoda Rapid 2016, 1.2TSI 90 KM, Szary Quartz, Ambition +. Moje zamówienie 2017 dotyczyło wersji Active. Mam auto z wyprzedaży rocznika, ale w bogatszej wersji i z silnikiem który chciałem a i cenowo też zyskałem.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • To witamy oficjalnie w klubie :D czekamy na zdjęcia w dziale nasze rapidy i pełny opis specyfikacji.Szerokości i bezawaryjności!
  • @Darkor - brawo Ty. A który dealer był tak obrotny ?
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • AUTO ŚLIWKA
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Z ciekawości, jaki rabat wyrwałeś ?, też kupowałem u Śliwki ...
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  •  12 tys.
    Rapid LB 1.2| TSI 90 KM| My 2017| Ambition +| Szary Quartz | S-c
  • Mimo zapewnień, ze otrzymam 1,2 tsi dzisiaj dostałem info iż nie ma szans na taki silnik.
    Wiec mam wybór 1,0 tsi lub rezygnacja z zakupu.
    W ramach rekompensaty dostanę komplet opon zimowych na felgach za symboliczna 1zł.
    Co byście robili? Brali RAPIDA 1,0tsi czy podziękowali Skodzie za współprace i zmarnowany czas na czekanie?
    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • ppprapid123 Witam. A kiedy składałeś zamówienie? Długo czekałeś na info? A mówili coś o przybliżonej dacie produkcji?
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Zamówienie złożyłem na początku marca.
    Dopiero dzisiaj dostałem info o tym iż mogę otrzymać tylko 1,0 tsi.
    Choc miałem podobno wyznaczony termin produkcji na 21 tydzień.
    Na ten moment nie wiem czy brać to 1,0 czy olać temat i iść do konkurencji.

    Rapid LB FL/1,0 95KM/MY 2017/Active+/Czarny Magic/Bydgoszcz
  • Wziąłbym Octavie III z 1.2 tsi i wynegocjował podobna cenę, albo wynegocjował dobra cenę na Rapida 1.4. 3 cylindrowki to problem potem nanrynku wtórnym, 1.0 szybko straci na wartosci i popyt będzie slaby i nie ważne ze będzie to 110KM
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam,w pełni podzielam opinię @PinkFloyd,też wziąłbym albo Octawię z silnikiem 1,2 TSI,albo Rapida z silnikiem 1,4 TSI,ale nie pchałbym się na siłę w silnik 1,0 TSI ten silnik to porażka,rozmowa z znajomym mechanikiem i brakiem zainteresowania w salonach Skody,a co zobaczymy za pół roku jak będą już jeżdzić pierwsze egzemplarze i opinie kolegów na forum.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • ppprapid123 Ja złożyłem zamówienie 29.03. i do tej pory echo. Z silnikiem nie powinno być problemu bo wziąłem 1.4 TSI ale do tej pory nie wiem czy będzie przed czy po FL.  Tobie też polecam rozwiązanie z silnikiem 1.4 TSI. Lekki szantażyk się przyda: albo rezygnacja albo dobra cena z silnikiem 1.4 Pozdrawiam.
    Rapid LB/ 1.4 TSI z DSG/ 125KM/2017/ MY18/ Ambition + kilka dodatków/Błękit Pacific/15000+/ Lubuskie
  • Ja osobiście nigdy bym nie kupił 3 cylindrowego silnika. A szukałeś po dealerach ? Moze maja placowego 1,2 ......
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jeździłem na weekend 1.0 tsi golfem 7, nie będę tego komentował, moja żona- co on tak drzy i pracuje jak traktor.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja też bym się kopał o 1.4 i według mnie na 99% wyjdziesz na swoje.
  • Myślę, że sensowny głos w całej dyskusji:
    https://www.youtube.com/watch?v=Cskhx_u2jKs
    P.S. Na długi weekend zamierzam wypożyczyć taki samochód na wycieczkę. Więc po powrocie podzielę się wrażeniami.

  • Ja sobie dałem spokój z kosiarką i zrezygnowałem. Poszedłem za radą @PinkFloyd i zamówiłem Octavię 1.2 - wg. mnie jak już dopłacać to za coś więcej. Przy czym mój wybór był zdeterminowany potrzebami - czyli jazda głównie po mieście, więc nie potrzebuję mocnego silnika. Co byś nie wybrał (Rapida 1.4 czy Octavię 1.2 czy w ogóle inną markę) to nie 1.0. Oczywiście wszystko jeszcze zależy od budżetu.
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?