FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Mam caly zakres wydrukowany do polisy. W Hestii nie ma współudziału.
    A co do zmiany ubezpieczyciela to chyba w kazdym towarzystwie nie bedzie zwyzki jedynie przy kontunowaniu ubezpieczenie.
    Poza tym i tak na nastepny rok chyba bym zostal w Hestii bo za rok mam juz miec pelne 60 % (z poziomu C na D, a D to juz 60%) 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ostatecznie przyjąłem ofertę salonu-2073 zł w Ergo Hestii przy 20% zniżek OC i AC, w tym szyby i Assistance wariant Premium. Wartość auta po dwóch latach-44 tys. Niby w TUW miałem 100 zł taniej, ale jakoś tak Hestia wydaje mi się pewniejsza jeżeli chodzi o ewentualne roszczenia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Wybraleś ofertę czy już przedłużyłeś ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Przedłużyłem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No to po ptokach ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • W ergo hestii na AC 30% utraty zniżek jest jak się nie wykupi braku utraty zniżek.
    Brak Skody
  • W lutym mojemu Rapidowi stuknie rok. Zadzwoniłem do salonu po ofertę przedłużenia ubezpieczenia na kolejny rok. Za pakiet OC, AC, NNW w cytuję "pełnej opcji, bez udziałów własnych z oryginalnymi częściami" skalkulowali mi 1926 zł. Najprawdopodobniej jest to w PZU bo pytali się u kogo mam teraz ubezpieczenie. Wycenili mi auto na 53500 zł. Jak dla mnie cena do przyjęcia z uwagi na to, że na zniżki "pracuję" dopiero od roku, a adres zamieszkania mam w Warszawie. Rok temu zapłaciłem za to samo 1599 zł.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Może ktos mi doradzi gdzie ubezpieczyć Rapidka ma 2 lata 12.2014r i mam po 60% znizek w AC i OC.Do tej pory od początku mam ubezpieczenie w PZU gdzie taniej i lepiej ubezpieczyć żeby póżniej nie mieć problemów?.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Ja bym został w PZU na twoim miejscu.Bezproblemowi przy szkodzie,szybko,konkretnie i bez zbędnego marudzenia.Jak masz parę groszy zaoszczędzić kosztem późniejszych nerwów przy kolizji czego oczywiście Ci nie życzę ,to jednak wolałbym wybrać spokój.
  • Bardzo dzieki za rade i pewnie masz rację lepiej zostać w PZU przynajmniej w razie czego jest bezproblemowo.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • @patryg -  na drugi rok Twoje znizki i miejsce zamieszkania nie maja znaczenia...
    na trzeci zreszta tez.
    zabawa zacznie sie na czwarty (wtedy lepiej miec 60% i nie mieszkac w Warszawie :) 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Panowie nie wypisujcie głupot. Wszystkie zniżki, ktore posiadamy sa "sprawa umowna" ;) a wszystko i tak zalezy od osoby, ktora ta polisę wystawia. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • krisr77 - domyślam się, że poza salonem będę miał naprawdę "ciepło" pod względem ceny, bo rok temu zanim odebrałem samochód poprosiłem o kalkulację takiego samego pakietu ubezpieczenia u kobiety, która od lat ubezpieczała mój stary samochód w PZU. Z jej kalkulacji wyszło, że musiałbym zapłacić 4200 zł. Cena jak dla mnie szokująca, bo przez lata mają starą Astrę II ubezpieczałem na ojca w miejscowości oddalonej o 100 km od Warszawy (miał pełne zniżki) i byłem przyzwyczajony do ceny około kilkuset złotych :)
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • @yunior81  przy wystawianiu pewnie sa kwestia umowna.
    ale juz przy likwidacji  szkody pewnie przyjza sie czy aby napewno miales 60 % :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77, Przyjmij sie gdzies do pracy jako agent ubezpieczeniowy a po poł roku przyznasz mi rację ;)

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Agent wcisnie wszystko zeby tylko kase zarobic a potem to ty sie martw jak ubezpieczyciel zacznie sie wszystkiego czepiac i odmowi wyplaty odszkodowania. Roznica nawet spora w cenach skladki wynikaja z wielkosci prowizji agenta a nie z faktu umownosci procentu znizek bo te sa sztywne i sprawdzane w bazie danych UFG.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ubezpieczyłem auto na czwarty rok. Pakiet w PZU - OC+AC+NNW przy niezmienności  wartości pojazdu 39800 zł wyniósł 1838 zł. Co ciekawe, że samo OC wbrew wszystkim doniesieniom  zmalało z 442 zł w tamtym roku do 420 zł w tym. Posiadam 60% zniżki w OC i 55% w AC.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Ubezpieczenie na drugi rok w PZU - agent w ASO - pełny pakiet przy wartości pojazdu 58500 wyniósł 2110 zł
    Rapid LB | 1.2 110 KM | MY16 | Style Max | Szczytno
  • Ubezpieczenie na drugi rok w PZU w ASO - pakiet komfort,wartość pojazdu 56400 wyniósł 2030 zł.
    Rapid LB/1.2 TSI CJZD 110 KM/MY 16 /Ambition/Czarny Magic Perłowy/20 000 km/Poznań
  • Witajcie,
    Z racji tego, że w maju kończy mi się ubezpieczenie OC i AC oraz kończy sie okres gwarancji na mojego Rapida to stanąłem prze dylematem czy brać OC z AC czy też tylko same OC. Jak zrobiłem sobie kalkulację cenową to sie za głowę zapałem. Pełen pakiet wyszedł mi 2800 :-(
    Jak wy się zopatrujecie na wykup AC (gdzie za chwilę kończy się gwarancja na auto). Brać OC czy OC z AC?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?