FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Ubezpiecznie na 2-gi rok (po jednej mini stłuczce z AC (wartość naprawy w ASO 2 tys.)):

    Allianz
    Wartość samochodu: 67 065 zł
    Kwota: 5 125 zł

    Chyba rekord...  
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • O żesz ty:)Co to za kwota.Moje ubezpieczenie przyszło poczta wczoraj z ASO Plichta Wejherowo i ubezpieczyciel PZU 2029zł,w poprzednim roku 1650  ale widzę ze przy twoim dramatu nie ma;)Auto wycenili na 52 425zł
  • To za ta szkode ci tyle policzyli? Za taka kwote to jest juz male auto na chodzie :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Gdyby nie było szkody to 3 tysiace, więc za szkodę 2 tysiące a szkoda była wyceniona na 2,5 tysiąca ... Świetne "ubezpieczenie"
    Rapid SB | 1.4 TSI 125KM DSG | MY16 | StyleMAXX | Race Blue | 21 000km | Poznań
  • Witam,ja ubezpieczam się kolejny raz w Alianz - Pakiet Opticum,czyli OC + AC + NNW + ASSISTANCE - na 3 rok użytkowania mojego samochodu,przy jego wartości minimalnej - 43.320 zł według Eurotaxu i przy 60 % zniżkach - moja składka wyniosła - 1560 zł - więc nie jest tak żle,przy zachowaniu klauzuli utrzymania stałej sumy ubezpieczenia przez okres 12 miesięcy.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • U mnie ostatecznie stanęło na 1950 netto wszystko załatwiane przez VW Leasing kwota auta 57350 pełny pakiet bez udziału własnego, stała kwota przez cały okres ubezpieczenia itp.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • netto? To ile wyszło ci brutto? czyli do zapłaty:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • U mnie wyszło brutto 2398 ale ze auto jest w leasingu więc VAT mogę sobie odliczyć
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Na polisie masz VAT?  Ubezpieczenia nie sa obciążone VAT'em. 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Z leasingu dostaje fakturę VAT za ubezpieczenie i mogę odliczyć 100% vat-u
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Być może masz umowę leasingu skonstruowaną w taki sposób, że samochód i jego ubezpieczenie to jedna usługa.
    Większość leasingodawców jednak uznaje, że są to usługi odrębne a wtedy ubezpieczenie jest z VAT zwolnione.
    W każdym razie możliwe jest ubezpieczenie z VATem i bez - zależy od umowy. Przeważnie są bez.
    Z tym, że jak z VAT jest zwolnione - to go nie ma (czyli kwota brutto = netto). Ci co "nie mogą odliczyć VAT" można powiedzieć, że już go mają odliczony - niejako z automatu...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam, nie będę zakładał nowego wątku, zadam pytanie tutaj:
    Kilka dni temu jadąc za ciężarówką otrzymałem porządny strzał z kamienia w szybę. Oczywiście powstał odprysk i małe pęknięcie. Pojechałem do zakładu naprawiającego szyby i powiedzieli, że takie uszkodzenie nie kwalifikuje się do naprawy. Dlatego będę chciał wymienić szybę. Jednakże nie posiadam ubezpieczenia szyb (przez niedopatrzenie agenta), ale z drugiej strony zależy mi na oryginalnej szybie, na co nie mogę liczyć przy likwidacji z ubezpieczenia szyb. Moje pytanie brzmi, czy jest sens zgłaszać to z AC? W moim TU (Ergo Hestia) jest 20% zwyżki w AC za szkodę. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A jaki jest koszt wymiany szyby w ASO ? Może warto zrobić za gotówkę ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • 1800 zł - wymiana szyby czołowej (robiłem ok dwóch miesięcy temu). Maciej miałem dokładnie taką sama sytuację z ubezpieczeniem. Lecz po kilku letniej jeździe bez szkodowej gdzie zawsze było AC stwierdziłem, że po coś jest to AC) 
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino
  • @kruszyna, dzięki za info. Dokładnie, po coś jest to AC, a teraz nie bardzo mogę sobie pozwolić na taką operację za gotówkę, a nie chcę po taniości zakładać zamienników. Muszę zgłosić to jutro. Teraz mam nauczkę że muszę dokupić ochronę zniżek :) @kruszyna, zapytam jeszcze, czy zgłaszałeś szkodę na infolinii ubezpieczyciela, czy od razu kontaktowałeś się z działem likwidacji szkód w ASO?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No nie wiem jak w Polsce, ale w czechach da sie dokupic ubezpieczenie okien dla tego typu uszkodzen szkiel
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy
  • Maciek zglaszasz do ubez a dopiero majac protokol szkody zglaszasz do aso. Chcac przyspieszyc sprawe najlepiej dzwonic do aso nawet zanim przyjedzie likwidator na ogledziny, mozna ustalic szybszy termin naprawy a potem dostarczyc wszystkie papiery.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @pade, w Polsce też jest ubezpieczenie szyb, ale ma tą wadę, że nie możesz założyć oryginalnej. 
    @gross81, dzwoniłem do Ergo Hestii, zgłosiłem szkodę, mam już jej numer i jutro dzwonię do ASO do działu likwidacji szkód. U mnie likwidacja ma status uproszczony i nie wymaga oględzin rzeczoznawcy. Czyli teraz tylko ASO wymienia i daje TU fakturę?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Firma wymienia przednią szybę za 580 zł, bez czujników, przyciemnianą. Z robocizną, za 3-4 godz. Szyba nie na stanie, ale do zamówienia na konkretny dzień.
    Nie jest to mało, ale można mieć konkretną datę i cenę, bez korzystania z ASO.
    Jak mamy AC to można wybrać, co szybciej czy prościej (bez papierkologii).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Maciek_1991 u mnie tez odbyło się to bez oględzin rzeczoznawcy. Po wymianie w ASO otrzymałem fakturę dla siebie (kopia) a oryginał został wysłany do ubezpieczyciela. Nie musiałem nic robić. Oni między sobą już to załatwili tylko potrzebowali mojej zgody.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 10000km | Banino

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?