FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Ubezpieczenie
  • Jak zrobisz szkodę całkowita np wywala ci poduchy z przodu będzie stać Cie na kupno nowego auta lub je naprawić?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A co ma AC do gwarancji? Nawet w okresie gwarancji nie uchroni Cię ona przed konsekwencjami kraksy. 
    Nie musisz też brać całego pakietu tylko te elementy z AC, które potrzebujesz. Ja np. zrezygnowałem z ochrony za granicą, gdyż jej na chwilę obecną nie potrzebuję, choć zieloną kartę otrzymałem ale to standard. A jeśli okaże się, że będę gdzieś będę jechał to w każdej chwili (w moim przypadku 2 tygodnie przed wyjazdem) ochronę za granicą mogę dokupić. Pozwoliło to o kilka stówek obniżyć polisę i tak z każdym innym elementem. 
    A w pakiecie też nie zawsze wszystko masz, kwestia jeszcze u jakiego ubezpieczyciela.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • AC i gwarancja niestety są zależne, przede wszystkim w przypadku utrzymania gwarancji. Jesli mamy gwarancje a nie mamy AC, dojdzie do uszkodzenia auta z naszej winy czy losowego to jestesmy własciwie zmuszeni do naprawy w ASO bo naprawa w innym miejscu bedzie oznaczała utrate gwarancji. Naprawa po solidnej kolizji z kosztem rzedu powiedzmy 30tys w ASO z naszej kieszeni to nie byłoby miłe doswiadczenie, dlatego z gwarancja jednak trzeba miec AC.

    @lookashECL moze powinieneś poszukać tanszej opcji i kierowac sie głownie wariantem naprawy w ASO i na oryginalnych czesciach, kosztem assistance i utrzymaniem stałej wartosci pojazdu, ja mam takie ubez. i uważam ze to rozsadna opcja.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Już sam nie wiem co robić.
    Tylko ja jeżdzę autem. Robie ok 15000 rocznie. Gwarancja na auto i ubezpieczenie jest chyba do 11.05.2017. Nigdy nie spowodowałem żadnej szkody ani też nie byłem poszkodowany. Grubo się zastanawiam nad tym czy brac te AC ........
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • w nawiązaniu do kosztów ubezpieczeń właśnie dostałem nową ofertę dla mojego Rapida: w zeszłym roku Allianz (AC+OC) przy wartości auta 41 tys płaciłem 1600, teraz 2400 !!! 50% więcej !! Wartość auta 39 tys., zero szkód i tak się płaci, za to, że dobrze się jeździ, bez kolizji i wypadków
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Byłem w tym roku przygotowany na szok cenowy przy zakupie ubezpieczenia a tu niespodzianka. Pakiet Alianz w ubiegłym roku 1600 a w tym 1800. Nie ma tragedii.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • @lookashECL rozumiem Cię doskonale bo to spory wydatek i tak samo jak Ty myślał kolega z pracy. Kończyło mu się ubezpieczenie i na kolejny okres z wyprzedzeniem 1 tygodnia wykupił już nowe ubezpieczenie bez AC. Traf tak chciał, że miał kolizję niby nie z jego winy ale "władze" uznały inaczej. Kolizja była na tyle poważna, że ubezpieczyciel uznał szkodę całkowitą i auto poszło na złom (niby jakiejś tragedii nie było ale auto na tyle stare, że koszt naprawy jakby nie patrzeć i tak by przekroczył jego wartość lub w najlepszym wypadku by się zrównał). Całe szczęście, że to było w tym ostatnim tygodniu obowiązywania jeszcze starej polisy gdzie AC było. Nową polisę anulował bo i tak jeszcze nie zaczęła obowiązywać a na kolejne auto wykupił ponownie komplet. 
    Też wcześniej nie miał szkody z własnej czy czyjejś winy.
    Na pewien czas zastanawianie czy brać mu minęło. Teraz tylko zastanawia się gdzie brać i jakie elementy z AC w danym roku będą mu potrzebne aby dopasować ochronę i koszt ubezpieczenia.

    Tak czy siak decyzja należy do Ciebie :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • No wlasnie, licho nie spi a to przeciez zaledwie dwuletnie auto, dla wielu nadal jak nowe
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No to decyzja podjęta ............ będzie AC. Dzięki chłopaki za szczegóły :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Ubezpieczyłem na drugi rok auto, auto jest w leasingu, w pierwszym roku za cały pakiet OC+AC itd. zapłaciłem promocyjnie 1500zl w Ergo Hestia, w tym roku najtaniej wyszedł pakiet w Allianz i zapłaciłem za niego dokładnie 2190, jest to więcej niż przed rokiem, ale szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś w okolicach 2.5-3tyś. U mnie problemem chyba może być to, że w ciągu roku zrobiłem tylko 4 tys przebiegu, a wartośc auta wyliczyli mi tak, że cena spadła w porównaniu z ostatnim rokiem tylko o tysiąc (samo auto wyhaczyłem w wyprzedaży rocznika + jeszcze jakieś upusty mi dali konkretnie, że cena auta katalogowa była coś koło 72 tyś, a mi wyszło 54 tyś.)

    Na składce moje zniżki wynoszą 40% na OC i 10% na AC.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Style Max | Żółty Sprint | 11000km | Wejherowo
  • Jak mi policzyli w PZU OC AC na przedłużenie to przyklęknąłem na kolanko.W zeszłym roku 1569 w tym 2780.To się chyba pożegnamy.Dla porównania dziś otrzymałem ofertę z LINK4 i od razu lepiej 1945,43.Już wiem skąd ta różnica.Przeprowadzilem pouczającą rozmowę ze specjalistką od ubezpieczeń.Pzu proponowało opcję All Risk a tu mam delikatnie mówiąc okrojony pakiet tj.udział własny,amortyzacja,kosztorys i kilka innych kruczków :/ i jak tu żyć panie premierze
  • Ja dostałem dzisiaj ofertę najtaniej w Ergo wyszło 2500zł jakaś oferta promocyjna dla rocznych aut, pewnie dla osoby prywatnej byłoby taniej ale ze to leasing to sobie liczą.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • @Posejdon, odwiedź moze jakiegoś normalnego agenta bo kroją Cie na potęgę a przy 2000 udział własny to jakas kpina. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Masz takiego to chętnie się wybiorę:)?Narazie zrobiłem kilka symulacji przez rankomat itp.U żadnego konkretnego agenta nie byłem wszystko przez internet.Generalnie mam czas do 2 czerwca także na spokojnie.
  • Aaaaaa, malo konkretnie napisałeś ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • No to się dogadaliśmy elegancko :D
  • W aso na drugi rok najtańszy był Allianz 2290 pełna opcja bez szyb dla wartości 62000. U agenta pełna opcja w Ergo Hestii 2144 (lepszy assistance bez limitów w kraju i zastępcze auto z automatem, prosiłem o potwierdzenie tej informacji). Dorzuciłem za 234 zł utraty zniżek w oc i ac oraz szyby (rzekomo szyb w hestii nie zgłaszają jako szkody na pojeździe do UFG). Wartość 63600 z wyposażeniem dodatkowym. Tak czy inaczej zabolało.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Mi wyliczyli w innym ASO w Allianz 2134 ( po podpisaniu oświadczenia ze mam pełne zniżki) przy wartości auta 58400zł i z dużo bogatszym assistance niż Ergo proponuje.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Allianz ma swoje plusy ale w ASO potwierdzili, że przynajmniej we
    Wrocławiu jedna i druga firma przy likwidacjach "łyka wszystko".
    Jednocześnie Hestia w AC ma All Risk więc również niedbalstwo;)
    W poprzednim roku jako pierwszy pakiet miałem też Allianz. Przy mniejszej wartości pojazdu pewnie byłoby mniej, wartość przyjąłem z wyceny, jednak mam też w aucie przekładkę na pedały dla os. niepełnosprawnej jako dodatkowy, ubezpieczony element a w AC brakuje mi oczka do pełnej zniżki więc nie wyszło tak źle. Odnośnie assistance Allianz ma faktycznie takie rzeczy jak opona czy otwarcie auta, mnie jednak bardziej interesowały limity holowań, kontynuacji podróży i ilość zdarzeń w roku, także min. dłuższa dostępność auta zastępczego i ponad wszystkim auto zastępcze w automacie bo tylko takie poprowadzę, natomiast Allianz tego nie gwarantował. Wariant Turbo w Hestii ma też swoje lepsze strony chyba, że mówimy o najwyższym pakiecie w Allianz ale ten kosztuje ekstra 440 zł.

    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Robiłem teraz ubezpieczenie swojego Rapidka na 4 rok. Wartość auta 41 500, Pełen pakiet z bogatym assistance - złoty ;), szyby, opony, - łącznie z utrzymaniem stałej wartości ubezpieczenia, ochroną zniżek po jednej szkodzie AC/KR bez limitu wartości szkody, ochroną zniżek po jednej szkodzie w OC do 5 tys. zł. Dałem za to 1991 zł. Ubezpieczyciel Warta. Dodam tylko że mam wszystkie zniżki. Za podobny pakiet w tamtym roku, a więc przy wyższej wartości auta dałem 1600 zł.:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?